Anyám mérgező szülő?

Figyelt kérdés

- Anyám mindenbe beleszól akármit csinálok. Bejön a szobámba és látja hogy horror filmet nézek, azt mondja miért nézek ilyet, ha drámát, akkor miért nézek azt.

- Sokszor mondja, hogy bár neki is lenne már egy unokája, mint a vele egyidősöknek, de közben meg azt mondja, hogy ne is várjam, hogy engem valaha is szeretni fog valaki.

- Megjegyzéseket tesz a külsőmre, hogy milyen sovány vagyok, milyen ruhát veszek fel, miért sminkelem ki magam.

- Abba is beleszól milyen ruhát vegyek fel.

- Ha pl. a fürdőszobában vagyok, akkor ott veszekszik velem, hogy nekem is pont akkor kell odaállnom, de amikor kijövök, még se megy be.

- Állandóan azzal jön, hogy ő mennyi mindent megtett már értem, és hogy mennyi mindent megvesz nekem.

- Szerinte én soha nem tudnék önálló életet élni, és dolgozni, meghalnék a családom nélkül.

- Nem csak hogy benyit a szobámba kopogás nélkül, de még ott is van velem egész nap. Fürdőszobában is gond nélkül rám nyit.

- Szerinte én olyan vagyok, mint egy gyerek.

- Ha apámmal összevesztek, akkor én voltam a hibás.

- Akármit csinálok, főzök, takarítok, biztos talál benne kifogást.

- Nem fogadja el a saját véleményemet.

Amúgy apám sem különb, csak ő alig van itthon. Én már elmúltam 22 éves.


2017. dec. 7. 09:24
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Amúgy nem öröm nekem az itthonlét, mert mindennap megbántanak valami bántó szóval. Csak szerinte nem tudnék elköltözni, mert nem tudnám fent tartani magam.
2017. dec. 7. 13:21
 12/18 anonim ***** válasza:
81%

Akkor mutasd meg nekik, hogy igenis menne. Röhögj a képükbe és tedd meg mindazt amire képtelennek tartanak.

Keress állást, bérelj egy lakást vagy akár csak egy szobát.

Jól írta itt valaki, a felnőttek igyekeznek megoldani a problémaikat, te meg csak siránkozol.

Cselekedj!

2017. dec. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
89%
Látom, sok emberke nekiesik a kérdezőnek. Ha nem tanulna vagy nem lenne munkája akkor sincs joga a szülőknek így bánni a gyerekükkel, a szeretet főleg nem feltételekhez kötni.
2017. dec. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
20%
" Ha nem tanulna vagy nem lenne munkája akkor sincs joga a szülőknek így bánni a gyerekükkel" Nem? Akkor mihez van joga a szülőnek? Befogni a száját és haláláig pénzelni a gyerekét?
2017. dec. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
79%
Tele vagy indulattal utolsó válaszadó. Remélem nincs gyereked.
2017. dec. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
32%
Igen, tele vagyok indulattal, mert mást sem látok mint hogy a tízen, és huszonéves korosztály kihasználja a szüleit, miközben Megvetik azokat kik eltartják őket. Mindenki a gyerek jogairól dumál kötetességek nélkül, ellenben ha egy szülő nem nyalja ki a gyerek se.ggét, egyből sza.r alaknak van kikiáltva, mert minek szült? . Hát biztos nem azért hogy élete végéig megtagadjon magától minden, és eltartsa a semmirevaló gyerekét... És nem, hála istennek nincs gyerekem, szerencsésnek is érzem magam emiatt.
2017. dec. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Igen, az.


De neked kell változtatnod az életeden. Esti tanfolyam mellett miért nem dolgozol? Miért nem költözöl albérletbe? Ha egyedül nem tudsz egy lakást bérelni, akkor bérelj csak egy szobát. De nyilván először is menj el dolgozni, ne otthon ülj és szenvedj.

2017. dec. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
76%

"Akkor mihez van joga a szülőnek? Befogni a száját és haláláig pénzelni a gyerekét?"


Nem,joga lett volna nem szaporodni.

Nem kötelező gyereket vállalni,aki egy koloncként tekint a gyerekére,az minek szülte?

Mit képzel az ilyen ember?El sem tudom képzelni,hogy mi forog az ilyen ember fejében.

Elvárná,hogy a gyereked valami idea szerint éljen,ami számára kielégítő,a saját gyerekére egy tárgyként tekint.Lehúzza,nemhogy nem motiválja,növeli az önbizalmát,de még le is húzza.

Ezek után meg még el is várja,hogy sikeres legyen a gyereke az életben,mint a normális elméjű szülők gyerekei,akikre utalt(másoknak is van unoka szöveg).

Igen,csak mások normálisan nevelik a gyerekeiket,nem mérgező szülők.


És,amit nem fog fel,hogy nem a gyereke vállalta őt,hanem fordítva.A gyerek nem tehet róla,hogy megszületett és olyan amilyen.


Az a baj,hogy bárki szaporodhat,és azt sem tudja hogyan kellene gyereket nevelni,de az ilyen embereknek nem csak a gyerek,a társas élet sem való,önmagukkal is bajuk van.Ahelyett,hogy a gyerekét b-sztatná feltehetné magának a kérdést,hogy ő miért lett ilyen,talán a szüleit kellene megkérdezni.....

2019. aug. 26. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!