Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 éves lányom miért lehet...

19 éves lányom miért lehet ilyen velem?

Figyelt kérdés
47 éves 9 éve elvált nő vagyok. Válásom után sokat dolgoztam,lányom sokat volt egyedül. Nem tudom hogy ezért vagy másért de borzasztóan viselkedik velem elég gyakran. Vitatkozik,rámszól, ritka amikor közlékeny. Nem hajlandó kint lenni a konyhában ha én ott vagyok. Ez a legrosszabb, már régen nem is ettünk együtt. Veszekszik velem ha a konyhában vagyok amikor ő szeretne. Ezért hétvégén a főzès is stresszes. Válogat is sajnos. Az iskolában átlagos, diákmunkára jár. Okos lány, mindezek ellenére jó fej, bár kimutatja ha valami nem tetszik neki. Csak velem ne viselkedne igy. Kérdésem kinek milyen tapasztalata van egy 19 èves lány viselkedésével kapcsolatban?Illetve várható még javulás kettőnk kapcsolatában?
2017. dec. 11. 18:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%
Kérdés miért nincs apja? Gondolom az hiányzik neki. Van-e közöd ahhoz, hogy tönkrement a házasságod? Lehet téged tesz felelőssé? Kérdés.
2017. dec. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
85%
Szerintem lehet hogy túl sokat hagytad egyedul illetve 10 éves volt mikor elváltatok ez is biztosan megviselhette . Leht változtatni ! Mindig lehet!! Probálj meg vele beszélni , kérdezd meg mi bántja . És ne keseredj el van esély rá :)
2017. dec. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
50%
Ha benne van menjetek el pszichológushoz szerintem.
2017. dec. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
24%
Szia! Biztos,hogy még javulhat. 18 éves fiam van.Én 39 éves vagyok. Nyolc éve elvált. Akkor a fiam még csak tíz volt. Nem mondom,hogy nem viselte meg,de nem annyira kötődött az apjához. Most mint már mondtam 18 éves. Drogozik és iszik. Nem hallgat rám.. nem lehet kezelni. De előbb vagy utóbb mindenkinek megjön az esze. Jobb későn mint soha. A ti kapcsolatotok is biztos rendeződni fog
2017. dec. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
Elozo, ha drogozik es iszik akkor minnel elobb jo lenne ha valtana mert nagyon erossen es gyorsan valtoztatjak meg a szemelyiseget. A kerdesre pedig beszelj a lanyoddal mond el mi bant es kerdezd meg miert viselkedik igy?
2017. dec. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Válogat vagy diétázik? Nem lett pl. vegetáriánus, és az az alapvető probléma, hogy te ezt nem veszed figyelembe? Nekem ez ugrott be annak alapján, amit írtál.
2017. dec. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
12%

- válogat - szerintem meg próbál normálisan kajálni

- kimondja, ami nem tetszik neki - NAGYON HELYES!, becsülendő, hogy van gerince

- szűkszavú, nem közlékeny - figyelj, gyakorlatilag 9-10 éve alig foglalkozol vele, mit vársz? Az egy dolog, hogy az apja lelépett, de te a "sok munkáddal" ugyanígy elhagytad. Le is írod, hogy sokat volt egyedül. Igen, ha valaki sokat magányos, az már nem igazán fog megnyílni senkinek, főleg annak nem, aki leszarta ilyen-olyan indokokra hivatkozva.

- rád szól - ez miben nyilvánul meg?

- vitatkozik - normális, én is vitatkzok olykor apával, a kedvesemmel, mert nem egyezünk mindenben, de ez nem probléma


És miért tőle várod a nyitást? TE mit tettél a kapcsolatotokba, azon kívül, hogy leírtad, dolgoztál éjjel-nappal szinte?

Tessék leülni és beszélgetni! vele. NEM faggatózni, hanem érdeklődni semleges témákkal kezdve.


Ne akarj az élete felől kérdezősködni, mert nem fogja mondani - teljes joggal.


28n

2017. dec. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
De nagyon szerette az apját. Én akartam elválni mert néha nagyon berúgott de ezt a lányom biztos nem így látja. Szerintem hibáztat. Nem tudok vele ilyesmiről beszélni, mert vagy azt mondja hagyjam, vagy azt gondolkozzak el hogy viselkedtem én vele. 10 éves koráig szinte mindig vele voltam, utana viszont ejszakai műszakot is kellett vállalnom hogy megéljünk. Akkor egyedül volt otthon,hibáztatom is magamat érte. Volt két kapcsolatom is akit útált. Sosem jönne pszichológushoz, szerinte én nem vagyok normális. Persze lehet nem komolyan mondja. Nem diétázik, szerinte nem tudok főzni , pedig tudok, kisebb korában mindent evett. Par hónapja van baratja, olyankor viselkedik, de ha ketten vagyunk nem tudunk megegyezni a konyha használatán. Ö is akkor lenne ott amikor főzöm hétvégén ,de nélkülem. Párom azt mondja ez nem normális, szerintem sem, de nem tudok mit tenni, rengeteget idegeskedem ezen.
2017. dec. 11. 19:07
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

Vagy csak túl sok mindent megengedtél neki bűntudatból. 10 éve undok veled, vitatkozik, még rád is szól, meg kizavar a saját konyhádból... ez nem elfogadható viselkedés, bármennyire is megrázta a válás, de pláne nem hisztizhet pont veled, hiszen az apja tojik rá, te pedig azért dolgoztál éjjel-nappal, hogy őt el tudd tartani.

Már rég kivághattad volna otthonról, ha nem szeretnéd. Ehelyett hagyod magad elnyomni a saját házadban. Csak mert mindenkitől azt hallod, hogy jaj szegény gyermek, biztos a válás miatt ilyen...

Keressetek közösen egy pszichológust, ha nem hajlandó változtatni, akkor meg hagyni kell, hadd élje egyedül az életét, ha ennyire bosszantja a saját anyja... ergo költözhet, ahova akar, élhet, amiből tud. Pont.

2017. dec. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom vele mindezt megbeszélni mert végig sem hallgat, sőt visszaszól és felemeli a hangját.
2017. dec. 11. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!