Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az "anyákról", akik letagadják a gyereküket?

Figyelt kérdés

Aki elmegy a gyereke mellett úgy hogy szinte észre sem veszi...

Akit az sem érdekelne ha a gyereke meghalna?

Pedig a gyerek nem drogozott, most sem, nem ivott, nem lopott

..stb?


2017. dec. 14. 21:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy undorító, és nem nevezném anyának.

Ezért is kapok frászt a sok hülye magzatvédőtől, meg a szüljél mert azn úgy helyes, meg kell az dumától. Közben meg tönkremegy több élet is. A szülőé de főleg a gyereké.

Sajnálatos, hogy minden hülye ész nélkül szaporodhat, ahogy jól esik, az eredmény meg sokszor adott.

2017. dec. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem az ilyen "anyák", jobban tennék, ha elköttetnék magukat, mert valóban több életet tesznek tönkre azzal, hogy gyerekeket szülnek. Harlow majomkísérleteiből ismeretes, hogy az anya nélkül felnevelkedő lányok nem lesznek később olyan anyák, mint a társaik. A hospitalizáció is elég komoly probléma az anyjuk által elhagyott gyerekeknél.

Az első válaszadó én voltam. Engem a nemzőm hagyott el - az ilyet én is legfeljebb idézőjelben tudom "apának" nevezni. De csak a saját utcánkban nyolc ilyen velem hasonló korú nőt ismerek rajtam kívül.

Egy ismerősömet viszont szintén az anyja hagyott el. Azt mondta mikor nagykorú lett, hogy az anyja felvette volna Vele a kapcsolatot, de Neki olyan, mint egy idegen.

Valóban szomorú, hogy a nevelőintézetek is tele vannak elhagyott gyerekekkel. Vannak olyan nők, akiknek tíz gyerekük is ott van. Én több iskolában dolgoztam, ahol rengeteg olyan gyerek volt, aki nevelőszülőknél nevelkedett.

Ha Apud nevel Titeket vagy vannak Nevelőszüleid, Őket kell szeretnetek. Egy érzelmi nyomorékra kár az időtöket vesztegetni.

Egyébként hány évesek vagytok? (Mármint Te és a Tesóid.)

2017. dec. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
68%
Engem is az "apám" hagyott el. Egyetemista koromban a tartásdíjat is megszüntette, mert az élettársa gyereke - aki nem mellesleg nem is a saját gyereke volt - akkor kezdte a középiskolát. Én is megvetem emiatt. Az ilyen embereket nem lehet "anyának" vagy "apának" tekinteni. Ha létezik Isten, csak Ő adhatja nekik vissza a töredékét annak a szenvedésnek, amit ők okoztak nekünk. Az ilyen emberek a teremtés vagy az evolúció zsákutcái. Még a kakukk is gondoskodik valamilyen szinten a fiókáiról.
2017. dec. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Én és a tesóim felnőttek vagyunk már.. Én 21 a fiú tesóim 20,23 évesek... Engem a szüleim "neveltek ", lelki terrorban, közben lelkileg bántalmaztak.. A bátyám is vert, anyám is sokszor, volt hogy a saját anyám fojtogatott... Az apám is többször megütött többször az utóbbi időben, teljesen jogtalanul.. Volt hogy a bátyám megütött, majd ki akartam állni magamért mondtam a bátyámnak hogy többet hozzám ne nyúljon... Erre apám jött és megütött, neki lökött az ágynak... Kérdeztem hogy ezt most miért csinálja nem én balhéztam, hanem a bátyám ütött meg... Erre azt mondta hogy megérdemeltem.. Velem így lehet bánni...

Sok balhé volt... A bátyám mellé álltak még akkor is amikor ő bántott.. Pedig nem ddrogozom, nem cigizek, tanultam, most is tanulok, dolgozom is mellette.. Nem is ittam, csak néha buliztam egy két hétvégén, 19 éves korom előtt nem jarkaltam sehova...

Depressziós voltam meg szorongtam, meg ilyesmi gondok voltak velem.. Öngyilkossági kísérletem volt.. Csak ilyen téren voltak velem problémák.. De ezeket a gondokat is helyzet szülte.. Nem magamtól lettem depressziós..

Aztán fél éve küldtek el otthonról.. A tesóim otthon laknak...

Az utcán nem köszön Vissza az anyám, elmegy mellettem mintha idegen lennék... Facebookrol letiltott..

Az apám valamivel normálisabb.. De amikor nagy nehezen rá vettem hogy találkozzunk. Találkoztunk aztán egyszer nem kérdezte meg hogy vagyok, merre lakom, mi újság, csak magáról mesélt meg arról hogy mi mindent vett, meg hogy úújítják a lakást... Stb... Azóta feleslegesnek tartom azt hogy erőltetem a találkozást mert látszik hogy nem is érdekli mi van velem...

Igaz lakhattam náluk, náluk nőttem fel, nem adtak nevelő intézetbe stb.. De úgy gondolom hogy a szülők nem csak addig szülők amíg a gyerekük be nem töltik a 18. Évet..

2017. dec. 18. 09:14
 15/15 anonim ***** válasza:
68%
Teljesen igazad van, Kérdező! Nekem az "apám" 1 éves koromban lépett le végleg. Anyámat a házasság alatt csalta egy másik nővel, s elmegyógyintézetbe akarta juttatni, engem pedig nevelőintézetbe. Nem sikerült neki, mert az anyai nagyszüleim kiálltak mellettünk. Megmondta, hogy egy k***a fillért nem fogok látni tőle. Meg nem látogatott, s nem is kaptam tőle semmit. Gimis koromban rengeteget szekáltak miatta, volt olyan osztálytársam is, aki azt mondta, hogy Anyám a lelencből hozott, pedig nem volt igaz. Mikor lediplomáztam, a családtagjaim a sok vénasszony nyomására azt akarták, hogy hívjam meg a diplomaosztómra. Én azonban megmondtam, hogy nem vagyok rá kíváncsi. Ha egy gyereket a nevelőintézetben 2 évig nem látogat a szülője, az annyi, mintha lemondana róla. Nekem nincs szükségem ilyen "apára". A tartásdíjat csak addig fizette, ameddig az állami gondozott gyerekekért volt szokás akkor. Én nem tekintem többnek, mint egy spermadonort.
2017. dec. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!