Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha megtehetnéd, vennél lakást...

Ha megtehetnéd, vennél lakást a 26 éves, diplomás és tisztességesen dolgozó gyermekednek? A férjemmel ezen gondolkozunk, hogy vegyünk-e, nem baj-e, ha nem ő dolgozik meg érte?

Figyelt kérdés

A fiam 26 éves, házas ember. Mindketten tisztességesen dolgoznak a feleségével, jelenleg albérletben laknak. A mai világban nagyon nehéz összegyűjteni egy lakásra valót, hitelbe egyelőre nem mernek még belemenni, nemrég fejezték be a tanulást. Pár hónapja meghalt a nővérem, és én örököltem utána. Az örökség feléből tudnánk venni a fiaméknak egy kis panel lakást Budapesten, a másik felét félretennénk magunknak nyugdíjra. Ezen gondolkozunk a férjemmel, hogy megtegyük-e. Nekik még nem szóltunk róla. Szeretnénk nekik segíteni, tisztességesen dolgoznak, diplomásak pár év múlva elvileg jön a baba is, ha minden igaz. Nem "kényeztetnénk el" ezzel? Ők még nem tudnánk venni, mi viszont most tudnánk segíteni. Én annak idején nem kaptam lakást, de nekem nem is tudnak volna segíteni ebben, meg akkoriban nem is volt szerintem ennyire nehéz mint ma.


Ti mit tennétek a helyemben?



2017. dec. 20. 15:55
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
55%

ez aranyos és szép dolog, de mielőtt bejelentitek a nagy meglepit, azért beszéld meg velük. lehet, hogy nem Bp-n képzelték el az életüket. vagy kényelmetlen lenne számukra, hogy apu és anyu a seggük alá tolta a lakást. nekem az lenne.

szerintem az ideális az, hogy tegyenek félre ők is, beteszik a lakásba azt, amit összetettek és ti belepótoltok. mi is így jutottunk lakáshoz párommal. nekem nem sok pénzem volt kp-ban, még pár év, mire leketyeg a fundamentám, de majd akkor belefizetem a lakáskölcsönbe :)

28/N

2017. dec. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
55%

Ez nektek nem egyértelmű? Net népétől kell segítség, hogy segítsetek-e a gyereketeken?

Naná. Szerintetek jó, az, hogy most albérletben vergődik? Mikor jutna saját erőből lakáshoz?

Amit írtak többen is, úgy venném, hogy ügyvéd előtt neki ajándékoznám és a házasságban kizárólagos tulajdonos lenne egy esetleges válás esetén, így a meny nem tarthatna igényt a lakás árának felére. Persze ne erre készüljünk, de biztos, ami biztos.

2017. dec. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
44%
Esetleg úgy, hogy a lakás a ti neveteken lesz, és ők fizetik a rezsit?
2017. dec. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
Igen, de együtt választanánk ki, vagy odaadnam a pénzt, hogy válasszanak ők egy lakást.
2018. máj. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!