Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha megtehetnéd, vennél lakást...

Ha megtehetnéd, vennél lakást a 26 éves, diplomás és tisztességesen dolgozó gyermekednek? A férjemmel ezen gondolkozunk, hogy vegyünk-e, nem baj-e, ha nem ő dolgozik meg érte?

Figyelt kérdés

A fiam 26 éves, házas ember. Mindketten tisztességesen dolgoznak a feleségével, jelenleg albérletben laknak. A mai világban nagyon nehéz összegyűjteni egy lakásra valót, hitelbe egyelőre nem mernek még belemenni, nemrég fejezték be a tanulást. Pár hónapja meghalt a nővérem, és én örököltem utána. Az örökség feléből tudnánk venni a fiaméknak egy kis panel lakást Budapesten, a másik felét félretennénk magunknak nyugdíjra. Ezen gondolkozunk a férjemmel, hogy megtegyük-e. Nekik még nem szóltunk róla. Szeretnénk nekik segíteni, tisztességesen dolgoznak, diplomásak pár év múlva elvileg jön a baba is, ha minden igaz. Nem "kényeztetnénk el" ezzel? Ők még nem tudnánk venni, mi viszont most tudnánk segíteni. Én annak idején nem kaptam lakást, de nekem nem is tudnak volna segíteni ebben, meg akkoriban nem is volt szerintem ennyire nehéz mint ma.


Ti mit tennétek a helyemben?



2017. dec. 20. 15:55
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
88%
Persze, hogy vennék neki! A fiad felnőtt, már rég túl van azon a koron, amikor nevelni kell. Most már csak szimplán segíts neki, ha van rá módod.
2017. dec. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
86%

Az hülyeség, hogy a te nevedre venni, mert akkor nem az övék - és ebböl csak gondok lehetnek késöbb, pl. ha valmiért el akarák adni, akkor nem tudják, emellett akkor garantált a veszekedés veletek.


HA biztosítani akarjatok, hoyg egy esetleges válás esetén a feleség ne kapjon belöle, akkor a fiatoknak - kizárólag neki - ajándékozzátok, hivatalos formában. Így ugyanis külön vagyonnak számít, és ha eladnák, akkor a pénzböl vett újabb lakás is az marad.

2017. dec. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
83%
Ha tudtok és akartok, akkor vegyetek, de valóban ügyvéd előtt a fiadnak ajándékozva. Soha nem tudni, mit hoz a jovő.
2017. dec. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
83%
Én a helyetekben 2 lakást vennék. Egyet nekik, egyet magatoknak nyugdíjkiegészítésre. Akkor nem felélitek majd a pénzt, hanem meglesz a lakásban fixen, plusz havonta kaptok érte bérleti díjat is.
2017. dec. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
11%

Nem vennék, ugyanis tudom, mennyire röghöz köthet.


27 évesen költöztem el végleg otthonról ha van egy lakásom, akkor az szarrá pusztul, mert kiadatni nem tudom.


1000km-ről marha nagy ráfizetés minden szarért hazamászkálni, pl. ha tönkremegy valami, intézni a dolgokat, stb., maximum eladnám, mert minek álljon magában.


Egyébként ahogyan ti érzitek. Exemnek vettek lakást, na most, ő totál felvágott vele, folyamatosan úgy beszélt róla, mintha egy fillért is beleadott volna, és onnantól kezdve lenézett, amiért én albérletben éltem x évig.

2017. dec. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
21%

Én vennék, de a saját nevemre, nehogy hitelt vegyen fel rá egy gyenge pillanatában, vagy egy lány kijátsza. Szóval csak óvatosan.

Nem lesz tőle baja, hogy nem dolgozott meg érte. Ha megdolgozik érte, akkor csak 15 év múlva lesz lakása - hacsaknem informatikus, vagy maszek nőgyógyász.


Annakidején nekem is vettek lakást a szüleim és én keményen dolgoztam azért, hogy szépen berendezzem, majd a párommal együtt meg azért, hogy egy családi házat építsünk, igaz , eltelt azóta 15 év... Azért mondom, hogy vedd a saját nevedre.

2017. dec. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
89%

Persze, hogy vegyetek!

Minden normális szülő vesz a normális gyerekének, HA MEGTEHETI és ti most megtehetitek.

Viszont ne ti vegyétek meg, hanem hagyjátok, hogy ők válasszanak, elvégre az ő otthonuk lesz!

2017. dec. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
83%

Vennék függetlenül a diplomájától és az életkorától, pusztán azért mert 26 évesen nem fog egyről a kettőre lakáshoz jutni főleg megtakarítás nélkül.

Nálunk már a 8-10 millió ft-ot is meghaladja a sima panellakás ára, egy jobb ház pedig 15 millió


A fiad nyilván ezért is választott albérletet.

2017. dec. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
81%
Miért ne segíthetnél? Manapság kevesen tehetik meg, de ez csak tipikus hülye duma, hogy "ő dolgozott meg érte" :) Ezzel vigasztalja magát sok ember azok közül, akiknek NINCS. Ő majd az évek alatt megkeresi a támogatást a saját gyerekeinek... Ettől csak boldogabb és könnyebb lesz az élete. Miért lenne az dicsőbb, hogy valaki 25 évig a hitelt nyögi és létbizonytalanságban él? Ez hülyeség. :) Nem ettől függ. Az ilyet nagyon meg kell becsülni, mert ritka.
2017. dec. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
82%
Igen, ha látnám, hogy megérdemlik, minden további nélkül. Segíteni jó dolog. Ők pedig sokkal könnyebben indíthatják az életüket együtt. Én is kaptam és nagyon hálás vagyok érte a szüleimnek. Úgy érzem, hogy ezzel a kezdeti lökéssel sokkal többre fogjuk vinni a férjemmel.
2017. dec. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!