Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél ha egyik régi...

Mit tennél ha egyik régi ismerősöd kibeszélné a múltad a gyerekednek és ezután a gyereked tiszteletlen lenne veled?

Figyelt kérdés
Tavaly voltam nyáron táborozni pár barátnőmmel amit a volt sulim szervezett.Volt ott egy kisérő aki tábor altt elég durva sztorikat mesélt a fiatalkoráról és az exeiről, minden hazugságáról akit az akkori barátaival és barátnőivel(L.,M.,J) vel csinált, arról hány éjszaka rugtak be, hogy játszották ki a szüleiket, hogyan csalták egymást a baráti körében stb.Azóta eltelt egy év és nem láttuk őt.Csakhogy megjelent tegnap a barátnőm anyjánál (L.) és rájöttünk ő az egyik akit részeges pitsaként emlegetett..Jelenleg L. Imád prédikálni az erkölcsről mindent elítél , csakhogy a barátnőm mérges rá amiert az anyja egy képmutató ugyanis sokkal durvább dolgokat csinált mint ő valaha..Mit tennél a szülő helyében ha valaki elmondaná múltad?
2018. jan. 3. 18:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
26%
8-as vagyok, még egy gondolat: egyetem alatt heti 4 alkalommal voltam részeg, asztalon táncoltam és egy s**gfejjel kavartam, utána bőgtem két évig. Csak mert én ezt csináltam, nem ezt fogom átadni és elmesélni az én lányomnak amikor 15 éves. Majd elmondom ha idősebb lesz, hogy tanulni tudjon belőle. Addig maradnak azon a tanulságok amiket én levontam a saját történeteimből.
2018. jan. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Na leírom hogy volt.Tegnap mikor barátnőmmel mentünk fel tanulni hozzá megláttuk őt.Röhögcséltek, viccelődtek az anyjával.Aztán egyből az anyuka elkezdett vele veszekedni hogy miért nem vásárolt be amikor megkérte rá.Mire a barátnőm felhúzta magát és dühös lett.Leesett neki miket mesélt a pasi majd hozzá vágta miket csinált mire az anyja elkezdett ordítozni hogy ehhez neki semmi köze inkább vásároljon be.A barátnőm azt mondta neki hogy egy ilyen képmutató ember őt ne utasítgassa(korábbi válaszaimba irtam mikben pl buli, tanulás stb).A pasi otthagyta őket.A barátnőm ezután kitalálta hogy ráir a pasira egy két dolog miatt.
2018. jan. 3. 19:23
 13/22 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező (#6) én az ilyent konkrétan leköpném... persze, rég volt, meg sok mindent megbánt, de akkor ezt vállalja fel így. Igen, a gyerekei előtt is.

(egyébként rendszerint ezek a legrosszabb szülők, mert a ló egyik oldaláról a másikra esnek át)

2018. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
21%
Miért, eddig azt hitte a barinőd, hogy az anyja hófehér szárnyakkal egyenesen a mennyből csöppent le, ő meg úgy jött a világra, hogy anyu megszagolt egy rózsát?:D Mi köze van a házimunka felosztásának ahhoz, hogy anyu mit csinált a középiskolában?? És ugyan mit vethet a szemére, azt, hogy őt tisztességesen neveli, a múltja ellenére? Tényleg borzasztó, basszus. Butuska libák vagytok mind a ketten.
2018. jan. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
93%
"És ugyan mit vethet a szemére, azt, hogy őt tisztességesen neveli, a múltja ellenére? " - mondjuk azt, hogy az ő szabadságát korlátozza, meg az ő életét szúrja el azért, mert így akarja megnyugtatni a saját lelkiismeretét???
2018. jan. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Csak az zavar minket hogy ő túl szigorú, mindent elvár például kitünő bizonyítványt.Egy négyesért már leszidja a barátnőmet, multkor egy földrajz hármas miatt szobafogságot kapott 16 évesen.Közben a föci nem is számít a barátnőmnek mert jogász akar lenni, így is 4.75 re áll föciből , mindig kitűnő tanuló volt de az anyja folyton szekálja a hármas miatt miközben ő bukott.Milyen viselkedés ez??Meg miért nem engedi őt el a szülinapomra jövőhét pénteken este 9 ig ahol csak lányok lennénk? Miközben ő már 14 évesen részegeskedett, pasizott.Ez a képmutatás zavarja a barátnőmet.
2018. jan. 3. 19:55
 17/22 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező (#16) és ebben tökéletesen igaza is van a barátnődnek, nem irigylem azokat a fiatalokat, akiknek ilyen "megtért" szülő jutott...
2018. jan. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
26%
Ugyan mivel szúrja el a lánya életét, azzal, hogy rászorítja a tanulásra? Vagy nem engedi el a buta tyúk barinőhöz, aki még adja alá a lovat? De rettenetes...:D Azért roppant érdekes, hogy ha a 16 éves gyerek rosszul tanul, túl sokat bulizik, r.banckodik, az nyilván a szülő hibája meg az elb..szott nevelésé, de ha kitűnő a gyerek, nem iszik, normálisan viselkedik, ahhoz semmi köze a nevelésének, kizárólag az ő saját érdeme.:D Szánalmas.
2018. jan. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Már miért lenne az normális ha maximális tanulmányt vár el a lányától? Aki egyébként kitünő tanuló? Mert ő már attól kivan ha a lány hoz egy négyest hoz és elvárja hogy minden nap a lánya suli után hazamenjen tanulni? Szerinted ebből kell egy tini életének állni hogy napi 3-4 órákat tanul cserébe évent kétszer nem engedi el bulizni 9 óráig lányok közé ???Meg elvárja hogy a barátnőm minden hétvégén végigtakarítsa az egész lakást, mert rendmániás cserébe még megszabja miket csinálhat, kikkel barátkozhat stb ....
2018. jan. 3. 21:03
 20/22 anonim ***** válasza:
90%

#18, egy ember ellentmondásaira mutattál rá: a sajátodéra.

Ugyan, ki mondta neked azt, hogy egy normális szülő elvárná a gyerekétől, hogy kitünő legyen, vagy hogy ne legyen magánélete, párkapcsolata, szórakozása, barátai??? Ilyent a toxikus szülő vár el. Normális szülő azt várja el a gyerekétől, hogy élje az életét, nem azt, hogy beáldozza a fiatalságát az úgymond "jövőért". Magyarul, hogy találjon egyensúlyt a tanulás, a szórakozás, a pasizás (csajozás) és az élet egyéb - egyaránt fontos - területei között, és foglalkozzon nyugodtan mindegyikkel, és érezze jól magát a saját életében.

2018. jan. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!