Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok, kinek van...

Mit gondoltok, kinek van igaza anyósommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A feleségemmel sokat veszekszünk mostanában. Az ő anyjának pénz kéne. Ő támogatná, de szerintem nem érdemli meg a vén szatyor. Rosszul bánik a pénzzel, hülyeségekre veri el a nyugdíját. Senki sem kényszerítette, hogy mindenféle jósnőre, meg "csodagyógyszerre" költsön, de megtette, és most ül a gödörben. Ami engem illet, nem szeretnék mellé ülni. A feleségemmel harmóniánmban éltünk, és sok konfliktust megoldottunk, ezt kivéve. Amóta tart ez a dolog, egyre jobban megromlik a kapcsolatunk. Korábban közös kasszán voltunk és együtt döntöttünk minden kiadásról. Csak arra költöttünk, amiben mindketten megegyeztünk. Én sem vettem meg azt, amit a feleségem megvétózott, annak ellenére, hogy a kétszeresét tettem hozzá az életünkhöz, minden hónapban. Erre az őrületre pedig én mondtam nemet, mert az anyja egy feneketlen kút. A feleségem hetekig duzzogott és utólag elmondta, hogy kevésbé feltűnő dolgokkal támogatta ez alatt is az anyját, pl otthonról vitte levelenként az igazi gyógyszert, meg csomagolt az ebédből stb. Nem haragudtam rá, de megoldás kellett, ezért megegyeztünk, hogy pénzügyileg önállóak leszünk. A számlákat én rendezem és ő adja a felét, a bevásárlásokat pedig általában ő intézi és én adom a felét. A fiúnknak nagyjából veszünk egyformán dolgokat. Megegyeztünk, hogy ami vele kapcsolatos, azt nem számoljuk el egymás felé. Innentől ő támogathatta az anyját a saját pénzén és sokáig újra szent volt a béke. Aztán egyszer elém állt, hogy az adott hónapban legyek megértő, és fizessek ki én minden rezsit, mert magán orvoshoz vitte az anyját és nincs egy fillére sem. Mondta, mondta a magáét, hogy anyuka így meg úgy szenvedett, ő meg nem bírta nézni, hogy várnia kell, mert későre kapott időpontot a szakrendelésre, ezért elcipelte egy magándokihoz. Nem haragudtam rá, mondtam, előfordul az ilyen. Azóta viszont többször is előkerült a dolog, hogy ha nem is ilyen nagy összegben, de én álltam több mindent, mert őt lehúzta az anyja. Most már ott tartunk, hogy közvetve mégis én pénzelem azt az őrült nőt. Mit kéne tennem?
2018. jan. 4. 18:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
99%

Mond, hogy nincs és kész. Zárd el a pénzcsapot.

Közöld vele, hogy a megbeszéltek szerint felesben fizetitek a rezsit és az élelmiszereket.

2018. jan. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
98%
Annyit még had irjak le, hogy megértem azt, hogy támogatni szeretné az anyját, annak ellenére, hogy nem tud bánni a pénzel. Amúgy ha valaki kap xx összeget egy hónapban, amiből ki tudna jönni rendesen, de mégsem, az ilyeneket annyira nem tudom sajnálni. Ilyen esetben biztos nem fizetném a kis extra anyós kiadásokat.
2018. jan. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%
Ja és még egy gondolat: inkább rakd el a pénzed egy részét, mintha nem is lenne. Vagy esetleg mond a feleségednek, hogy szeretnél valamit venni és arra gyűjtesz. Ilyenkor ő is legyen megértő.
2018. jan. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
51%
Utána néznék h biztos h anyuka kapja e a pénzt. Kettő mi az h o megvétoz dolgokat, de te meg bologass mindenre. Pénznyelőt nem kell támogatni,mert ott fogsz ulni velük a godorben,inkább a fiadra koltsd mint Anyukára akinek a lánya froton rángathato,aki josnokre kidob pénzt meg is érdemli.. Sokan felnottként se szakadnak le a csocsrol ez a problémák gyokere. :(
2018. jan. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
98%
Mindenképpen vess véget ennek. Még annak idején az én szüleim kapcsolata is ezért ment gallyra csak éppen az anyós nem jósnőkre költötte a pénzét hanem italra. Ha hagyod egyszer csak azt veszed észre,hogy amit most jó szándékkal adtok az később elvárássá fog alakulni. Beszéljetek vele is hátha belátja, hogy hosszú távon ti sem tudjátok eltartani. Vagy esetleg levenni a nyugdíja felét amiből ti megvásároljátok a gyógyszereit kifizetitek a számlákat a többit meg félre teszitek vésztartalék pénznek számára. Ha jól értem a nyugdíja elég lenne, hogy eltartsa magát csak éppen inkább másra költi, mert tudja, hogy úgyis segíteni fogtok. Ha ezt megszüntetnétek(már pedig sürgősen meg kéne) ő pedig érezné, hogy szűkös a helyzet hátha abba hagyná ezt a pénzpazarlást.
2018. jan. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
90%

Én is azt mondom , most kell a sarkadra állni, mert később már nem tudsz.

Még most kisebb veszekedéssel megúszod, de adsz pénzt később sokkal nagyobb balhé lesz ha akkor vonod meg az apanázst.

2018. jan. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
19%
Én semmi előre mutatót nem tudok javasolni. Ezt sajnos akkor kellett volna felismerned, amikor még csak fontolgattad a házasságot. Mert biztosan voltak erre utaló jelek. Talán valamilyen módon napi folytonos vagy legalább is gyakori felügyelet kellene az anyós mellé, mert lehetséges, hogy ez egyszerű kiszáradásra visszavezethető rossz agyi keringásre utaló viselkedés az ő esetében.
2018. jan. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
98%

Ne adj.

Ez csak rosszabb lesz, ahogy öregszik.

Majd hozzátok fog költözni vagy az otthon fizetitek neki?

2018. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
83%
Jelezd ELŐRE MINDEN HÓNAPBAN hogy most ezért vagy azért NEM TUDSZ teljes számlát fizetni, úgyhogy az asszonypajtás úgy készüljön hogy MINDEKÉPPEN számítasz a rezsi felére. VAGY a nejed mikor megkapja a fizut akkor a múlthavi szálmák alapján egy "általányt" legyen kedves letenni de gyorsan, mert ha nem akkor átmegyünk az öreglányhoz, fejére húzzuk a varázsgömböt és szerte-széjjel szórjuk a tarotkártyáját és LEMONDJUK AZ EZO TV ELŐFIZETÉST!!
2018. jan. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
87%

Házasságban lényegtelen, ki mennyit visz haza, vagyonközösség van, nem valamiféle kegy a részedről, hogy közösen döntöttetek a pénzügyekben.:-) A jelenlegi rendszerrel nem mész semmire az említett okból, sőt, ha a feleséged adósságot csinál bárhol, neked ugyanúgy helyt kell állnod érte, nem hivatkozhatsz arra, hogy nem tudtál róla vagy nincs ott az aláírásod. Nincs saját pénz a vagyonközösségben, kivéve, ha köttök házassági szerződést.

Ami az anyóst illeti: tényleg az lenne a megoldás, hogy beosztjátok a pénzét, esetleg ha a mentális állapota alátámasztja, gondnokság alá vetetitek. Az első hónapban ki fog derülni, tényleg elég-e a pénze a tisztes megélhetésre, ha nem költ hülyeségekre - ha nem elég, egyezzetek meg, mennyivel és hogyan tudjátok kipótolni. Pl. átvállaltok közüzemi számlát, bevásároltok neki tartós alapvető élelmiszert stb. Alapvetően nem a mama támogatásával van a baj, természetes, hogy ami valóban szükséges, azt megteszitek mindkettőtök szüleiért - de tényleg csak azt, ami indokolt és szükséges, nektek pedig belefér.

2018. jan. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!