Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a gyerek akarata ellenér...

Jogos a gyerek akarata ellenére levágatni a haját?

Figyelt kérdés

Ha 4 éves kislányról van szó, akinek szép szőke, hullámos, fenékig érő egészéges haja van. Az akarata ellenére lett levágva, mert az anyukának nincs türelme fésülgetni, befonni reggel, a kicsi meg magának nem tudja.

Ha nem kérdezik meg, csak elviszik a fodrászhoz, és ott tudja meg, hogy nem a végeit vágják le, hanem tövig a copfját, fülig érő haja lesz ezután, mert azt maga is meg tudja fésülni.


Előfordul, hogy később emiatt nem tudja majd megnöveszteni a haját? Felnőtként sem?

Mert mondjuk nem nő tovább egy pontnál vagy már nem lesz olyan szép. Vagy ilyen nincs, az csak haj, visszanő?


2018. jan. 9. 18:47
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%
Mefgogja tudni növeszteni 4 évesen ez még nem probléma. A probléma az az hogy akarata ellenére vágdossák a haját ráadásul úgy hogy szereti a hosszú haját. Ilyen korban imádják a kislányok a csattokat meg a fonatokat.
2018. jan. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
65%
A fő kérdésre válaszolva: Jogosnak nem annyira jogos, de egy 4 éves mit tehetne ellene? Ügyvédet fogad és beperli a szülőket? xD
2018. jan. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
35%

4 évesen igen.

Miért ne tudná megnöveszteni később? Semmi köze a két dolognak egymáshoz. Jézusom!

2018. jan. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
52%

A haj visszanő. Akár kopaszra is le lehetne bárkinek a haját nyírni, visszanőne.

Az meg, hogy milyen haja van valakinek, hogy mennyire töredezett vagy éppen erős, vékony szálú, vagy éppen dús, mennyire gyorsan nő, ez mindig a genetikától függ.

Amúgy azért durva ilyet kijelenteni, hogy egy 4 éves gyerek akarata ellenére. Ha mindent megengednénk egy 4 éves gyereknek, hát...De amúgy én sajnálnék biztos egy ilyen szép hosszú hajat. De nekem anyukaként derékig érő hosszú hajam van, szóval elfogult vagyok.:)

Amúgy szerintem anyuka dolga, hogy milyen hajat vágat a gyerekének, de mondjuk nagyon rövidre nem vágatnék egy kislánynak. Legyen olyan csajos, de azért kezelhető is. De ez az én véleményem.

2018. jan. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
89%
A kettő közötti megoldást kellett volna találni...
2018. jan. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
21%

Én annak idején a nővéremmel hetes óvodába jártunk. Mindkettőnknek fenékig érő hosszú hajunk volt. Apám bevitt minket hétfő reggel, és amikor értünk jött mindkettőnknek rövid haja volt. Az óvónő döntése volt, hogy levágják a hajunkat, mert problémás volt.

Azóta 42 évesen mindig hol megnövesztem a derekamig vagy levágatom nagyon rövidre.

4 évesen még tényleg nem gond ha levágják a hajat, mert visszanő. Ebben a korban meg ugye az anya dönt..

2018. jan. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
37%

Ez meg miféle kérdés? Csúnya-gonosz anyu elhanyagolja a gyereket mert rövid hajat akar? Ne már... Naná hogy jogos, mert az anyuka gondoskodik róla-ő tudja mennyi problémát jelent az a haj. És nyilván nem a négy éves írogat ide hogy csúnya anyu mit csinált.. Miért kérdezed? Ki vagy te a sztoriban?


A haj meg visszanő, nem egy nagy tragédia.


Ami a négy éves akaratát illeti: van amiben tiszteletben kell tartani, van amiben nem. Ha a gyerek a rózsaszín pulcsiját akarja felvenni, egye fene, legyen, De ha a rózsaszín balett-tütüjében akar télvíz idején kint játszani, akkor már nem mérvadó mit akar a gyerek. Ha az anyukának nincs ideje\türelme gondozni a hosszú hajat, le kell vágatni, mert úgysem lesz sokáig jó állapotban.

2018. jan. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
46%

Nekem ötödikes koromig állig érő hajam volt. Utáltam, de nem volt beleszólásom, nem ettől lettem lelki nyomorék.

Egy gyereknek olyan legyen a haja amilyet a szülei kezelni tudnak.

2018. jan. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
64%

Érdekes, most le lehet vágatni a hajat?

De ha el lehetne adni, akkor átkozott legyen, ki meg meri tenni?

Mondom, hogy álszent banda vagytok.

LOL

2018. jan. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
85%

Nem jogos. Ha a gyereknek sem tetszik, akkor vágassák le. De ha a gyerek szereti és nem akarja levágatni, akkor ne.

Ha anyuka nem tudja kezelni, akkor eleve minek hagyta ilyen hosszúra megnőni? :)

2018. jan. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!