Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a gyerek akarata ellenér...

Jogos a gyerek akarata ellenére levágatni a haját?

Figyelt kérdés

Ha 4 éves kislányról van szó, akinek szép szőke, hullámos, fenékig érő egészéges haja van. Az akarata ellenére lett levágva, mert az anyukának nincs türelme fésülgetni, befonni reggel, a kicsi meg magának nem tudja.

Ha nem kérdezik meg, csak elviszik a fodrászhoz, és ott tudja meg, hogy nem a végeit vágják le, hanem tövig a copfját, fülig érő haja lesz ezután, mert azt maga is meg tudja fésülni.


Előfordul, hogy később emiatt nem tudja majd megnöveszteni a haját? Felnőtként sem?

Mert mondjuk nem nő tovább egy pontnál vagy már nem lesz olyan szép. Vagy ilyen nincs, az csak haj, visszanő?


2018. jan. 9. 18:47
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
27%
Én gyerekkoromban meg azt követeltem, hogy rövid hajam legyen, anyám meg azt mondta, hogy a hosszú haj a szép. Mindegy. A kisgyerekek még nagyon tudatlanok. Én kisgyerekkoromban, akinek szőke haja volt, azt hittem, festik otthon és megkérdeztem egyszer anyát, aki szintén festette a haját, hogy akik színezik a hajukat az oviban, miért mindig sárgára színezik, én kéket akarok. :D
2018. jan. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
91%

Jó, értem én, hogy nem egy 4 éves fogja megmondani, hogy mi hogyan lesz, ha minden úgy lenne, ahogy neki tetszik, jól néznénk már ki...


De azért 6, 8, 10 éves korából már tisztább emlékei maradnak egy embernek, aztán ne csodálkozzunk, ha a gyerek 18 éves születésnapján rávágja az ajtót a szüleire, egy szál gatyában elhúz, azt akkor látták utoljára. Ha igazuk volt, ha nem, az már mindegy. Mert kb. a fél országban ez megy, kezdem is érteni miért.

2018. jan. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
4%
Ovis koromban pénztáros akartam lenni, ezt többször mondtam a szüleimnek, mert tetszett, hogy a pénztárgépbe beütött áruk megjelennek a kijelzőn és hogy a gép blokkot nyomtat. Ha szüleim komolyan vesznek, és erre a pályára szánnak tényleg, most jól néznénk ki, átkoznám magamat és a szüleimet is érte... Egy 4 éves gyerek még nem képes reális döntéseket hozni, te látod el, te adsz neki ételt. Ha chipset akar ebédre enni kólával, nem adhatsz neki azt, csak azért mert azt akarja, ha butaságot csinál rá kell szólnod stb. Nem szabad ráhagyni mindent, később rossz vége lesz.
2018. jan. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
92%

Van, amiben kompetens dönteni egy 4 éves is, és van, amiben nem. Nem dönthet arról, hogy mínusz 10 fokban vesz-e fel sapkát (legalábbis az enyémek nem dönthetnek ebben), de abban igen,hogy a kéket vagy a zöldet veszik-e fel, ha ugyanolyan vastagok.


A fenti esetben - kiindulva abból, hogy az én kislányom göndör fürtjeit mennyire imádja ő maga is,és csodálja érte mindenki - nekem már a kegyetlenség határát súrolja, ha azt vele nem egyeztetve fülig levágatja valaki.... most abba nem megyek bele, hogy miért nem tartom olyna nagy gondnak este megfésülni, befonni, reggel szintén elrendezni a hajat, mert ami nekem nem esik nehezemre, másnak még lehet teher. De kényelemből elcsúfítani egy kislányt.....


A haj visszanő, és mégsem. Én voltam olyan buta, hogy felső tagozatos koromban levágtam a saját hajamat, derékig érőből lett fülig érő, miután a fodrász kiigazította. Soha többé nem tudtam olyan hosszúra megnöveszteni, amikor elérte a vállamat, már tört a vége, ha visszavágattam,a zért nem nőtt, ha nem vágattam, akkor ronda elvékonyodott, szálkás volt.


A babahaj utáni első haj sokszor göndör még. A végeit persze gond nélkül lehet igazítani, de ha a teljes göndör részt levágják, sokszor később már nem lesz loknis a haj. Persze ez előbb-utóbb bekövetkezik ezeknél a gyerekeknél, de miért ne lehetne legalább egypár évig fürtös-loknis?

2018. jan. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
87%

4-5 éves korban nyiladozni kezd a nemi öntudat. A kislányok szeretnek szépek lenni, a fiúk már ebben a korban kifejezik, hogy értékelik a hosszú hajat, lányos ruhát, és ez sok más dologgal együtt hozzájárul a felnőttkorra kialakuló nemi önképhez. Minden kislány szép valamiért, de akit a fentihez hasonlóan majdhogynem orvul elcsúfítanak, az trauma, akár tetszik ez valakinek, akár nem.


Ezért lehet rajta pörögni 20 év múlva is, persze nem érdemes, fel kell oldani a dolgot, de én értem, hogy miért nem olyan könnyen felejthető és megbocsátható az eset.


Az az anya meg, aki a tekintélyét és a szülő-gyerek közötti szerepek megosztását ilyen húzásokkal próbálja megtartani, ill. kijelölni, az szánalomra méltóan gyenge. Egy normális szülő engedi dönteni a gyerekét mindabban, amiben képes már dönteni, pl. hogy bizonyos kereteken belül milyen frizurája legyen, az ilyen dolog (az meg nyilván nem, hogy be kell-e venni az orvosságot).

2018. jan. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Most már mindegy, nem zavar ennyi idősen is, vagy valami.


Csak a sors iróniája, hogy a hajvágással egy időben új óvodába kerültem, és aki nekem tetszett kisfiú, annak egy térdig érő hajú kislány tetszett. Gyerekésszel azt hittem, azért nem én tetszem neki, mert nekem rövid a hajam.

Szóval, felnőttként már mindegy, de akkor gyerekként valóban trauma volt.

2018. jan. 9. 21:22
 27/35 anonim ***** válasza:
9%
Fú baz+! "Nem nő tovább egy pontnál."?? Tényleg ennyire hülye vagy, vagy csak játszod? Te vagy a 4éves kislány? Mert az értelmi szint azt sugallja! A haj ha levágják SOHA nem nő vissza, a nap kering a lapos föld körül és van világvége is ahonnan le lehet esni! Döbbenet!
2018. jan. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Huh, de bunkó vagy, utolsó, fájt olvasni.


Igen, van olyan elmélet, miszerint egy adott hosszra nem nő meg újra, ha levágják.

Soha nem lett többé fenékig érő hajam, hátközépig érőnél megállt a növésben, mindegy, mit csináltam vele.


Hogy kettőnk közül ki értelmileg visszamaradott, azt tökéletesen tükrözi a válaszod stílusa, illetve az, hogy neked az egészből annyi jött át, hogy én azt mondtam, levágtuk, és nem nőtt többé hajam.

Holott közel sem erről volt szó.

2018. jan. 9. 21:46
 29/35 anonim ***** válasza:
90%
Sosem vágatnám le a gyerekem haját. Nekem anyukám nem engedte kiskoromban, hogy megnövesszem. Úgy sírtam mindig, amikor levágta, hogy még mindig emlékszem rá. Aki szerint ez nem trauma egy kislánynak, azzal nem történt ilyen. Kb ez az egyetlen emlékem abból a koromból...
2018. jan. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
71%
Nem a haj növekedése állt meg, csak szanaszét töredezik a vége. De itt hiába magyarázom. Ne feledjétek, a Nap kering a Föld körül!
2018. jan. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!