Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a gyerek akarata ellenér...

Jogos a gyerek akarata ellenére levágatni a haját?

Figyelt kérdés

Ha 4 éves kislányról van szó, akinek szép szőke, hullámos, fenékig érő egészéges haja van. Az akarata ellenére lett levágva, mert az anyukának nincs türelme fésülgetni, befonni reggel, a kicsi meg magának nem tudja.

Ha nem kérdezik meg, csak elviszik a fodrászhoz, és ott tudja meg, hogy nem a végeit vágják le, hanem tövig a copfját, fülig érő haja lesz ezután, mert azt maga is meg tudja fésülni.


Előfordul, hogy később emiatt nem tudja majd megnöveszteni a haját? Felnőtként sem?

Mert mondjuk nem nő tovább egy pontnál vagy már nem lesz olyan szép. Vagy ilyen nincs, az csak haj, visszanő?


2018. jan. 9. 18:47
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Az enyémet vágták le anno.

Megnőtt, de hátközépig érőnél hosszabbra már nem tud, pedig már 24 vagyok. Ez a maximum hossza, úgy néz ki.

Ugyanezen végigment szegény húgom is 6 évesen, neki azért vágták le, mert hogy lehúzza a fejét az a rengeteg haj, neki mondjuk visszanőtt fenékig azóta (most 20 éves)


A másik kérdésről jutott eszembe, amugy nem szoktam ezzel foglalkozni, csak ahogy elolvastam, úgy felrémlett, hogy gyerekként én is mennyire utáltam, hogy "levágták rólam az egyetlen szépségemet".

2018. jan. 9. 19:13
 12/35 anonim ***** válasza:
93%

Inkább az a gáz, hogy gyakorlatilag átverik a gyereket. Mert az egy dolog, hogy megmondja a szülő, hogy mi legyen és hogy keresztülviszi az akaratát, de az, hogy így kvázi csapdába csalják szerintem enyhén szólva sem korrekt a gyerekkel szemben és vissza is fog ütni, mert megtanul nem bízni a szülőben.


Amúgy én személy szerint még nem találkoztam olyan anyával, akinek nincs türelme fésülgetni a gyerekét. Persze biztos van ilyen is.

2018. jan. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
6%

Nekem mindig is rövid hajam volt gyerekként. Sőt általános iskolás koromban még 8. osztályban is rövid volt a hajam, és elég fiúsan néztem ki, de ezt szoktam meg, nem tudtam kezelni a hosszú hajamat, pedig 11 évesen elkezdtem növeszteni. anyum engedte és mutatta hogyan kell gondozni stb... de nem volt praktikus, nem volt hozzá türelmem, idegesített, melegem volt benne mert nem szoktam hozzá, és inkább levágattam a fenébe. Sokan fiúnak néztek főleg hogy 7. osztályba iskolát kellett váltanom költözés miatt, ahova mentem kötelező volt tornadresszt hordani tesin, amitől aztán "boldog voltam" elég volt első kettő osztályba viseljem, utána megszűnt, de suli váltás után ismét mondták hogy vegyünk mert kérni fogják. Mivel akkor még nem nagyon ismertek más évfolyamba, mert a lányok úgy voltak külön tesin hogy az összes évfolyam lányai együtt, és amikor mentem be öltözni velük, és megláttak azok akik nem ismertek, azt hitték hogy fiú vagyok, majdnem kizavartak. Amikor meg dresszbe mentem be a terembe ugye még szinte semmi mellem nem volt, akkor a tanár aki tartotta a tesit nem igazán látott még, csak amikor ugye volt a tornasor akkor elcsodálkozott, totál azt hitte hogy fiú vagyok, és még poénkodott is hogy fogadást vesztettem vagy micsoda hogy lányok között, lány dresszbe mentem be tesire, úgy hogy sokan nevettek akik még úgy nem ismertek, ráadásul akkor a fiúk is abba a terembe voltak mert közös tesi volt valamiért, nem tudom már miért, és ugye ez nekem kegyetlen megalázó volt akkor.

Most így 20 évesen már nem érdekel, gimit rövid hajjal kezdtem, amikor ballagtam 12. osztályba már hátközépig érő hosszú hajam volt. Az ottani osztálytársaim ösztönöztek erre hogy növesszem meg, mert alapból hullámos hajam van, és tényleg jól néz ki. Az arcom is már sokkal nőiesebb, az alkatom is az. Amikor a barátomnak mutattam a gyerekkori képeimet, meg azt amin még 8. osztályba ballagtam ugye nem ismert meg fotó alapján hogy szoknyába, meg blúzba állok, csak kérdezte hogy ki az a fiú? Akkor is csak azért nem ismert meg, mert volt kettő csaj pont mellettem álltak akiknek rövid hajuk volt, egyiknek nyakig érő haja és úgy nézett ki arcra mint most én. Igaz nagyon picit duci is voltam akkor, de ez már rég a múlté.

2018. jan. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
19%

"Inkább az a gáz, hogy gyakorlatilag átverik a gyereket. "

Inkább az a gáz, hogy valaki egy húsz évvel ezelőtti hajvágáson pörög.

2018. jan. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
84%

Az 5 éves lányom haját, ma pont 25 perc alatt fésültem ki alaposan, minden reggel nem ilyen aprolékos sajnos.


Imádja a haját, sosem tenném meg vele,hogy csak ugy levágjuk,fenyegetem vele,mert utál fésülködni de a szive szakadna meg érte.


Ha kéri levágatjuk,miattam nem...


(3 lányom van,mindháromnak hosszu haja,nem a kedvenc programom reggel, de igy szeretik...)



A hossza nem emiatt nem változik nálad,de biztos csalodás volt anno.

2018. jan. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
32%

Alapból nem engedem, hogy ilyen hosszú haja legyen, épp ezért.


Nem fogok azért félórával előbb kelni, meg őt is kelteni, hogy fonogassam a hosszú haját, miközben nyávog, hogy húzom, álmos, stb.


Majd ha már tudja ő gondozni, akkortól növesztheti.

2018. jan. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
40%

"Megnőtt, de hátközépig érőnél hosszabbra már nem tud, pedig már 24 vagyok"


Ennek semmi köze ahhoz, hogy kisgyerekként levágták a hajadat.

2018. jan. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Írtam fentebb, hogy csak egy másik kérdés kapcsán jutott eszembe, amikor valahogy mindenki egy emberként kelt ki az ellen, hogy nehogy levágják a kislányét.

Azért is lepődtem meg, hogy jé, mindenhol máshol megkérdezik a gyereket, csak nálunk nem volt kérdés soha az ilyesmi....

2018. jan. 9. 19:23
 19/35 anonim ***** válasza:
6%

"Inkább az a gáz, hogy valaki egy húsz évvel ezelőtti hajvágáson pörög."


Ez nem derült ki a számomra, nekem az jön le, hogy ő a muter, aki levágatta a gyereke haját.

2018. jan. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Lehet, tényleg nincs, csak vannak ilyen városi legendák, hogy nem szabad levágni egy adott korig a kicsik haját, mert nem fog megnőni, illetve olyat is olvastam, hogy a szőke kislányokét sem, mert be fog barnulni.

Nekem is világosszőke volt gyerekként, most sötétebb pár árnyalattal, de persze ez nem emiatt van, ez a korral jár.

2018. jan. 9. 19:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!