Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Menjek vagy maradjak? Anya...

Menjek vagy maradjak? Anya lelki terrorja. Sürgős.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 3 hónapja lett egy barátom, és mióta tart a vizsgaidőszak (elsőéves egyetemista vagyok), több időt tudok nála lenni, kevésbé vagyok betáblázva, így van, hogy egy héten akár 3x is ott alszom nála. Legutóbb tegnap éjjel aludtam ott nála, azaz ma délelőtt jöttem el.


Ma kb egész nap tanultam, most hívott fel egy barátnőm az egyetemről, aki ugyanabból a tárgyból 2 nappal korábban vizsgázik, hogy egyedül van otthon és kezd kicsit rátörni a pánik és örülne neki, ha átmennék hozzá, hogy legalább ne legyen egyedül, meg esetleg közösen átbeszélni a homályos részeket, közösen tanulni. Először mondtam a barátnőmnek is, hogy attól félek, hogy ebből nem tanulás lenne, de elég elszántnak tűnt és tényleg aggódik már a vizsga miatt, szorít a határidő.


Anyának említettem, hogy felhívott egy barátnőm és teljesen kiakadt, hogy mostanában alig vagyok itthon és lelkileg zsarolt, hogy idézzek "hétvégén se tanultál semmit, elba*tad azt a két napot, és így hogy fogsz felkészülni a pénteki vizsgára?!". Mondtam anyának, hogy ne aggódjon, beosztom az időmet és nem fogok megbukni (ez olyan tárgy, amiből a kettes a cél, ilyen buktatós szóró-tárgy). Ekkor meg azt hozta fel, hogy mostanában alig vagyok itthon, múlt héten is alig látott (akkor konkrétan volt, hogy 3 egymást követő éjszaka itthon aludtam). Mondtam anyának, hogyha itthon maradok, akkor se beszélünk, mert én elvonulok tanulni, ő meg a tv-t nézi lefekvésig. Neheztel és most őrlődöm, mondtam barátnőmnek, hogy visszahívom nemsokára, de nem tudom, mi legyen.


2018. jan. 15. 20:09
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket, jól esett, hogy ilyen sokan írtatok normális, hasznos tanácsokat, tapasztalatokat!


Végül is anyának lelkiismeret-furdalása, aztán meg sikerült beszélni ezt a dolgot és átmentem a barátnőmhöz. Nem mondom, hogy olyan hatékonyan tudtam tanulni ott, mint itthon, de azért pár dolgot sikerült átbeszélni az anyaggal kapcsolatban, amik nagyon nem mentek.


Hát budapesti vagyok, pesti egyetemre járok, szóval ez az elköltözős-kolis alternatíva nem igazán jött szóba se. Vidékre annyira nem akartam menni, mert ez az egyetem az országban a legjobb ezen a szakterületen, ahova járok.

2018. jan. 16. 13:39
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Magadnak tanulsz, te tudod, hogyan osztod be az idődet, ráadásul a barátnőd megkért, hogy segíts neki, és gondolom, tényleg tanulnátok. Anyukádat elsősorban az zavarja, hogy kirepültél a fészekből, a tanulást csak kifogásnak hozza fel.
2018. jan. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó vagyok:


Bocsánat, nem láttam, hogy írtál már.

2018. jan. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
62%

Megoldódott már, szóval nem is tanácsolok semmit a konkrét kérdéssel kapcsolatban....

Csak azt szeretném tudatni veled (abszolút nem támadó jelleggel), hogy bármennyire is "lelki terrornak" tartod az anyai aggódást, elhiszem, hogy ebben a helyzetben túlzásnak érzed (megértem, 22 vagyok), de ez nagyon messze van a lelki zsarolástól és terrortól, hidd el.... :)

2018. jan. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Meglett mindkettőnknek a vizsgája kettessel. Nehéz szülés volt. :D
2018. jan. 19. 15:37
 26/31 anonim ***** válasza:
28%
Sakat tanulhattatok rá.
2018. jan. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Igen, valóban sokat. Ő 1,5 hetet, én meg 4-5 napot reggeltől estig, de a vizsga napján le se feküdtünk aludni, hanem végigtoltuk még az éjszakát is.


A szak 70-80-%-a kettessel csúszott át a tárgyból.

2018. jan. 21. 15:39
 28/31 A kérdező kommentje:
Analízis I. tárgyról van szó. Nem csak valami kis kamutárgy ez. :)
2018. jan. 21. 15:41
 29/31 anonim ***** válasza:
Akkor anyukád is fellélegezhet.
2018. jan. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Mi az analízis 1-re szerintem max 30%-ban tanultunk egyedül a többit együtt, úgy sokkal könnyebb volt, sose kapott az 5 fős tanulócsoportunkból senki 3-nál rosszabbat. Szerintem motiváló is, hogy lazán végig tudsz tanulni napi 10 órát így.
2018. jan. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!