Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Menjek vagy maradjak? Anya...

Menjek vagy maradjak? Anya lelki terrorja. Sürgős.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 3 hónapja lett egy barátom, és mióta tart a vizsgaidőszak (elsőéves egyetemista vagyok), több időt tudok nála lenni, kevésbé vagyok betáblázva, így van, hogy egy héten akár 3x is ott alszom nála. Legutóbb tegnap éjjel aludtam ott nála, azaz ma délelőtt jöttem el.


Ma kb egész nap tanultam, most hívott fel egy barátnőm az egyetemről, aki ugyanabból a tárgyból 2 nappal korábban vizsgázik, hogy egyedül van otthon és kezd kicsit rátörni a pánik és örülne neki, ha átmennék hozzá, hogy legalább ne legyen egyedül, meg esetleg közösen átbeszélni a homályos részeket, közösen tanulni. Először mondtam a barátnőmnek is, hogy attól félek, hogy ebből nem tanulás lenne, de elég elszántnak tűnt és tényleg aggódik már a vizsga miatt, szorít a határidő.


Anyának említettem, hogy felhívott egy barátnőm és teljesen kiakadt, hogy mostanában alig vagyok itthon és lelkileg zsarolt, hogy idézzek "hétvégén se tanultál semmit, elba*tad azt a két napot, és így hogy fogsz felkészülni a pénteki vizsgára?!". Mondtam anyának, hogy ne aggódjon, beosztom az időmet és nem fogok megbukni (ez olyan tárgy, amiből a kettes a cél, ilyen buktatós szóró-tárgy). Ekkor meg azt hozta fel, hogy mostanában alig vagyok itthon, múlt héten is alig látott (akkor konkrétan volt, hogy 3 egymást követő éjszaka itthon aludtam). Mondtam anyának, hogyha itthon maradok, akkor se beszélünk, mert én elvonulok tanulni, ő meg a tv-t nézi lefekvésig. Neheztel és most őrlődöm, mondtam barátnőmnek, hogy visszahívom nemsokára, de nem tudom, mi legyen.


2018. jan. 15. 20:09
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
66%
Ha meg most is anyam akarna beosztani az idomet, en lehet falnak mennek. Szinten elso eves egyetemista vagyok.
2018. jan. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
52%
Költözésről nyáron, a vizsgák után kell dönteni is, meg lebonyolítani is, nem most, a vizsgaidőszak kellős közepén.
2018. jan. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
38%
Én se látom, mi ebben az az őrületes lelki terror.:D Inkább a hisztis barinődet állítsd le.
2018. jan. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
61%
Igy van 10 es egyet értünk. Ez van, mamahotelben nincs onnálosag.. Vmiért vmiért.
2018. jan. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
0%
Itt az ideje, hogy az anyukád hozzászokjon a gondolathoz, hogy a lánya felnő. Ez az ő (nem könnyű) feladata erre az időszakra. Az idődet te osztod be, és te vagy felelős a tetteidért, az esetleges rossz döntésekért, alkalmi sikertelenségekért is. Nem kell ezt az anyagiakkal összekapcsolni, az demagógia. Ha egy szülő el tudja tartani az egyetemista gyerekét, az ideális eset. Ez még nem hatalmazza fel arra, hogy beossza az idejét és gyerekként kezelje. Fiatal felnőtt vagy, akit ha tehetik, a tanulmányaid befejezéséig a szüleid tartanak el. Azért teszik ezt, mert szeretnek. A szeretet pedig együtt jár az elengedés, útjára bocsátás, felnőtté engedés képességével. A baráti kapcsolataid nem másodrangúak a családi kapcsolatokhoz képest, azokra éppúgy vigyázni kell, mert ápolás híján könnyen eltűnnek. Egy anya viszont normál esetben mindig ott van melletted színházi jelenetek nélkül.
2018. jan. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
34%
Én végig kamuztam a vizsgaidőszakot, hogy miből mennyi vizsga van, mert ha bejelentettem volna, akkor nálunk is ment volna a cseszegetés .
2018. jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
70%
Mond azt neki hogy már felnőtt vagy és tudod hogy mit csinálsz, bízzon bened, és majd mond neki hogy megmutatod a vizsga eredményedet,ezzel a mondattal fejezd be nála anya bízz bennem.
2018. jan. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
71%

Ezért örülök én hogy külföldön tanulok, és bár nyilván nem saját pénzből, de anyuék rájöttek hogy Európa túlsó oldaláról nem tudnak mikromenezselni engem. Azóta sokkal jobb a kapcsolatunk, én tanulok, bulizok, kelek, fekszem amikor jól esik, eddig az évfolyam felső harmadának az alján vagyok úgyhogy nem is rosszul, ők nem cseszegetnek, cserébe amikor beszélünk, minőségi és nyugodt beszélgetéseket tudunk folytatni.

Vagy költözz el, vagy nyugodj bele hogy anyukád a főnök.

2018. jan. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
69%
Ha hamarabb láttam volna a kérdésed, javasoltam volna, hogy menj el nyugodtan. Anyukád lehet attol fél, hogy lassan felnösz, elköltözöl, és nem fog téged sürün látni. Ettöl függetlenül ha ö tévézik, te meg a szobádban tanulsz, annak semmi értelme, akkor inkább csináljatok közös programokat, a szabadidödben meg tedd azt, amit szeretnél. Anyukám az egyetem elején nekem is probálta megszabni, hogy mikor tanuljak, de ez már nem igy megy. Tudom, hogy tanulni kell, de szeretem én beosztani az idömet, parancsszora már nem megy. Anyukád pedig beláthatta volna, hogyha azért mész át a barátnödhöz, hogy tanuljatok a vizsgátokra, akkor nem az idödet pocsékolod, csak éppen máshol tanulsz. Ha meg mégsem, akkor bumm, elment 3-4 ora szorakozással, egy áttanult nap után ennyit megérdemelsz.
2018. jan. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
69%

már mindegy, de ezzel eléred, hogy teljesen bekorlátozzon, meg nyávogjon és te simán otthon maradsz.


Oké, a te életed, de normális esetben 20-21 évesen már LEVÁLNI illene lassan a szülőről, nem engedni a zsarolásnak.


Ha hagyod, olyan leszel mint az exem, akit 34! évesen is lazán sakkban tart egy kis hisztivel az anyja.


Velem is próbálkoztak, hogy "ha elmész vissza se gyere", meg "hálátlan kis szmét vagy", továbbá "ha elmész falakasztom magam", mikor készültem költözni a páromhoz.

Ezzel mit értek el? Hogy olyan gyorsan léptem, ahogyan csak tudtam.

Persze, aztán "jaj, nem úgy gondoltam", és társai meg a bájolgás, hogy hazamenjek, de megy a franc.


Inkább csövelek valakinél, ha szétmegyünk, mitnhogy egy percet is tovább éljek ilyen emberekkel, mint a szüleim.

2018. jan. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!