Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A tipikus szülői fenyegetés a...

A tipikus szülői fenyegetés a tanulás terén mire jó?

Figyelt kérdés

"Fiam ha 3-as vagy rosszabb vagy, nincs telefon, tv, számítógép, semmi amit szeretsz"

És ez most nem is egy kijavítandó jegy, ez egy félévi osztályzat, amit max. év végén lehet kijavítani.

Mire jó ez? Nem motivál semmire, csupán még stresszesebb leszek a kényszer miatt, így még rosszabbul sikerülhetnek a dolgozatok és egy lelki idegroncs válhat belőlem.

+ infós tagozaton számítógép, telefon nélkül egy bukással egyenlő szinten vagy (de ez nem érdekel senkit btw)


Ne mondja nekem senki hogy egy töri 3-as annyira nagy panasz.

Vélemények a témáról?



#tanulás #szülő #fenyegetés #szar tantárgyak
2018. jan. 16. 19:31
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
84%

Ez a fajta büntetés nem visz semmire csak arra, hogy megutáld az egészet!


Egy ember nem lehet feltétlen jó minden tantárgyból. Ha reál beállítottságú vagy és simán megy az info, matek, stb., és ezzel is szeretnél foglalkozni a jövőben, nem számít, hogy kicsivel rosszabb a történelem.

2018. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
69%
Mondd meg szüleidnek, hogy tőlük tanultál mindent, ha jobban igyekeztek volna, te is szorgalmasabb lennél!
2018. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%
Sajnálom akik ilyen családban élnek. Itt a szulokkel is van gond.
2018. jan. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
23%
:D :D :D bírom amikor úgy forgatjátok ki a dolgokat, h egy sima szülői nevelés is óriási stresszt és lelki károkat okoz! És a válaszolók még adják alád a lovat :D vicc. Tanuljál rinya helyett, ennyi a megoldás.
2018. jan. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
A segítségkérés neked rinyálás? Okos vagy...
2018. jan. 16. 19:47
 6/30 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos az iskolai oktatásban nem szerepel annak megtanítása, hogy a gyerekek zöme nem képes magától tanulni és a tanító/tanár is kevés, bizony a szülőnek is részt kell vennie a tanítási folyamatban. Ahol a szülő nem segít a gyerekének a tanulásban, nem ellenőrzi a gyereke füzeteit, a feladatok megoldását, nem kérdezi ki, ott gyakoribbak a rossz jegyek.
2018. jan. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
59%
Pontosan oda kéne figyelni a gyerekre, de mit várunk a legtobb mai Anyuka már a 3 4 ves kezébe nyonja a telefont h addig se zavarja a gyerek,csodálkozunk...
2018. jan. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

4. válaszoló

Gondolom te egy nagy kemény felnőtt lehetsz aki 15-17 évesek csicskitásából él. Fogadni merek hogy a te idődben nem 7 tanóra volt egy nap. Hangsúlyozom: Informatika szakon vagyok. Ha írunk töriből, infóból és programozástanból, mire tanuljak? Egy tantárgyra amivel szüleim elvárásait elégítem ki, vagy két olyan tárgyra, amivel az életemet szeretném leélni?

A válasz elég egyértelmű.

2018. jan. 16. 19:56
 9/30 anonim ***** válasza:
81%

Engem sosem ösztönöztek diák koromban. A saját eszem belátása szerint tanultam mindig. Általános iskolában voltam közepes is, valamint főiskolán jeles is és szintén jeles diplomamunkával. Ja, középiskolában a magyar tanárom stresszelt legjobban minden ember közül az érettségin, méghozzá miattam mert azon aggódott hogy átmegyek-e magyarból miközben minden más tantárgyból négyesre és ötösre álltam.

Az életben a sikert nem ez döntötte el hogy az iskolában ki hogyan szerepelt. Például én hiába diplomáztam jelesre, egyetlen állásban sem álltam meg a helyem mert nem az alkalmazotti lét volt az én világom hanem a szabad vállalkozói és üzletemberi. Hát oda aztán tényleg nem kell tudnom mikor született Petőfi.

A magyar köztudatban az él hogy aki nem tanul az sikertelen lesz. Inkább úgy mondanám hogy aki nem jut megfelelő és értékes infókhoz, az lesz a sikertelen. Stadler József 6 elemis juhász volt, mégis focicapata volt. De diplomás hajléktalan is van. Hogy miért? Mert a sikert nem az érdemjegyek és az iskolai végzettség dönti el. Elégséges eredménnyel is lehet valaki például sikeres üzletember, diploma nélkül. Valamint jeles diplomával is tengődhet valaki az utcán, például ha szociális fóbia miatt minden állásra alkalmatlan. De lehet hogy szabad vállalkozólént meg nagyon sikeres lenne, ha a megfelelő infóhoz juttatták volna és nem pedig csak Terabájtokban tömték volna a fejét minden hülyeséggel.

2018. jan. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
23%
Fiú vagy vagy lány? És hányadikos? Próbáld meg esetleg a következőt: egy alkalmas pillanatban udvariasan és éretten mondd meg a szüleidnek, hogy téged pozitív dolgokkal jobban lehet motiválni. És persze igyekezz egy kicsit, hogy lássák, komolyan gondolod. Szerintem egyébként nem gáz, ha nem vagy kitűnő, de fontos, hogy legyen 2-3 olyan tantárgy, amiben igazán jó vagy és igyekszel is, és az érettségi tárgyakból is legalább a négyes szintre hajtasz.
2018. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!