Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A tipikus szülői fenyegetés a...

A tipikus szülői fenyegetés a tanulás terén mire jó?

Figyelt kérdés

"Fiam ha 3-as vagy rosszabb vagy, nincs telefon, tv, számítógép, semmi amit szeretsz"

És ez most nem is egy kijavítandó jegy, ez egy félévi osztályzat, amit max. év végén lehet kijavítani.

Mire jó ez? Nem motivál semmire, csupán még stresszesebb leszek a kényszer miatt, így még rosszabbul sikerülhetnek a dolgozatok és egy lelki idegroncs válhat belőlem.

+ infós tagozaton számítógép, telefon nélkül egy bukással egyenlő szinten vagy (de ez nem érdekel senkit btw)


Ne mondja nekem senki hogy egy töri 3-as annyira nagy panasz.

Vélemények a témáról?



#tanulás #szülő #fenyegetés #szar tantárgyak
2018. jan. 16. 19:31
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Fiú vagyok, kilencedikes. Matekból egész jól állok, angolból középfokú nyelvvizsgám van így színötös vagyok belőle, programozásból színötös vagyok, infóból becsúszott 2 rossz jegy mert figyelmetlen voltam, de minden vacsoránál arról beszélek a szüleimnek, hogy várom az infót hogy javíthassak.


Egyébként egy kilencedikes félévi fogja eldönteni az életem sorsát? Hát nem.

2018. jan. 16. 20:03
 12/30 anonim ***** válasza:
50%
Ha elveszik a telefont ha vmi torténik ki értesiti oket mondjuk,gondolkozni kéne,sose vennem a gyerekem telfonját amin eltudom érni,kivéve ha csak annyi érdekel h hányas osztályzatt kap mert a gyerekemre eroszakolom a saját elvárásaimat ahelyett h segiteném,támogatnám,biztatnám a kudarc kezelésére a felállásra,és beszélgetnék vele.
2018. jan. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Felállni képes vagyok magamtól is, de ha a legfontosabb dolgaim a stressz levezetésére elkerülnek a kezem ügyéből (telefon, számítógép, edzési lehetőség, gitározás, zene) akkor nem tudom kezelni a helyzetet.
2018. jan. 16. 20:06
 14/30 anonim ***** válasza:
80%
Ezzel a szulo pont visszafelé ér el,mert még tobb sztressz lesz,semmi kikapcsolodás utál a gyerek otthon lenni,a buszmegálloban is jobban érzi magát mint otthon ahol egy hármasért terrorban tartják, és 18 évese inkább elmegy egy koszos lukba.. A szulo meg csodálkozik általában h miért van ez. Sok ilyen van a gyakorin is.
2018. jan. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
59%

Nehéz megmondani mi a jó. A jegyek számítanak ahhoz,hogy jó pontokat kapj az érettségin, hogy feltudj mutatni eredményt( bár ez persze csak a középiskolás életednek időtartalma alatt,utána lényegtelen ez már) Bizonyára a szülők is örlnek,ha dicsekedhetnek veled,hogy milyen jó tanuló vagy.

Nehéz megtalálni,itt is,mint mindenhol az arany középutat. A legtöbb gyereket ösztönözni,szokszor tolni kell a tanulás felé,foglalkozni kell velük, valaki lustább valaki szorgalmasabb jellemileg, de biztos,hogy kellő ösztönzéssel,ha megvannak az embernek a képességie, el lehet érni az áhított kitünőséget.

Az a baj,hogyha ez már átmegy folyamatos veszekedésbe,stresszelésbe, az a másik rossz véglete a dolognak. Ellehetetleníti a közös együttélést, a szeretet a családi kapcsolatokat... Valahol meg kellene találni a szülőknek a középutat,ahol még normálisak az elvárások, de vannak bizonyos elvárások és hajlandóak is foglalkozni bizonyos esetben a gyerekkel, ha magától a buta/vagy lehet hogy okos fejével,nem jön rá,hogy ez azért az ő érdekét is szolgálja,még ha nem is érzi. ( főleg nem 9.ben, hol van az még a végétől.... de a szintet fel kell tudni tartani... arra nem lehet alapozni,hogy majd 11-12.ben tanulsz. Ha 10. Nem tanultál 11.ben sem valószínű,hogy fogsz)


18/L fiatal diák véleménye

2018. jan. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim válasza:
73%
Nem tudom. Nekem anyámnak ez a mániája, de apám viszont ellenzi. Én a legzltöbb tárgybó 4-5 vagyok, de pl. németből alig van meg a 3as
2018. jan. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
57%

Semmire nem jó. Ahogy az első válaszadó írta, ettől már csak dacból se fogja megtanulni. És valóban nincs olyan tanuló, akinek minden egyformán jól menne. Szász Marci esetleg.

Nekem matekból mindig kettesem volt, akármit is csináltam. A szüleim rendszeresen büntettek érte, aztán lassan-lassan felfogták, hogy nincs érzékem hozzá, és a 2+2=4 meg a harmadfokú deriválós-integrálós-kisfszom dolgok között óriási a különbség. Nehéz szülés volt, de megérte.


Raádásul ha a gép munkaeszköz, pont hogy alávágnak a tanulásának.

2018. jan. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat!

Észrevételem, hogy van aki ezt a kérdést figyeli és magára ismert mint fenyegetőző szülő, de nem tetszik a mások véleménye ezért "Ez a válasz nem hasznos", pedig igenis hasznos válaszok.

2018. jan. 16. 20:59
 19/30 anonim ***** válasza:
64%
Hát Kérdező, vannak még ilyen legalja buta prolik, akiknél nadrágszíjjal szokás elverni a gyereket, ha négyesnél rosszabb jeggyel állít haza, gondolom ők pontozgatnak, és azt képzelik, attól hirtelen igazuk lesz :DDD
2018. jan. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
15 válaszoloval értek egyet fiatal kora elenére jol látja a dolgokat ,
2018. jan. 17. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!