Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg az lenne az alap,...

Tényleg az lenne az alap, hogy a gyerek elmegy dolgozni 16 évesen?

Figyelt kérdés

Mármint, hogy 16 éves kortól elmegy iskola mellett hétvégente 10-12 órát dolgozni, nyáron pedig az egész nyarat 8 órában, aztán ebből fizeti a kiadásait.

Azt megértem, amikor azt mondják, hogy akkor ebből vegyen a minimumon felül ruhát, cipőt, sminket, új telefont, tudomisén, de itt már olyankat is olvasni, illik beadni a rezsibe.


Ti mindannyian dolgoztatok ennyi idősen?


2018. jan. 17. 19:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%
Nyugi majd kapod itt a sok nagyokostól hogy ők már 14 évesen is dolgoztak...
2018. jan. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
84%
Nem. 22 éves koromig nem dolgoztam, ha a külföldön au pairkedést nem számoljuk. (Oda se küldtek, én találtam ki.)
2018. jan. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
74%
Én 20 évesen kezdtem dolgozni.
2018. jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
80%
Szégyellnem kéne, hogy 25 évesen mentem el dolgozni (addig tanultam) ? Most a 73.-ban vagyok.
2018. jan. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
80%
19 vagyok de olyan suliba járok most ahol az orarend miatt lehetőségem sincs dolgozni járni, nyáron dolgoztam de akkor se vártak el itthon h adjak a rezsibe persze ami nekem kellett azt megvettem magamnak a kis penzembol, de azt h egy 16 éves akinek szerintem ilyenkor az a dolga hogy tanulja durva ilyet kérni h tanulás mellett 10 12 orazzon
2018. jan. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
81%

de itt már olyankat is olvasni, illik beadni a rezsibe. - itt sok ostobaságot írnak. Hogy ciki együtt lakni a szülőkkel. Hogy ciki ez, ciki az. Nem mérvadó, amit itt írnak. Soknak a helyesírása olyan borzalmas, mintha egy értelmi fogyatékos írna ide. Te tényleg elfogadsz olyantól tanácsot, aki a mond ige felszólító módját (mondd) egy d-vel írja? Vagy nincs tisztában azzal, hogy az igekötőt egybe kell írni az igével?

Na, szóval itt ugyan összehordanak hetet-havat, de szerencsére nem ezek a kis 12 éves válaszolók mondják meg, ki hogy éljen.

2018. jan. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
77%
Normális családban nem fejos tehén a gyerek h ha lejár a családi takarodj vagy fizess van,bár itt a gyakorin 12 14 évest is dolgozni kuldenék h tartsa el magát,mintha o kérte volna h megszuljék mondjuk a semmire..
2018. jan. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Metionin ***** válasza:
65%

Nem! Teljesen oké hogy ha a gyerek gyűjt valamire és van lehetősége nyáron dolgozni, akkor elmegy, több szempontból is előnyére válik. De egyáltalán nem alap dolog, főleg ha ebből a saját kajáját stb. kellene fizetnie. Aki nem hajlandó a gyerek 18 éves koráig annak alapszükségleteit (kaja, lakhatás, alap ruházat, tankönyvek stb.) biztosítani, az fszomért vállal gyereket?


Ismerősi körömben csak azok mentek el ilyen hamar dolgozni akikre olyan szinten b.tak a szüleik hogy muszáj volt vagy ha kellett valami drágább kütyü. Egy csomó helyen el se tud menni, nálunk pl. nem volt iskolaszövetkezet meg ilyesmi, napszámba meg nem vettek fel mert kicsi vagyok. 17-18 évesen dolgoztam néha hétvégén optika-gyárban de sokszor oda se kellett munka. 19 éves koromban költöztem városba ahol volt iskolaszövetkezet és akkor kezdtem dolgozni.

2018. jan. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
31%

Én egy évvel később kezdtem dolgozni 17 évesen, jó erőben voltam bírtam csákányozni is, meg ami volt. Ott nem nézték a koromat, bár mondogatták idősebbek hogy buta vagy, minek dolgozol amikor otthon is kapsz enni, de szartam rájuk.


Kellet a pénz, a jogosítványt szülők állták de az egész csak a családi autóra szólt volna, külön nekem nem vettek volna, én pedig kicsit rugalmasabb függetlenebb akartam lenni időben, így tudtam is egy robogót venni.

Azért annyi évesen sajáttal járni nagy dolog volt


Illetve 19 éves koromra jelentős megtakarításom volt, így nem üres zsebbel kezdtem el bejelentett munkán dolgozni.


Ezek ellenére vannak nyápic szülők akik a gyereket féltik és nem engedik, bár az olyanoknak büdös a kétkezi munka.

25F

2018. jan. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
73%
18 voltam,családi okok miatt muszáj volt elmennem dolgozni,s valahol természetes volt hogy most akkor beszállok a kiadásokba
2018. jan. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!