Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg az lenne az alap,...

Tényleg az lenne az alap, hogy a gyerek elmegy dolgozni 16 évesen?

Figyelt kérdés

Mármint, hogy 16 éves kortól elmegy iskola mellett hétvégente 10-12 órát dolgozni, nyáron pedig az egész nyarat 8 órában, aztán ebből fizeti a kiadásait.

Azt megértem, amikor azt mondják, hogy akkor ebből vegyen a minimumon felül ruhát, cipőt, sminket, új telefont, tudomisén, de itt már olyankat is olvasni, illik beadni a rezsibe.


Ti mindannyian dolgoztatok ennyi idősen?


2018. jan. 17. 19:09
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
45%
Hülyesééééég! Pfff.... Értelmes munkahelyre fel sem vesznek olyat, akinek nincs minimum egy érettségije. Hacsak nem az 50 órát akarja ledolgozni az érettségihez, vagy gyakorlat kell a sulihoz. Nyáron el lehet menni diákmunkára, ha például szeretnél egy új telefont, vagy valami drágábbat, amit még Karácsonykor sem engednének meg a szülők maguknak, de ez a tartsd el magad dolog egy f****ág. Ha jól tanulsz, az egyetemen sem kell tandíjat fizetned. És majd ha eljutsz a mesterképzésig, akkor ott majd ráérsz suli mellett dolgozni. Addig csak nyáron, és magadnak. Ha anyagilag nem álltok jól, akkor segítsd ki a szülőket nyugodtan, de ezt is csak NYÁRON! A szülők ne várják el tőled, hogy érettségi előtt te dolgozni kezdj! Nem tudom, hogy ez a kérdés csak úgy jött, mert valami gyökér bebeszélte neked, vagy ilyen helyzetbe kerültél, de értelmes szülő nem várja el a gyerektől, hogy dolgozzon, amíg komolyan veszi a tanulást, akkor sem, ha anyagi gondokkal küzdenek.
2018. jan. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
69%
Az én lányom most lesz 16 éves. Jelenleg, ha valamit nem kap meg, akkor azt mondogatja, hogy otthagyja a suli, elmegy dolgozni, és majd megveszi magának. (jelzem, cseszik tanulni, ki kellett venni a kollégiumból, mert mindenből bukásra állt) Erre mondtam neki, hogy nyáron kipróbálhatja, milyen munkát kap 8 osztályra. A fizetéséből lecsengeti a rezsihányadát, ami marad, abból vesz magának amit akar, én csak annyit adok, hogyne haljon éhen. Szerintem max 1 hónap után kedvet kap a tanulásra, és nem kell ott állni mögötte.
2018. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
61%
A gyerek nem azért megy el dolgozni 16 évesen, hogy beszálljon a rezsibe, hanem azért, hogy megismerje a munka és a pénz értékét. Lehet ezen a nevelési módszeren gúnyolódni, de az is biztos hogy életrevalóbb lesz, mint a sok mamahoteles eltartott, akik 25 évesen is otthon csöveznek és büszkék is rá.
2018. jan. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
55%
Elozo van ahol jo a kapcsolat nem kell 18 évesen egybol egy koszos lukba menekulni a család elol,és egyutt él 3 generácio békében,igaz ott család van,nem idegenek egy háztartásban..
2018. jan. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
100%
En 20 eves vagyok,folyamatosan dolgozom diakmunka keretein belul,havi 160-200 orat,anyam koveteli a penzem eg aprocska reszet(5ezer ft) minden honapban,de amugy alapbol nem hallottam olyat h a gyerek huzzon dolgozni es adjon haza...en is csak azert dolgozok mert a parommal elmegyunk egy masik varosba lakni,eleg volt anyammal az elet,szeretem de mindenbe beleokoskodik es kisgyereknek nez.. (bocsi,most is siettem dolgozni ezert nincsenek ekezetek,vesszok,es ertelmes fogalmazas)
2018. jan. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
96%
Honnan szeded ezt a hülyeséget? Egy 16 éves miért adna bele a rezsibe?
2018. jan. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
94%

Nyugi, ezek tobbsege elkeseredett munkanelkuli 25 eves, aki papol az eletrol, lenezi a kisebbeket, de semmit sem tett le az asztalra.

Szerintem ha a 16 eves gyerek tovabb szeretne tanulni, akkor a tanulassal foglalkozzon, es en meg elintezem az anyagiakat szamara egy bizonyos termeszetes hatarig, ameddig a penztarcam engedi. A nyari szunet meg arra van, hogyha akar, akkor elmehet dolgozni es abbol azt vesz maganak, amit szeretne. Nem kotelezo, de valamit valamiert.:)

2018. jan. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
90%

Inkább az lenne a normális,ha egyes emberek annyi gyereket vállalnak,amit eltudnak tartani!


A családi pótlékot a gyereknek adják,nem a szülőnek!

2018. jan. 18. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
23%

Rezsibe beleadni ennyi idősen nyilván hülyeség, de 16 évesen senki ne akarjon már belerokkanni heti 1-2 műszaknyi melóba. Nagyon korán (a törvényi minimum korhatár alatt) kezdtem dolgozni, egyáltalán nem ment semminek a rovására. Akinek középsuliban napi 30 percnél több otthoni tanulásra van szüksége, az amúgy sem alkalmas felsőoktatásban tanulásra.


A meló megtanít alkalmazkodni meg arra, hogy a pénznek bizony van értéke és nem csak hisztizni kell érte. Ha lesz gyerekem, akkor legalább nyári munkára mindenképp bíztatni fogom. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy ha nemet mond, akkor kirakom az utcára, meg nem adok neki enni, de például drága hobbit nem fogok finanszírozni egy amúgy munkaképes embernek.


Az is kimondottan jól jött, hogy mire teljes állásban akartam elhelyezkedni, már volt 8 év munkatapasztalatom, sok különböző helyről, önellátó voltam rég, nem függtem a szüleimtől. Felszabadító érzés. Aki szerint a három generációs együttélés családi viszony kérdése, szerintem nem normális. Nem vagyok még túl idős, a szüleimmel kimondottan jóban vagyok, de nem szeretnék fél órányi tömegközlekedésnél közelebb lakni hozzájuk. Egy felnőtt embernek legyen saját élete, nem kell naponta megbeszélni anyukával, hogy sikerült-e ügyesen kaksizni, meg hogy bántottak-e a gonosz munkatársak.

2018. jan. 18. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Fiam nyáron dolgozni fog igaz 1 hónapos szakmai gyakorlata lesz ez kötelező ,amugy nem kell dolgoznia csak jól tanulnia hogy kapjon ösztöndijat aztán tudjon magának venni laptopot amire annyira vágyik.
2018. jan. 18. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!