Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg az lenne az alap,...

Tényleg az lenne az alap, hogy a gyerek elmegy dolgozni 16 évesen?

Figyelt kérdés

Mármint, hogy 16 éves kortól elmegy iskola mellett hétvégente 10-12 órát dolgozni, nyáron pedig az egész nyarat 8 órában, aztán ebből fizeti a kiadásait.

Azt megértem, amikor azt mondják, hogy akkor ebből vegyen a minimumon felül ruhát, cipőt, sminket, új telefont, tudomisén, de itt már olyankat is olvasni, illik beadni a rezsibe.


Ti mindannyian dolgoztatok ennyi idősen?


2018. jan. 17. 19:09
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Dolgoztam havi pár napot, abbol vettem cipöt, ruhát és jol esett hogy meghívhatom apát vagy barátnömet egy sütire meg pizzára :)

Emellett tetszett a munka is (nyári ujságkihordás a hajnali hüvös csendben és gyönyörű napkeltéket láttam), igy szívesen csináltam.

2018. jan. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
66%
Én 21 éves koromban kezdtem el dolgozni, előtte tanultam, nem voltam nyári munkán sem soha, volt, hogy egész nyáron tanultam, osztályelső is lettem, a vizsgákon 50 főből én lettem az első... Bár nem saját erőből, de elköltöztem, a párommal élek, de van egy kis megtakarításom, szerencsére. 22 éves testvérem egyetemre jár, nyári munkán volt eddig 2x, ő még otthon lakik és valószínűleg még sokáig ott is fog. Szóval van sok véglet, de aki nem dolgozik, nem feltétlen élősködő, aki még igen, nem biztos, hogy nem fog otthon élni 30 éves koráig. 24N
2018. jan. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
96%

A fenéket!

Ennyi idős korban az a dolga hogy tanuljon, hogy normális végzettsége legyen, hogy ne 3 műszakban kelljen kínlódnia!


Egy lányom van, azért csak egy, hogy meg tudjak adni neki mindent.


Nem csináltam 6-8 gyereket, hogy 15-16 évesen elzavarjam őket dolgozni, meg nem döngetem a mellem féltéglával, hogy én nagycsaládos vagyok.

2018. jan. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
19 éves korom óta dolgozom. A szüleim elváltak én apámmal lakom meg az új családjával. Sz*rnak rám még a saját anyám is,ezért mindent magamnak kell megteremtenem plusz a rezsibe is beszállok.Szerettem volna tanulni,de meló mellett nem megy sajnos.
2018. jan. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Akkor jó ha a gyerek pl. barátokkal megy egy hetet nyáron dolgozni mert az bulis is lehet és arra költi amire akaja de az hogy az Ő nyári szünideje alatt az Ő felelőtlen szülei rezsijét az ő fáradságos kis munkájával amit lelkesen csinált (eddig) az otthoni rezsit fizesse az már nagyon nem oké
2018. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Én sosem dolgoztam, amíg iskolás voltam. A szüleim mindig azt mondták, hogy legyek nyugodtan gondtalan gyerek, kamasz, ameddig még lehet, mert bőven dolgozhatok még eleget nyugdíjig, akkor is, ha csak az iskola után kezdem el. Persze voltak olyanok, akik ezt rossz szemmel nézték, de mi otthon ebben egyeztünk meg. Megkaptam tőlük, amit csak lehetett, de teszem hozzá sosem voltam követelőző gyerek, mindig örültem minden kis apróságnak is.

Amint befejeztem a tanulást munkába álltam, azóta magamat tartom el. Hálás vagyok a szüleimnek, mert nem vették el a kamaszkoromat azzal, hogy elküldtek dolgozni, és semmiről sem maradtam le, ugyanúgy megismertem a munka és a pénz értékét huszonévesen is, viszont cserébe tényleg felhőtlen nyaraim voltak, amik a szórakozásról szóltak.

Szerintem mindez csak nevelés kérdése. Akit jól nevelnek, az diákmunka nélkül is elboldogul majd felnőttként, akit pedig rosszul az hiába dolgozza végig a nyarait, akkor is életképtelen marad.

2018. jan. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
16 évesen nem dolgoztam. Tanultam, készültem az előrehozott érettségimre, a nyelvvizsgámra. A szüleim sose várták el, nem voltunk sose rászorulva. Inkább a tanulást és az olvasást forszírozták.
2018. jan. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

"de itt már olyankat is olvasni, illik beadni a rezsibe"


Ebben a témakörben már szinte ott tartunk, hogy egyesek a csecsemőt is elküldenék dolgozni, keresse meg a pelenkájára a pénzt, ne az anyján élősködjön.

Az ide "16 évesen takarodj el dolgozni" szövegeket kommentelők többsége besavanyodott 25-30 éves, akik egy albérletben nyomorognak 3-4 ismeretlen emberrel, de szerintük ez az önálló élet, és szánalmas az, aki a szüleivel él.

Ezek szokták melldöngetve írogatni,hogy ők már 6 évesen félállásban dolgoztak ált.sul alsó tagozatában, 14 évesen már főállásban voltak és a rezsit is ők fizették, 20 évesen meg már saját lakást vettek, stb.


Az ilyenekből úgy ahogy van semmi sem igaz. Az a szülő, aki pénzcsapnak nézi a gyereket, meg nem szülő és nem is normális.

2018. jan. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
14 évesen már lehet nálunk vidámparkban dolgozni, a szüleimmel és 2 haverommal meg is beszéltük ezt :D
2018. jan. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!