Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apám az új nőjét választott...

Az apám az új nőjét választotta helyettem, mit tegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Az előzményekre nem angyom ternek vissza mert nagyjából 3 évnyi dolgot mesélhetnék.

A lényeg az hogy a szüleim elváltal és új párkapcsolatuk lett mindkettőjüknek.

Aztán apám nője miatt állandóan veszekedtünk és ő meg vigyorogva nezte végig, legszívesebben kivertem volna a fogait.

Aztán elköltöztem anyámhoz hogy hatha 2 ev utan megjavul és tud normálisan viselkedni velem, persze nem javult semmit mivel beszeltem vele ahol megint csak veszekedes lett és megmondta a tutit hogy be is menjek vissza oda míg megnem döglik mert én rólam lemondott.

Ezt a nőt utálja mindenki a faluban és minden rokonom/rokonai de nem veszik eszre szánalmat hozott a családomra....mit tudnák tenni?


2018. jan. 18. 21:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
22%

Nem írod, mennyi idős vagy.

Igyekezz a magad lábára állni, de előbb vedd figyelembe, ha 'nindenki' utál és veszekszik veled, nem biztos, (sőt, biztos hogy nem!), hogy csak a 'mindenkiben' van a hiba!

2018. jan. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
22%

Kérdés, hogy hány éves a királylány?


Kell-e még bármelyik szülővel is élnie? Melyik szülőnél helyezte el a bíróság a szülei válását követően?

2018. jan. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudom miért a lepontozás, de a #4-esnek igaza van.

Te valami álomvilágban élsz. Hogy nem tudsz megmaradni sehol az a te hibád.

Valszeg apád sem véletlenül kergetett el, csak ostoba vagy és a nőjére fogod. Nőj fel és illeszkedj be, ne rinyálj.

2018. jan. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
48%

Fogadd el. 28 vagyok, apám 10 éve szarik a fejemre.

Az ö nőjét is utálja a családban mindenki, mert hisztis, akaratos zsarnok, de ö szereti és régen boldog volt vele (egy ideje már nem az, de inkább vele van mint egyedül).

Okés, szeresse, de attol a lányának, meg a testvérének nem kéne totál hátat forditania.


Néha beszélünk, mikor a mostohám épp "elengedi" - értsd nem kiabál és sértödik meg - hozzám (már rég külön élek) aztán ennyi a kapcsolatunk.

2018. jan. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
26%

Kár, hogy nem írtad le az előzményeket. Mert lehet, hogy nem véletlenül voltak viták közted és apukád új párja között.

Fogadd el, hogy őt választotta. Nem kell szeretned, de nem is áskálódj ellene, ne szidd apukádnak. Ha normálisan viselkedsz vele, akkor apukáddal is rendeződni fog a kapcsolatod.

2018. jan. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
46%

10-es válaszoló írta meg a nagy igazságot, érdemes lenne elolvasnod többször és megfogadnod a tanácsait, nagyon okos írás!


Apád nem helyetted választotta a nőjét, hanem felnőtt férfiként szüksége van egy testi-lelki társra, amit te, a lánya nem tudsz neki megadni, nem is ez a dolgod.

Nyilván te kígyót-békát kiabálsz erre a nőre, azóta gyűlölöd, amióta megláttad, ez a lehető legbutább hozzáállás. Nem úgy fogod apád szeretetét, figyelmét kiérdemelni, hogy megpróbálod a társát kiutálni! Gondolkozz már egy kicsit és csillapodj le!

A szüleid elég primitív, egyszerű emberek lehetnek tele keserűséggel. Ehhez hozzájöttél te, a nagy hisztiző, követelőző, lázadó tinédzser, aki méginkább rontottál a helyzeten a viselkedéseddel. Nyilván anyádnak rosszul esett, hogy a váláskor nem őt választottad, majd 2 év után megjelensz, ott is megy a balhé, aztán megint elmész apádhoz, ahol csinálod a cirkuszt. Kicsit nézzél magadban, hogy te mikor és miben hibáztál! Ne másokat okolj, ahogy te viselkedsz, úgy viselkednek veled mások, ezt ne feledd!

Ha te tisztelettel beszélsz mással, normális hangon, nem üvöltve, akkor veled is úgy fognak beszélni. Azt kapod, amit adsz! De te folyamatosan csak gyűlölködsz, mindenki hibás rajtad kívül, mindenkit szidsz, akkor kivel van a baj??? HIggadj le, kérj elnézést a viselkedésedért és próbálj meg normálisan, ember módjára viselkedni, ne pedig úgy, mint egy idegbeteg, hisztis buta liba.

2018. jan. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
26%

Elég egyszerű a szituáció. Láthatóan mindkét szülő antiszociális, társadalmilag éretlen és felelőtlen, nincs ezzel semmi gond, nem mindenki nő fel. A gyerek (kérdező) örökölte a viselkedési formát. Képes lenne bármelyik pillanatban a szülők ellen fordulni, el lehet képzelni, hogy akkor más emberek iránt hogyan érezhet.

A család tönkre ment, a gyerek lába alól is kicsúszott a talaj.


Kérdező: egyetlen megoldás van, ha normális életet akarsz élni. Be kell látnod, hogy már csak magadra számíthatsz az életben. Koncentrálj a tanulásra, munka keresésre, karrier építésre. Próbálj meg sikeresebb lenni minden tekintetben, mint a szüleid voltak. Mutasd meg nekik, hogy hogyan kellett volna jól csinálni. Az apád egy vesztes, ne akard közel tudni magadhoz, mert át fogod örökölni a személyiség jegyeit - ez már elkezdődött, látva a habitusodat.


Nyugalom. Tanulás. Munka. Saját család. Teljes élet. Ezekre fókuszálj.

2018. jan. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Páran kicsit félre értettétek apámra gondoltam hátha javul 2 év után mivel hogy is mondjam idegbeteg, a nőjével mi a bajom? Rengeteg dolog..

Ha véletlenül bementem cipővel és lepozyogott róla egy kis sár(amit én takarítottam össze) rögtön lefényképezte és elküldte apámnak és egész nap mind a kettőjük ordibálását halgattam, mert az a k**va fel kel 3 kor és de. 10:30 kor haza ér és onnantól csak veri a nyálát hogy jaj mennyit dolgozik (takarító).

Anyám normális nincs vele gondom csak így az iskolám 50km nem pedig 20. És korábban is kell kelnem kesobb is érek haza.

A kutyámat is eltuntette ez a hárpia hogy ide hozathasson egy újat, és ennek az állatnak megvan engedve minden, ágyba fekszik meg stb stb. De az enyémet meg bezzeg rühelték mert benti kutyus volt. Persze mindent én csináltam, ettem furdettem takaritottam utana meg stb.

2018. jan. 19. 10:06
 19/28 A kérdező kommentje:
Egyépként 16/F vagyok :)
2018. jan. 19. 10:07
 20/28 anonim ***** válasza:
67%

Ha normálisan viselkedsz vele, akkor apukáddal is rendeződni fog a kapcsolatod. - óóó, nehogy azt hidd :D


Jó is lenne. Én egy másodpercig nem bántottam sosem a mostohaanyámat, sőt, örültem is neki, hogy van, mert apa eleinte nagyon boldog volt vele.


Csak épp Ő gyűlölt kezdettől fogva. Féltékeny volt rám, és mindig azzal jött, hogy "tiszta anyja" - anya meghalt 13 éves koromban, bár külsőre nagyon hasonlítok rá.


Eleinte még nem feltűnően, csak megjegyzéseket tett, meg örülne, ha nem járnék olyan sokat hozzájuk - heti 2x sok, mikor 13-18 csak ketten voltunk egymásnak apával?

Jó, akkor meghívtam én apát hozzám, arra is ment a szájhúzás, mert érdekes mód pont aznap kellett takarítani, rokonokhoz menni...


Hagyjuk, 10 év elteltével ott tartunk, hogy a telefont nem veszi fel ha a mostohám ott van, párhavonta találkozunk kb. "titokban", mert klönben menne a hiszti "miértmészel".

A bátyjával is ugyanilyen, ígérgeti, hogy megy és soha nem ér oda, pedig ők egy településen élnek.

2018. jan. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!