Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mennyire kezelitek felnőttk...

Ti mennyire kezelitek felnőttként a 18-20 éves lányotokat?

Figyelt kérdés

Elengeditek, be kell számolni mindenről?

Az mennyire fér bele, hogy te vállasztasz neki főiskolát stb.


2018. jan. 25. 15:58
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell beszámolnia semmiről, mert nagyon jó a kapcsolatunk, ő maga mondja el mi helyzet. Bízom benne, mert felelősségteljes lány. Már 16 éves kora óta dolgozik és pontosan tudja mi akar lenni.

Anno az iskolaválasztásnál csak annyiban kérte ki a véleményemet, hogy melyik suli mellett rakja le a voksát. Mindkettő jó suli, de az egyik pár utcával feljebb van mint ahol lakunk és barátságtalan, a másikba utaznia kell de nagyon szerette a légkörét. Beszéltünk róla és ő a távolabbit választotta, saját döntése volt.

Ő nem a tulajdonom, a lányom és a barátom.

Ha gondja van, hozzám fordul és mindent meg tudunk beszélni, hallgat rám. Pont azért tudok hatékony lenni, mert nem kényszerítem rá az akaratom, inkább elgondolkodtatom. Persze ezt a bizalmat nem most kezdtem el felépíteni.

2018. jan. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Hát én középiskolában kolis voltam, tök önálló. Aztán 16 évesen kezdtem önállósodni, amit anyámék úgy kezeltek, hogy ordibáltak, pszichiáterhez járattak (mert szerintük keveset alszom, furán viselkedem, hiába sírtam nekik, hogy n megyek). Aztán úgy alakult, hogy egyetemre otthon maradtam. Egyszer akartam elmenni moziba, de azt is úgy kezelték, hogy elellenőristék, hogy van-e film és 2 percenként hívogattak. Meg apámnak a rögeszméje, hogy biztos drogozni megyek, tönkreteszem a családot, ok nélkül pofon vág, mindenért. Pedig még jótanuló is voltam.

Anyám meg kutattat a telefonomban, ha füródni megyek, neki esnek a cuccaimnak. Meg mindenért el vagyok hordva bolondnak, elmebetegnek. Ha el akarokenni valahova hetekkel előtte rettegek, hogy hátha nem engednek el, ordibálás lesz.

Pedig én 14 évesen elhatároztam, hogy nem leszek anyuci nyakán élő vénlány, de jobban félek tőlük.

2018. jan. 25. 20:16
 23/28 anonim ***** válasza:
81%
Az kutat akiben nem biznak meg h őszinték legyen vele,és belül retteg ennek a felismerésétől. Az áldozatra vetiti ki h elmebeteg,pedig nekik kéne pszicholugus. :(
2018. jan. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 éves vagyok. A szüleim tartanak el, ők fizetik mindenemet (max. plusz programokat, drágább dolgokat a hobbimhoz, drágább kozmetikumot és ilyesmit szoktam magamnak venni), úgyhogy valamilyen szempontból van beleszólásuk, hiszen az ő döntésük, hogy mire és mennyi pénzt adnak. Szerencsére mindent meg tudunk beszélni, sosem volt olyan, hogy bármire is rögtön rávágták, hogy “nem” és semmit sem tiltanak, mindig mindent megkaptam tőlük. Semmi ilyesmibe nem szólnak bele, hogy pl. mit csinálok a szabadidőmben, kivel találkozom, hová megyek, mit tanuljak, mit vettem magamnak stb.. Olyanok, hogy pl. mikor feküdjek le aludni, mikor tanuljak stb., talán általános iskolában volt utoljára. Nem kell nekik mindenről beszámolnom, nem faggatnak, de elég sok dolgot megbeszélünk, mert jó a kapcsolatunk. Nyilván nem értünk egyet mindenben, de nincsen ebből veszekedés, hanem ezt ők abszolút elfogadják és támogatnak abban, hogy a saját céljaimat megvalósítsam.
2018. jan. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
11es topcomment ever! :D Rátapintottál a lényegre xD Respect a humorért! :D
2018. jan. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyám még 23 évesen is beszólt rendszeresen azért, hogy ne vegyek föl magassarkút, meg hogy ne játsszak a mobilomon a wc-n. Amiben meg tényleg segítség kellett volna (pl pályaválasztás) arra az volt a válasz hogy oldjam meg magam, nagykislány vagyok már...
2018. jan. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem attól függ, hogy milyen a gyerek. Én még 22 évesen is rohadt gyerek voltam, szüleim azért terelgettek rendesen, hogy ne csináljak hülyeséget. 24-25 körül kezdett benőni a fejem lágya, 26 évesen költöztem el. Nem szóltak bele soha semmibe komolyabban, csak tanácsokat adtak és terelgettek. 26/N
2018. jan. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze, mondjuk meg neki 20 évesen, hogy melyik egyetemre menjen és mit tanuljon. Aztán hadd szenvedjen az egyetemen és utána a következő évtizedekben, hogy azt kell dolgoznia, amihez köze sincs, csak rá lett erőltetve.

Én úgy gondolom, hogy ennyi idősen nem kéne már beleszólni a dolgaiba. Jogilag is felnőtt, miért kéne gyerekként kezelni?

Ha normálisan lett nevelve, ismeri a jó erkölcsöt stb akkor olyan nagyon nincs is már dolgod vele.

Nyilván aki burokban volt tartva és katonás szigor volt az első 18 évében,az csinálhat hülyeségeket és nem biztos, hogy jó döntéseket hoz majd.

De ha normálisan volt nevelve,akkor rá lehet innentől kezdve bízni a döntéseket szerintem.

Beszámolni csak annyiról kell,hogy hova megy és mikor jön haza. Ennyi szerintem alap, ha együtt él egy család, hogy mikor várjuk kb haza a másikat , meg hogy nagyjából tudjuk merre van.

De részletesen nem kéne beszámolnia minden percéről, hadd legyen magánélete ennyi idősen.

2018. jan. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!