Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elengednétek a 15 éves...

Ti elengednétek a 15 éves lányotokat Németországba?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy van egy cserediák program, egy hétig lenne itt egy Német lány, 6-10 napra mennének a magyarok. Ebből csak az útiköltséget kell fizetni, ami 45-50 ezer forint. De a lányotok Dortmund fan, és régóta szeretne kimenni egy meccsre, és a hely, ahova mennének, Dortmundtól egy órára lenne. Csak épp egy jegy 20-30000 forint. Plusz költőpénzt is kellene adni, mert egy idegen országban... Ráadásul németet idén kezdett tanulni, az angol pedig annyira nem megy neki, ezt is figyelembe kell venni. Tehát alaphangon 100000 forint, és akkor ebben nincs benne a német lány ellátása, különböző programok (amiket nem az iskola szervez), és egyéb dolgok. Szóval?
2017. nov. 30. 15:50
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
98%
100.000 forint nem olyan sok, de neked kell tudnod mi a sok.
2017. nov. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
86%
Szervezett csereprogramról nem mehetsz el meccsre, akkor se, ha a szüleid elengednek.
2017. nov. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Igazából én itt a lány vagyok :D nem vágna földhöz tudtommal, de azért mégis... két hónapja volt itt a bátyám cserediákja, de azt az árat nem tudom, ő mennyiért megy, de gondolom az is kb. ennyi. És 200.000 meg azért
2017. nov. 30. 15:56
 4/34 anonim ***** válasza:
76%

Németországba el, de meccsre nem. Kérd azt a következő szülinapodra pl.

Egy 15 éves lány egyébként se kódorogjon egyedül egy idegen országban, vagy hogy gondoltad? Még itthon sem engednélek el úgy meccsre.

2017. nov. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Mi vittük a srácot, senki nem szólt bele, még irigykedtek is, hogy ő eljutott egy Magyar válogatott meccsre
2017. nov. 30. 15:57
 6/34 A kérdező kommentje:
Gondolom a lány szülei kivinnének, a jegyet pedig magamnak állnám
2017. nov. 30. 15:58
 7/34 anonim ***** válasza:
94%
A te szüleid azért vitték focimeccsre a bátyád cserediákját, mert őket magukat ez érdekli. Ha a te fogadó családod nem focib*zi, akkor neked nem ilyen programot fognak szervezni. Önmagában pofátlanság ilyet kérni, de ha mégis megtennéd, akkor a kísérőid jegyeit is neked kell fizetned.
2017. nov. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
95%
Azért csak úgy nem lehet odaállítani valahova, hogy "menni akarok a meccsre, gondoltam kivisztek, és kész". Szerintem baromi pofátlanság lenne, és tök simán mondhatják rá, hogy nem.
2017. nov. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
49%

Biztos nagy dolog egy tininek ha ott a lehetőség, hogy megnézhesse kedvenc csapatát. A gond, hogy annyi szörnyűséget hallani, fiatal lányok tűnnek el, ki tudja mi van velük, mi lesz velük. Össze se szeretném törni a szívét mert most van a lázadó korában, a tinik pedig kiszámíthatatlanok.

Összevetve, én engednélek de halálra aggódnám magam. Vigyázz magadra.

2017. nov. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
76%

Ne gondold, mert ha ők máshogy gondolják, akkor kidobtál egy rakat pénzt az ablakon :)

Cserediákként mész oda, nem azért, hogy szórakoztassanak, szóval nem "munkaköri" kötelességük, hogy bárhová kivigyenek. Pláne, ha nem szeretik a focit és sokan nem szeretik.

Ha meccsre akarsz menni, akkor menj ki a meccsre, teljesen felesleges emiatt felforgatni egy csomó ember életét.

2017. nov. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!