Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Depresszió esetén semmit nem...

Depresszió esetén semmit nem ér a pszichológus? Mert a szüleim ezt állítják.

Figyelt kérdés
Mindig letört, szomorú vagyok, sokszor nincs kedvem kimozdulni itthonról sem. De a szüleim azt mondják hogy ez hülyeség, és csak én nyávogok. Az életemben csak rossz dolgok történnek. Nem rég képtelen voltam ott hagyni a munkahelyem, mert a főnököm kikészített, soha semmi nem volt jó, amit csináltam. A pasim szintén elhagyott. Tini koromban meg amiatt voltam depis, mert ott is kigúnyoltak.
2018. jan. 27. 15:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A depresszió egy betegség, amit pszichiáter (nem pszichológus) tud kezelni, a pácienssel együttműködve.
2018. jan. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én jártam pszichiáternél, pszichológusnál is, egyik se segített, csak az ember pénzét szedik el. Nagyon nem ajánlom egyiket sem.

Biztos meg fogsz tudni tanulni pozitívabban is gondolkodni, én nem "szakembertől" tanultam meg.

Nem írtad le a korodat, de pl. tini kor után sokszor gyakori az ilyesmi, ami nálad is van.

2018. jan. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

fú, annyira káros az a hozzáállás, amit a 8as tanúsít :/ az egész helyzet elbagatellizálása, hogy "csak egy akaratgyenge kis nyafogó vagy"... aztán persze csodálkoznak, amikor valaki hosszú depreszzió után öngyilkos lesz, bár valószínű annyi lesz arra a reakció, hogy "hülye és önző volt, megérdemelte".


sajnos nagyon sokan lenézik azt a segítséget, amit egy pszichológus tud nyújtani. önmagában nem tesz csodát, neked is oda kell tenned magad, illetve ha komoly a helyzet, akkor ő tovább küld pszichiáterhez.


előző, egyèbkènt attól, hogy te lehúzósokhoz jártál, az csak annyit jelent, hogy nem találtál jó szakembert. nagyon nagy butaság ez alapján annyit mondani, hogy te nem ajánlod, kész.

lehet tb támogatottam is találni akár jót, bár nem könnyű, meg kell próbálmi.


én tapasztalatból tudok beszèlni, nekem nagyon sokat segìtett pszichológus. először tbshez jártam, aztán kiderült, hogy az egyetemi karomon is van diákoknak pszichológus, vègül hozzá. végül ezzel a segítséggel sikerült kilábalni a problémáimból.


nem tudom, te depressziós vagy e, ennyi alapján természetesen nem tudjuk eldönteni, de az biztos, hogy vannak problémáid, és ezen lehetne segíteni pszichológus által. próbáld meg.


és nagyon kérek mindenkit, hagyjunk fel ezzel az undorító hozzáállással, hogy leszólunk, belerúgunk egyet egy nehéz helyzetben lévő embertársunkba, lekicsinyelve a problèmáit..mindenki más, mindenkit más visel meg, és ráadásul a depressziónál olyan biokémiai változások lépnek fel, amiket nem lehet önmagában egy "szedd össze magad" meg "másnak is vannak bajai, mégsem picsog" empátia nélküli odanyögéssel megoldani.

2018. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!