Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ha megtudnád...

Mit tennétek ha megtudnád hogy a 14 éves lányotok idősebb fiukkal kavar?

Figyelt kérdés

A kérdésemet az alábbi történet ihlette; anyukámnak van egy kicsit fura de nagyon vallásos kolléganője aki mindig az erkölcsről prédikál és a lányát is az erkölcsre, tisztességre és a vallás szeretetére nevelt egész életében.Viszont ugye egy gyerek személyiségét nemcsak a nevelés határozza meg hanem a baráti környezet is.A lány 12 osztályos gimibe jár tehát kezdetektől egy épületbe vannak a kicsik a "nagyokkal".És egy osztálykiránduláson kórházba került mert leitta magát és ezt az anyja megtudta mikor bement érte.Viszont az döbbentette igazán meg amikor közölte vele az ofő, hogy ő megse lepődik ezen ahhoz képest amiket a lánya csinál.Kiderült később hogy a lánya 8.adikosként végzősökkel kavar sokszor barátai rajtakapták őket a suliwcben és sokszor még pénzt is kért a lány egy-egy alkalomért.Mindezt állítólag azért csinálta mert az anyja túl szigorú volt vele és elege lett abból hogy az ő élete a tanulásból állt.

Ez engem eléggé elgondolkodtatott mert én csak pár évvel vagyok a lánynál idősebb, átlagos tanuló vagyok viszont soha nem csinálnék ilyet.Talán azért mert megengedőbbek a szüleim nem csak a jegyeim alapján kazegorizálnak és tudom hogy ezzel ha ilyet csinálnék csak magamnak ártanék.

A szülő helyébe ha kiderülne hogy ilyet csinált a lányod mit tennél:-elgondolkoznál talán mégsem jó ennyire túl szigorúnak lenni esetleg valami mást tennél?


2017. dec. 20. 09:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
Természetesen elgondolkodnék és próbálnék változtatni a magatartásomon. Akit ennyire korlátok közé szorítanak a szülei, az a hátuk mögött könnyen áteshet a ló túloldalára.
2017. dec. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
64%
" anyukámnak van egy kicsit fura de nagyon vallásos kolléganője aki mindig az erkölcsről prédikál és a lányát is az erkölcsre, tisztességre és a vallás szeretetére nevelt egész életében." - szegény gyerek...
2017. dec. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem ez hülye kifogás, hogy azért csinál ilyet, mert szigorúak a szülei.

Ebben a történetben, szerintem nem is az a lényeg, hogy idősebb fiúk.

Eleve iszonyat gáz, hogy valaki úgy leissza magát, hogy kórházba kerül. Ráadásul lány. Ráadásul még szinte gyerek. Soha nem ittam ennyit, pedig jártam bulizni elég sokat.

Az is gáz, hogy fiúkkal kavar. Basszus. Egy fiúja legyen valakinek. Az a normális.

Szóval a lány gáz. Függetlenül az anyjától. Ezzel csak saját magát járatja le. Nem azt fogják mondani, hogy jaj de hülye, szigorú anyja van, hanem hogy de gázosan viselkedik ez a lány.

2017. dec. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
49%
Nem hiszem hogy ilyen esetben a szülő a hibás. Senkiből nem lesz kiskorú prosti csak meg szigorú az anyja.
2017. dec. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
66%
azért lettél lepontozva, mert hülyeségeket írsz :)
2017. dec. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
83%

Volt a suliban egy csaj akit 11 évesen elvettek a szüleitől és a mamájához helyezték. 1 évig minden klaffolt, rendes vol, jól tanult, beilleszkedett az új osztályba. A nyári szünetben viszont rossz társaságba került,ivott,dohányzott és 25 éves fiúkkal lógott. Mikor visszajött suliba, mintha kicserélték volna.


Bunkó volt. Visszabeszélt, semmi se volt jó neki, és azt hiresztelte magáról hogya nyári szünetben kitudja hány fiúval feküdt össze. A suliban cigizett. Beszólogatott a tanároknak és egyáltalán szart a világba. Kirúgták. Azóta azt hallani hogy a másik iskolában még jobben eldurvult.


A csaj most hetedikes.

2017. dec. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
54%
Csak azért irtam mert vannak még durvábbak is. Én mondjuk a gyerekemet eleve úgy nevelném mint engem a Szüleim neveltek. (jelenleg kisegítő tanár vagyok abban az iskolában) #7 voltam
2017. dec. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
62%
6: Szerinted hülyeség, hogy gáznak tartom, hogy valaki úgy leissza magát, hogy kórházba kerül, és egyszerre több pasival kavar??
2017. dec. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
63%

9: az a hülyeség, hogy a szülő nevelési módszereinek semmi köze nincs ahhoz, hogy valaki 14 évesen miket csinál.

Mert nagyon is sok van.

2017. dec. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
73%
Azért megnézném a leányzó osztálytársnőit is. A túlzott szigor tényleg nem jó, lázad a gyerek különösen kamaszkorban, de eszméletlenre inni magát, pénzért kefélni a sulivécében...háát, azért ahhoz már kell egy olyan külső környezet is, ami ezt elfogadja és lehetővé teszi.
2017. dec. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!