Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyha terrorizál az apád...

MR.X. kérdése:

Hogyha terrorizál az apád rendszeresen, ok nélkül, megver, megaláz. Akkor miért tűröd el? Anyád miért hagyja "szó nélkül"?

Figyelt kérdés

Egyre több ilyesmi kérdést látok, ahol az apja "leoltja" a gyerekét minden nap...és ezért tettem fel ezt a kérdést. Hogy mi az oka annak, hogy eltűre ezt valaki?

Hogyha nekem ilyen apám lenne, 1x,2x elnéztem volna de a 3. próbálkozásakor telibeverdesném úgy, hogy olyat életében nem kapott. Vagy, hogyha olyan kemény apám lenne, akkor vannak barátaim (gondolom mindenkinek van) és 3-an vagy 4-en vernénk meg! De ezt nem bírom felfogni, hogy valaki miért hagyja magát éveken keresztül!!! És nem az, hogy valamelyik "gondviselőjétől" hanem akár kitől is!!! O.o


2018. febr. 10. 05:10
1 2
 1/11 anonim válasza:
80%
Az erőszak csak erőszakot szül. A" jól megverném" kövrtkezménye meg a részedre börtön is lehet. Ne csináljátok. Vannak családvédelmisek, más rokonok esetleg. Talán az osztályfőnök vagy a suliban bármelyik felnőtt. Kérjen segitséget!
2018. febr. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak azért mondod, mert nem vagy ilyen helyzetben.

Sajnos ez az egész azzal kezdődik, hogy a gyerek akaratát még azelőtt megtörik, hogy egyáltalán kialakulna (2-3 éves kor), így később is azt hiszi, hogy ami vele történik, az normális. Azt, hogy megérdemli, esetleg azt, hogy ez zajlik más családokban is.

Az egyetlen, amit az ember tehet (ha más rokon, felnőtt nem áll ki mellette), hogy megvárja, ameddig nagykorú lesz, utána összepakol, és lelép.

2018. febr. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám elköltözött és nem érdekelte ha nekem nem volt ennivalóm ahogy azt sem ha apám üvöltött velem. Én meg elviseltem. Ha tanároknak szóltak elintézték annyival hogy biztos rossz kedve volt
2018. febr. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mi más választásod van?


Gyerekként konkrétan semmi jogod nincs. A rendőrség nem jön ki, csak ha "vér folyik". A rokonság, szomszédok, ismerősök szépen félrenéznek, és "nem az én családom" hozzáállással nem szólnak bele. Mellette bármit csinálsz az csak olaj a tűzre.


Ez meg jól hangzik, hogy "megvernénk". Aztán másnap te meg a 3-4 barátod ott ülnétek a rendőrségen testi sértésért. Sajnos ez is ördögi kör, mert 50 kilós kisgyerekként hogy versz meg, egy felnőtt, 90 kilós férfit? Sehogy. Ha meg felnőttként teszed, akkor szintén téged visz el a rendőr.


Sajnos az ilyen terrorizáló szülők mindig "érzik" hol van az a határ, amit még nem lépnek át. Engem konkrétan sosem vertek meg, csak lelki terrorban életem 18 évig. Az meg olyan, mintha "nem létezne".


Sőt, mi több, a társadalom is beléd fojtja a szót, mert "mégis csak a szüleid" "tiszteld a szüleid" "ők neveltek fel" vagy ha fiú vagy, akkor megkapod hogy "legyél férfi és tűrd el".


Az is ott van, hogy az ilyen áldozat helyzet nem egyik pillanatról a másikra jön. Nem az van, hogy egyszer csak meg akar ütni és rád ront. Ez egy egész életen át tartó manipulatív folyamat. Olyan mint egy diktatúra, ahol első perctől beléd nevelnek dolgokat. Gyerekként apám úgy állította be a dolgokat, hogy ő a "családfő" neki előjogai vannak. Ő mondja meg ki mit csinál, neki adjunk hálát, hogy nem vagyunk az utcán és ő bármikor kidobhat minket. Ami valójában nem igaz, de gyerekként elhiszed. Elhiszed, mert nincsenek jogi, társadalmi ismereteid, és senki nem segít. 18 éves korodtól meg legálisan is azt mondhatja, hogy fiam, takarodj innen.

2018. febr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Metionin ***** válasza:
100%
A legtöbb ilyen szülő nem akkor kezdi el terrorizálni a gyereket, amikor az már elég erős ahhoz hogy visszaüssön. Elkezdik már 1-2 éves korban, a gyerek ahhoz szokik hozzá hogy nincsenek jogai, őt bármikor megüthetik. Plusz amit előttem is írtak, hogy a rendőrség sem vesz figyelembe. Én többször hívtam ki a rendőrséget amikor féltem hogy megölnek de közölték hogy menjek aludni. Az erőviszonyok nem kiegyenlítettek testileg sem, egy 30 kilós gyerek hogy üssön vissza egy felnőttnek? Én voltam 25 kiló, anyám 80, egy karjával eltörte volna a gerincem. Ja és nem, nincsenek mindenkinek barátai.
2018. febr. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát azt akkor mennénk a rendőrségre. 1 ügy, első ügy.

A legrosszabb esetben kapnánk egy KICSI közmunkát!

De a bíróságon kimagyaráznám úgy, hogy Én lennék az áldozat! :)

2018. febr. 10. 13:37
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én Anyám hergelte piás apámat, mert mig engem ütött ő nem kapott. Dióhéjban ennyi. Rájött h hogy ussza meg ő a verést,hát ugy h engem tolt maga helyett.. 27 éve semmi kapcsolatom nincs velük.
2018. febr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Apám nem vert annyira, csak lelkileg terrorizált, lehetőleg olyankor, amikor anya nem volt otthon. Anyám sokszor a védelmünkre kelt, de nem ért semmit, mert apánk olyankor átment mártírba, fú ügyesen csinálta. De anyánkat is alázgatta...Idegenek, rokonok előtt meg ő volt a jó fej, de kemény fater. Hideg is kiráz.

Ez váltakozott azzal, hogy néha normálisan viselkedett velünk, elvitt utazni minket, stb. Mondjuk ott is ő diktált.



Tudod, így könnyű dumálni, hogy nem volt ilyenben részed. Én ha tehetettem visszapofáztam neki, aztán léptem, amint lehetett. De sima lelki terrorért nem lehet rendőrt hívni, hiszen sok esetben még a fizikai erőszakot is leszarják a rendőrök.

2018. febr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
"Sőt, mi több, a társadalom is beléd fojtja a szót, mert "mégis csak a szüleid" "tiszteld a szüleid" "ők neveltek fel" vagy ha fiú vagy, akkor megkapod hogy "legyél férfi és tűrd el". " Na ez meg a másik.
2018. febr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"De a bíróságon kimagyaráznám úgy, hogy Én lennék az áldozat! :)

" aham, nézd meg a lúgos támadásos ügyet...vagy bármilyen hasonlót, rögötn az áldozatot hibáztatják. De az odavetett szmájliból ítélve te csak szórakozol mások kínján.

2018. febr. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!