Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha az anyuka gyet-en van...

Ha az anyuka gyet-en van (főállású anya), akkor csak az ő dolga a gyerekek körüli tennivalók és a háztartás ellátása?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben észrevettem, hogy a párom már semmit nem csinál itthon, sem a gyerekek körül. Nekem is csak 24 órából áll a nap, és mivel nem vagyok gép én is elfáradok és nincs időm és erőm mindig mindent megcsinálni. Mikor szóltam neki, hogy mennyit változott, a kezdeti sértődés és vita után, ő ezzel érvelt, ami engem nagyon szíven ütött. Azt mondta, ő eljár dolgozni, neki annyi fix elfoglaltság elég egy napra.

Amikor gyet-re mentem, ő is azt mondta, hogy ez lesz a legjobb megoldás, most mégis ezt kapom tőle.


2018. febr. 10. 10:07
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
94%

Ez rajtatok múlik, nem rajtunk.

Az rajtad ugyan mit segít, ha azt írom, hogy egy gyereket se szültem volna egyenrangú társ nélkül?

2018. febr. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
75%

Nem. Én itthon vagyok, mert így döntöttünk és így kényelmes. Alapvetően teljesen én vezetem a háztartást, én főzök és minden nap takarítok, de a férjem van oly' kedves, hogy rendet tesz maga után. Ha bejön sáros cipővel feltakarítja, kiszedi a hajat maga után a lefolyóból, letörli a pultot ha készít egy szendvicset. Sőt, néha még főzni is segít de volt már, hogy csak úgy véletlenszerűen kiporszívózott hétvégén és itt még gyerekek sincsenek.

Nem azt mondom, hogy a férjed nagytakarítson még ki munka után, de az enyhe túlzás, hogy meg sem mozdul. A másik, hogy szabadnap, "szabadság" neked is jár. Gondolom neki is vannak üres hétvégéi, azért levehetne némi terhet a válladrról, mert hosszú távon senkinek sem jó, ha belecsavarodsz, hogy egész nap semmit nem csinálsz, csak házimunkát.

2018. febr. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
37%

Mit lehet a házrsrtáson annyira sokat ellátni?

Otthon vagyok két gyerekkel én is, de heti! 3x 20 perc alatt porszivozok és.felmosok.

Konyha-fürdő kétnapi tiz perc. Vasalni nem kell minden szart, mert olyan ruhát veszek nekik, ami nem gyürödik.

Főzés napi maximum egy ora, de inkább 30 perc.


Te mi az istent csinálsz napi 24 orában, hogy semmire nincs idöd? Egyedül a tisztaságmániások takaritanak mindig.

2018. febr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
54%

Hát hármas, ha semmi mást nem csinálsz a háztartásban csak felporszívózol meg felmosol, akkor k vra nagy kupleráj lehet nálatok :D

Egyébként kérdező, nem tudom, mekkorák a gyerekek, de talán még nem késő megtanítani nekik, hogy rámoljanak el maguk után. Nem nagy ördöngősség.

2018. febr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
52%

És ifen az én dplgom, azlrt vagyok itthon.

A párom 8-17:30-ig nincs itthon, hadd ne neki kelljen még ha hazaért takaritani vagy fözni.


Hétvégén meg rábízom a gyerekeket pl szombat délutánra és megyek az egyik barátnömmel pár orát sétálni a városba vagy kávézni.

2018. febr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
53%

Hármas vagyok igen, van kupi, zömmel a gyerekszobában. A háloba nem mehetnek, a nappaliban meg segitenek ök is elpakolni.


Érdekes, ekkora hisztit csak a mostohaanyám vágott le mindig, az vasalt orákig alsógatyát is, meg takarított minden pillanatban.


Ahol gyerek van ott van egy alap kupi, amit ESTE közösen! összeszedünk. Meg én néha végigszaladok napközben a lakáson és bedobálom a kosárba az utban lévöt, de NEM állo nap cuccolok utánuk, föleg hogy amivel már nem játszik a háromévesem is a játékosládába teszi.

2018. febr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 Andizsuzsi ***** válasza:
39%

Akinél a konyhát/fürdőt 2 naponta 10 perc alatt rendbe lehet tenni, ott nem nagyon ennék/fürödnék.


Ettől függetlenül kérdező az, hogy kinek mi a dolga otthon, csakis a kettőtök kölcsönös megegyezésén múlik.

Ha téged a jelenlegi helyzet zavar és kiszolgáltatottnak érzed magad, akkor menj vissza dolgozni és osszátok meg a házimunkát.

2018. febr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
75%

A főállású anyuka munkája a háztartás. Aki napi 8 órában nem képes a NAPI takarítási folyamatokat elvégezni, az valamit qrvára rosszul csinál. Napi 8 órában a 24-ből igenis TE csinálsz mindent. És mivel gondolom nem reggeltől délután négyig folyamatosan pakolsz meg babázol (hiszen most is neten lógsz és gondolom ha ismered az oldalt akkor máskor is), ezért a 24 órából ÖSSZEDVA jön ki a 8.

Azaz pl. reggel 7-10-ig vásárlás, aztán főzés 11-12 között (amíg fő az ebéd, mondjuk felmosol a konyhában). Ez eddig 4 óra. A délutánból és estéből további 4 óra alatt a napi mosás meg egyebek full belefér.



Amiben viszont kötelessége segíteni a férjnek, azok a gyerek körüli délutáni/esti teendők. Mert a gyerek nem a háztartás része. A haztartasbeli nő MUNKÁJA a háztartás, amit napi 8 óra alatt le lehet tudni, mert nem hiszem hogy annyira összegányoljátok esténként a lakást hogy masnap neked 8 óránál többet kelljen ganéznod.


Plusz: nem te mosol hanem a mosógép, felmosás 15 perc max., főzési idő alatt lehet pl. kivasalni (nem mindennap szükséges), stb.

2018. febr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
71%
Drága 7-es, GONDOLKOZZ! Ahol MINDEN NAP takarítanak a fürdőben pl., ott nem képződik akkora dzsuva, hogy napi 10 percnél többet kelljen takázni! Ami azt jelenti, hogy én inkább ott fürödnék mert ahol napi 1 órát kell ganajozni a fürdőben ott vajon mi az istent csinálnak esténkent, felöntik szurokkal?!?
2018. febr. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
58%

Andizsuzsi!


Simán rendbe lehet tenni 10 perc alatt, ha mindennap megcsinalja az ember az alapokat. Nyilván ha hetekig nem pucolja le a gáztűzhelyet, vagy nem keféli ki maga után a wct, akkor sokkal több idő. A rendfenntartas kevesebb idő és munka, mint a ritka takarítás.


Kérdező!

A te munkád a gyerekek és a háztartás ellátása, a ferjede meg az amit csinál a munkahelyen. Ha mindkettotok dolgozna, otthon is felesben kellene, de így evidens -nekem-hogy a férjednek igaza van.

2018. febr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!