Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha az anyuka gyet-en van...

Ha az anyuka gyet-en van (főállású anya), akkor csak az ő dolga a gyerekek körüli tennivalók és a háztartás ellátása?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben észrevettem, hogy a párom már semmit nem csinál itthon, sem a gyerekek körül. Nekem is csak 24 órából áll a nap, és mivel nem vagyok gép én is elfáradok és nincs időm és erőm mindig mindent megcsinálni. Mikor szóltam neki, hogy mennyit változott, a kezdeti sértődés és vita után, ő ezzel érvelt, ami engem nagyon szíven ütött. Azt mondta, ő eljár dolgozni, neki annyi fix elfoglaltság elég egy napra.

Amikor gyet-re mentem, ő is azt mondta, hogy ez lesz a legjobb megoldás, most mégis ezt kapom tőle.


2018. febr. 10. 10:07
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
37%

Ahol egyenrangúak a pénzkeresésben, ott a háztartasban is. Ahol billen a mérleg, ott egyértelműen más a szitu. Ez alap.

Es egy rendbentartott házat nem kell naponta órákig takarítani. Sok asszonyka megpróbálja a férjnek beadni ezt a dumát, de más háziasszonyokat nem lehet megtéveszteni ezzel a "minden nap egész nap takarítok" logikátlansággal. De meg egy okos férfi sem nyalja be hogynem lehet napi szinten akkora retket termelni hogy asszonyka másnap egész nap takarítson.


Főzés: 2 naponta is elég, en mindig legalabb 2 napra főzök.

Mosás: a gép csinálja én csak megnyomok 2 gombot.

Felmosás: nem napi dolog

Portörlés: ez is inkább 2 napi

Mosogatás: napi 15 perc max!

Vasalás: nalunk heti 1-2 alkalom, 20 perc

Ruhaleszedés teregetés: 10 perc

Bevásárlas: hetvégen együtt Auchan, nem napi!

Huh, biztos van még, de latható hogy ezek legtöbbje nem naponta van. És nem kell szötymörögni velük, hanem hatékonyan, gyorsan!

2018. febr. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
7%
Illene megcsinálni a nőknek ilyenkor, de ma az a trend, hogy nem csinálják. Mivel ma a legtöbb férfiember inkább megcsinálja a házimunkákat is, csakhogy csaja ne rikácsoljon, ezért a barátnők egymás közti beszélgetéseikben már arról erősítik meg egymást, hogy az a természetes, hogy férfi napi 10 órás elfoglaltság után hazajöve még gyereket pelenkázzon, mosogasson, vasaljon... Azt meg nem is akarják már észrevenni, ha mi demonstratívan néha hétvégén 1-2 óra alatt megcsinálunk mindent, amit ők egész napos feladatnak adnak elő.
2018. febr. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
54%

Off: #6 tényleg nem mehetnek a hálóba a gyerekek? Ez durva. Nem félsz, hogy ha tinik lesznek te is ki leszel zárva?

On: Szerintem a háztartás vezetése közös. Én mindig úgy gondoltam, hogy azért marad ilyenkor otthon egy nő, hogy a gyerekekkel foglalkozzon.

- vigye reggel oviba\suliba

- délelőtt vásárlás max. Főzés és takarítás ha belefér.

- kora délután menni a gyerekért aztán különórára vinni stb.

- délután\este tanulás kikérdezés

És itt már a Férj hazajön és lassan vége a napnak.

Ez egy általános tévhit, hogy azért marad otthon egy nő, hogy 24 órán keresztül csillogjon villogjon minden. Akkor a Férj vegyen fel egy bejárónőt.

2018. febr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
92%
Az èn fèrjem munkaideje: 12 ora nappali műszak 12 ora ejszaka majd 3 nap szabad. Azokon a napokon amikor szabad van 3 ora maszek munkàja. Nem vàrom el tőle, hogy főzzön vagy vasaljon, DE szivesen vigyàz a picúrra míg èn kajàt kèszìtek (ezt akàr a 12 òràs meló utàn). Amùgy nagyon pedàns, nem kell a piszkos zoknikat utàna szedegetni, sem a borotvahabot sikàlni. Az ő feladata hogy kivigye a mosott ruhàkat a szàrìtòhoz, mivel èn nem emelhetek ekkor nèha meglep ès ki is tereget :) mivel mindketten rendmàniàsak vagyunk ha vàratlanul vendègek jönnek szàmìthatok rà ès felosztjuk a munkàt ( ő porszívóz èn felmosok). Szerintem meg lehet mindent beszèlni de nagyon sokat jelent hogy milyen szokàsokat hoz otthonròl (sajnos).
2018. febr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
40%
13 a nő azért van otthon, hogy a gyereket hurcizza csak? Ne már....és olvasgass már vissza, hol a túróban kell napi 24-ben ganézni?! Egy lakast napi 2 óra alatt totál csillogóvá lehet tenni ha minden nap megcsinálod! Aki azt mondja nem, az hazudik vagy .aszott béna/lassú.
2018. febr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
78%

"Főzés: 2 naponta is elég, en mindig legalabb 2 napra főzök.

Mosás: a gép csinálja én csak megnyomok 2 gombot.

Felmosás: nem napi dolog

Portörlés: ez is inkább 2 napi

Mosogatás: napi 15 perc max!

Vasalás: nalunk heti 1-2 alkalom, 20 perc

Ruhaleszedés teregetés: 10 perc

Bevásárlas: hetvégen együtt Auchan, nem napi!"

Van gyereked? Főzéssel, portörléssel es vásárlással egyetértek.

Mosás előtt szétválogatni a ruhákat kimaradt.

Felmosni kúszó mászó mellett napi 1x minimum. De még a kisgyerek mellett is.

Mosogatógéppel mosogatok de ki-be pakkolni se 10 perc.

Ruha teregetés. Amíg egy 6kg-s mosógépben kimosol 15-20 felnőtt ruhát, a gyerekek mini ruhájából 5x Ennyi fér bele. Néha már azt érzem sose fogy el.


És ehhez jön az, hogy senki se robot.

2018. febr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
68%
Ha te GYET-en vagy, akkor napközben nincs már veled otthon kisgyerek, nem? A házimunka, a gyerekek oviba/iskolába szállítása és reggeli/esti ellátása nem hiszem, hogy van napi 8 óra. Szerintem elsősoran a te dolgod.
2018. febr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
37%

#15 nem azt mondtam, hogy csak.


1,5 szobás lakás tényleg hamar kitakaritható. De ne mond már, hogy egy olyan ház vagy lakás is ahol 3 Gyerek elfér.

De tök jó, hogy minden lakásban patyolat tisztaság van minden nap.

2018. febr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
76%
Van gyerekem, 2. És rend is. Hatékonyan és gyorsan, jó priorizációval csinálom a napi dolgokat. Napi 2-3 órát leszámitva az idő az enyém és a csaladomé. De mondjuk sosem voltam egy tipikus mártírnő típus.
2018. febr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
23%
#13 nem tudom, nem vagyok Gyeten. Ez csak az én eszmefuttatásom. Csak abból indultam ki, hogy amikor iratokat kell vinnem a bankba vagy az ügyfélhez bizony az utazással sok idő elmegy. Hiába szervezzük úgy, hogy ne kelljen a város két különböző pontjába menni. És bevallom nem olyan a munkám amiben hű de nagyon el lehet fáradni, megis van, hogy délután már egyikünk se csinál házimunkát és úszik a lakás. És hiába 1-2 óra megcsinálni. Van, hogy inkább együtt van a család. A kupi úgysem szalad el megvár.
2018. febr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!