Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha az anyuka gyet-en van...

Ha az anyuka gyet-en van (főállású anya), akkor csak az ő dolga a gyerekek körüli tennivalók és a háztartás ellátása?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben észrevettem, hogy a párom már semmit nem csinál itthon, sem a gyerekek körül. Nekem is csak 24 órából áll a nap, és mivel nem vagyok gép én is elfáradok és nincs időm és erőm mindig mindent megcsinálni. Mikor szóltam neki, hogy mennyit változott, a kezdeti sértődés és vita után, ő ezzel érvelt, ami engem nagyon szíven ütött. Azt mondta, ő eljár dolgozni, neki annyi fix elfoglaltság elég egy napra.

Amikor gyet-re mentem, ő is azt mondta, hogy ez lesz a legjobb megoldás, most mégis ezt kapom tőle.


2018. febr. 10. 10:07
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
36%
Mindig szeretem itt a gyiken, hogy feltesz a kérdező egy hülye kérdést, majd amikor osztják két oldalon keresztül, akkor kiderülnek a "részletek" és alakul a sztori.
2018. febr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 Andizsuzsi ***** válasza:

ma 10:45!


Igen, de ő nem csinálja minden nap.

2018. febr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Andizsuzsi!


Akkor az alap kérdéshez visszatérve és kihagyva a kérdező kiegészítését : mi a faxt lehet 24/7 ben takarítani???? 3 szintes családi házban élek, van két kutya és két macska, kert, de esküszöm nem értem, hogy mit lehet ennyit takarítani

2018. febr. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Sajnos különböző szinten, de mindhárom gyerek fejlesztésre szorul (a nagy és a középső sni). Ezt eddig is megoldottuk, igaz akkor az apjuk is hozta-vitte őket, nem csak én.

Valóban, 3 éves kortól fel kellett volna venniük a kicsit a körzetesbe, de évvesztes és helyhiány miatt elutasították a felvételikor is és amikor betöltötte a 3. évét akkor is. A nem körzetesek meg simán nem vették fel.

Már azon is gondolkodtam, hogy visszamegyek dolgozni, de akkor meg nem tudom, hogyan oldjuk meg a felügyeletet, hiszen pont ezért mondtam föl. A volt főnököm visszavenne, még abba is belemenne, hogy csak 6 órára gyet mellett, akkor, ha átszervezem a tornát és a logopédust talán még vinni is tudnám őket, de ettől még nem lenne kevesebb a feladatom, sőt még meg is szaporodna.

Anyósom, ha minden igaz év végére gondnokság alá kerül, az első tárgyaláson túl is vagyunk, már volt az igazságügyi orvosszakértő is, de ez így borzasztó hosszúnak tűnik. Önként nem akar otthonba menni, akkor viszont nem lesz választása. Ahhoz viszont, hogy otthonba menjen, megint csak kell a pénz, tehát akkor vissza kellene mennem dolgozni és megint ott leszek ahol most.

Értem én a páromat, hogy ez sok neki, de akkor sem ilyen módon kellene velem ezt megbeszélni, mert nekem is sok és és én még csak azt sem mondhatom, hogy nem csinálom tovább.

Én is attól félek, hogy rámegy a kapcsolatunk, de most úgy érzem, hogy kettőnk közül ez csak engem zavar. Anyu szerint biztos csalódott a gyerekekben illetve általuk magában és ezért változott meg, csak azt nem értem, hogy miért most.

A gyerekeknek is feltűnt, hogy megváltozott az apjuk. tudom, hogy nem szép, de azt mondtam nekik, hogy a munkahelye miatt ilyen és majd javul a helyzet.

2018. febr. 10. 13:04
 35/38 A kérdező kommentje:

Szó sem volt kifejezetten a takarításról, a háztartás ellátása nem csak abból áll. Nekem beletartozik a főzés, mosás, mosogatás, pakolás, bevásárlás, igen a takarítás is, de az aránylag gyorsan megvan, ha a többivel sem csúszok.

Amúgy én sem gondoltam volna, hogy mennyit kell majd anyósom után pakolni. Néha már én is csak nevetni tudok, mert a legvadabb helyekre képes elrakni a cuccokat. A múltkor a tamponjaimat beledugdosta a fagyasztós cuccok közé. Ezzel engem is komolyan meglepett. Tényleg nem tudunk mindenre zárat tenni.


A kérdésem, lehet, hogy nem teljes, de a párom sem az édesanyja ápolására értette amit mondott. Ő kifejezetten a gyerekekkel való foglalkozásra és a háztartásra. Ahogy mondta, úgy tűnt, mintha én a gyet-re menetellel párhuzamosan megszűntem volna embernek lenni és csak mintha egy adott feladatra készített robot lennék. Nem tudom, mi esett rosszabbul, az amit mondott, vagy az ahogy mondta.

2018. febr. 10. 13:22
 36/38 anonim ***** válasza:
A helyedben bemennék az önkormányzathoz a kicsi óvodai felvétele ügyében. 3 éves kortól kötelező, ha nincs hely, csináljanak, ez az ő dolguk. Elvileg minden iskolában és óvodában kell, hogy legyen fejlesztőpedagógus, bár magam is tapasztaltam az egyik gyerekem kapcsán, hogy más a gyakorlat, mint ami papíron le van fektetve.:( Nyolcadikos koráig hordtam a sajátomat külön fejlesztésre, mert a suliban 3 fejlesztő is volt, de 2 évembe telt, mire betették az egyikhez, aki aztán magasról sz@rt rá. Ott ült, és megírta az iskolai házifeladatait, ez volt a "fejlesztés." No mindegy, kitartást és erőt kívánok neked. Ha ez segítség, elmondhatod a férjednek, hogy megfelelő foglalkozással, szülői hozzáállással az SNI gyerek is akár ugyanazt el tudja érni, mint a problémamentes, az enyém már egyetemre jár, egy közép- és egy felsőfokú nyelvvizsgával, közel maximális pontszámmal vették fel. Nem kell csalódást éreznie, még ha néhány évig nehezebb is a gyerekekkel.
2018. febr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
30%
Már bocsánat de nem ketten vállaltátok hogy családot fogtok alapítani? Szerintem mind a kettőtöknek egyformán bele kell tenni mindent hogy a család működjön.Ha úgy döntöttetek hogy te otthon maradsz a gyerekek miatt és a háztartást is te viszed ,nyilván így jobb a srácoknak is nincs idegtépő reggelek és esték akkor el kell fogadnod hogy a te munkád ez az övé meg az hogy tisztességgel dolgozzon és megkeresse a kieső pénzt, mert gondolom nem egy nagy összeg az a Gyet.Az hogy esténként vagy hétvégeken legyen közös program az is a te szervezésed és ügyességed kell hogy legyen .Meg kell tanulnod hogy hogy kell egy férjet és egy családot úgy irányítani hogy azt ők észre se vegyék és mindenki boldog lesz.
2018. febr. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
49%
Azt gondolom, hogy egy fantasztikus anya és feleség vagy. És azt is, hogy teljesen érthető az, hogy fáradt vagy és veled érzek. De tényleg fantasztikusnak gondollak és minden tiszteletem a tiéd.
2018. febr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!