Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy a szüleim...

Mit tehetnék, hogy a szüleim ne vigyenek haza az egyetemről?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok egy elég kemény, tanulós szakon. A gond az, hogy én mindenben szeretem a maximumot nyújtani, a legjobb lenni. Viszont amíg ez az eddigi iskoláimban könnyen kivitelezhető volt, itt egyáltalán nem az... Sokan úgy vannak vele, hogy mindegy, milyen jeggyel, csak legyenek meg a vizsgák, félévek. Én nem.

Ha tudom, hogy több van benne, mint egy 3-as/4-es, akkor megyek az 5-ösért. Szeretek részt venni a TDK-kon is, de a diákélet is közel áll a szívemhez, szóval nem az a simán tanulós "stréber" típus vagyok, aki csak a jegyzeteknek, könyveknek él.

Viszont ahogy nőtt a tananyag és a felelősség, elkezdtem stresszelni...


Régen csak bulikban cigiztem, egy doboz simán elég volt egy hónapra. Most kb. 5 naponta veszek egyet. A vizsgaidőszakban tavaly tavasszal újra bulimiás lettem, aztán nyáron nem volt semmi gond, de most novemberben újra elkezdtem.

A fejem folyamatosan fáj, a vérnyomásom az egekben általában (gyógyszert is kéne rá szednem). A szüleim úgy érzik, hogy tönkreteszem magam az egyetem miatt és közölték, hogyha márciusig nem látnak javulást, nem lesz rendben az egészségem, akkor hazavisznek és majd nyár végén meglátjuk, hogyan tovább...


De én nem akarok innen elköltözni, mert hiába stresszes néha az életem, szeretem ezt tanulni és a "pesti élettel" sincs bajom. Csak meg kell találnom az egyensúlyt és le kell szoknom arról, hogy idegeskedjek, pánikoljak. Viszont ez a szüleimnek egy nagyon jó ürügy, mert ők már akkor nem akarták, hogy ide jöjjek, amikor beadtam a jelentkezést...


Anya szerint nekem valami nyugisabb foglalkozás való, apa meg azt szerette volna, ha később átveszem a családi céget, vállalkozásokat és azzal kapcsolatban tanulok tovább, olyan területen szerzek diplomát (nincs más gyerek a családban). Tudom, hogyha hazamegyek, akkor ott tényleg nyugiban leszek, nem fogok stresszelni és az lesz a válaszuk, hogy nem való nekem ez az egyetem és csak igazuk lett...


2018. febr. 10. 13:35
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
50%
10 esmél a pont,mindig az ilyen szülőktől juttottak hozzánk is gondozóba,pszichologushoz, mentális problémákhoz..
2018. febr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
85%

Valóban nem normális, ami veled történik, viszont rá kell jönnöd, miért is van ez.

Mivel édesapádnak vállalkozása van, jó eséllyel anyagi jólétben nőttél fel, ilyen problémáktól mentesen. A szüleid általad leírt hozzáállásuk alapján mindig mindentől óvni akartak, és most még jobban féltenek, hogy kikerültél a világba. Viszont ez a féltés odáig fajult, hogy egy burokban élted az életed: stressztől mentesen, a szüleid szárnyai alatt, biztos jövő előtt állva, olyan mentőövekkel mögötted, amikbe beleszülettél, és amikkel a legtöbb ember nem rendelkezik.

Mikor egyetemre mentél, te meghoztál egy döntést: kipróbálod magad, hogy megismerd a valódi képességeid, hogy a határaid felfedezd, és a magad erejéből érvényesülhess. Ennek viszont következményei vannak: kikerültél abból a bizonyos burokból. A tanulmányaid esetében már nem véd meg a szülői háttér, és ez rémisztő lehet, hiszen ott csak magadra számíthatsz. Nem az egyetem nyomása az, ami miatt te ki vagy készülve, még csak nem is az, hogy túl sokat vársz el magadtól - nyilván azért, hogy bizonyíthass magadnak és a szüleidnek -, hanem az a bizonyos másik nyomás, ami talán túl hirtelen szakadt rád: hogy a burok körülötted még mindig ott van, de már nem állandóan. Már látod, mi van azon kívül, és tudod, hogy előbb-utóbb ki kell lépned ebből a burokból, és ez alatt nagyon sokan összeomlanak - a folyamatos stressz pedig simán vezethet étkezési zavarokhoz és egyéb egészségügyi problémákhoz -, annyira, hogy inkább hazaköltöznek, és a biztos, stresszmentes jövőt választják.

Az egy plusz stressz, hogy a szüleid folyamatosan vissza akarnak húzni, bár anyagilag jó eséllyel támogatnak, érzelmileg nem állnak mögötted, mert ők is ebben a burokban akarnak tartani, amiben az egész életed leélted.

Talán nem ártana, ha kihagynál egy félévet, ezen komolyan érdemes elgondolkodnod, mert jelen esetben az idő az, amire szükséged van, hogy rendbetehesd az életed. Ez az idő pedig elég, hogy mérlegeld, képes vagy-e végigcsinálni az egyetemet, és folytatni azt az irányt, amibe belekezdtél anélkül, hogy rámenne az egészséged.

2018. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
78%
örülj neki, hogy törődnek veled. Inkább egy diploma nélküli egészséges gyerek, mint egy idegroncs diplomás...
2018. febr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
37%
Érdekes h akik leirták az igazságot h miért is mentálisan problémás,önmagát szét stresszelő a kérdező valójában, azt lepontozták,biztos a hasonló szülőknek fáj az igazág.. Az ilyen burokba tartott gyerekek,felnőttek szoktak nagyon pofára esni a való életben..
2018. febr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
74%
Vannak, akiknek már általános iskolában hirtelen, váratlanul szakad fel a szülői burok és ez komoly idegi zavarokat okozhat. Nincs ugyan luxus, de normális családi élet igen, ahol te mindent megkapsz. És jön a szörnyű csapás, meghal az egyik szülő. Ha nem erős pl. az anya, nincs vagy nagyon öreg a nagyszülő, neked kell (akár 13-14 évesen) a saját lábadra állnod. És kialakulhat az, hogy 16 évesen a csonka családot te irányítod, bár még nem is vagy nagykorú. Jól megtapos az Élet, még ezután is jönnek csapások, de már edzett vagy, felül tudsz rajtuk emelkedni. Igen, bármennyire is furcsa neked, le kell vetned a védőburkot, lehetőleg sértődés nélkül és menni a magad útján. Felnőtt ember vagy, de biztos nem lesz könnyű így sem. Sok sikert kívánok hozzá.
2018. febr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
83%
A törődés nem irányitás rátelepedés,megfojtás,lehet törödni normálisan is, ott nem is lesz önvagdosó,sem idegroncs a gyerek az egyetemtől se.
2018. febr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
97%

Keress egy pszichológust, aki tanít neked stresszkezelő technikákat.

Ennek is megvan a módja. Párszor elmégy, rájössz, hogy neked mi válik be, és alkalmazod.

Az, hogy stressz nélküli életet éljél, az egy álom. Nem lehetséges ebben a világban. Mindenhol van stressz, csak mindenhol más. Meg kell tanulni kezelni.

2018. febr. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
22%
Az ilyen látványosan szenvedőknek csak 1 nagy pofon kell.
2018. febr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
87%
A verés mire jo.. Verjük a gyerekeket akkor jol lesznek,v még zizzentebbek és azt hiszek h ütve lenni tök normális a párkapcsolatukban is.
2018. febr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
75%
21 évesen még se a rendőr se vihet haza ha te nem akarsz max igazoltat saját tapasztalat én 18 évesen léptem meg.. Ez a rátelepedős erőszakos szülök fegyvere h a rendőr haza hoz.. Nálunk kelett volna a pénzem szeszre meg a bokszolozsákjuk eltünt. :) Rég rossz h téged csak ugy hurcolásznak mint egy bábut,gyerek vagy még,ezért van ennyi bajod,mert még nem nőttél fel,és gyerekként valószinű már elvárások voltak feléd, kitünő bizi stb,ezért is alakult ki a fals megfelelési kényszered. Normális lelkületü ember nem lesz bulémiás sem anorexiás étkezési zavaros.. Mélyen van itt probléma, ideje volna kiásni a saját érdekedben.
2018. febr. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!