Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy a szüleim...

Mit tehetnék, hogy a szüleim ne vigyenek haza az egyetemről?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok egy elég kemény, tanulós szakon. A gond az, hogy én mindenben szeretem a maximumot nyújtani, a legjobb lenni. Viszont amíg ez az eddigi iskoláimban könnyen kivitelezhető volt, itt egyáltalán nem az... Sokan úgy vannak vele, hogy mindegy, milyen jeggyel, csak legyenek meg a vizsgák, félévek. Én nem.

Ha tudom, hogy több van benne, mint egy 3-as/4-es, akkor megyek az 5-ösért. Szeretek részt venni a TDK-kon is, de a diákélet is közel áll a szívemhez, szóval nem az a simán tanulós "stréber" típus vagyok, aki csak a jegyzeteknek, könyveknek él.

Viszont ahogy nőtt a tananyag és a felelősség, elkezdtem stresszelni...


Régen csak bulikban cigiztem, egy doboz simán elég volt egy hónapra. Most kb. 5 naponta veszek egyet. A vizsgaidőszakban tavaly tavasszal újra bulimiás lettem, aztán nyáron nem volt semmi gond, de most novemberben újra elkezdtem.

A fejem folyamatosan fáj, a vérnyomásom az egekben általában (gyógyszert is kéne rá szednem). A szüleim úgy érzik, hogy tönkreteszem magam az egyetem miatt és közölték, hogyha márciusig nem látnak javulást, nem lesz rendben az egészségem, akkor hazavisznek és majd nyár végén meglátjuk, hogyan tovább...


De én nem akarok innen elköltözni, mert hiába stresszes néha az életem, szeretem ezt tanulni és a "pesti élettel" sincs bajom. Csak meg kell találnom az egyensúlyt és le kell szoknom arról, hogy idegeskedjek, pánikoljak. Viszont ez a szüleimnek egy nagyon jó ürügy, mert ők már akkor nem akarták, hogy ide jöjjek, amikor beadtam a jelentkezést...


Anya szerint nekem valami nyugisabb foglalkozás való, apa meg azt szerette volna, ha később átveszem a családi céget, vállalkozásokat és azzal kapcsolatban tanulok tovább, olyan területen szerzek diplomát (nincs más gyerek a családban). Tudom, hogyha hazamegyek, akkor ott tényleg nyugiban leszek, nem fogok stresszelni és az lesz a válaszuk, hogy nem való nekem ez az egyetem és csak igazuk lett...


2018. febr. 10. 13:35
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

először is a szülőket én teljesen megértem. Hisz ők csak azt látják, hogy a lányuk amióta egyetemista lett megint elkezdett fogyni és stresszesen néz ki és úgy vannak vele, talán nehezen megy neki az egyetem és nem akarják akkor erőltetni ha nem megy.

a másik: a bulímia nem gyerekjáték és ahhoz hivatalos segítség kell. Egyáltalán nem normális hogy ez előjön nálad meg eltűnik, fordulj szakemberhez. És végül a diplomán nincs jegy, csak kapsz egy papírt oszt kész. Teljesen fölöslegesen tepersz ennyit, hisz nem ösztöndíjas vagy szóval valami nem ép az agyadban, ha ennyire gürizel valamiért csak mert miss tökély akarsz lenni(ezért vagy bulímiás is hisz tökéletes testre vágysz).

2018. febr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
88%

Én is elvinnélek, mert BETEG vagy! BULIMIÁS, amit az EGYETEM vált ki belőled.


És nem, nem akarnám végignézi, hogy tönkreteszed magad és kirohadnak a fogaid öt éven bleül.

2018. febr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
21%
Egyetem vagy a szüleid váltják ki ezt. Kiváncsi leszek ha hazavisznek meggyógyulsz e hirtelen v még rosszabbul leszel e. :(
2018. febr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
82%

A bulimia nem játék,úgy,hogy tényleg mihamrabb vegyél igénybe szakmai segítséget,ahogy előttem is írták.


A másik,hogy mond neked valamit az a közhely,hogy két lovat nem lehet megülni egy fenékkel?Ez pont erről szól.Nem lehetsz egyszerre pedálgép és társasági ember.Döntsd el,mi a fontosabb:a jeles osztályzatok(ha menő szakon diplomázol,már eleve jól indulsz,ha vagy így,vagy úgy,de ott végzel és a kutyát nem fogja érdekelni,hogy az adott vizsgád ötös volt-e vagy sem,vagy hányasra diplomáztál le.a lényeg,hogy meg van) vagy a baráti társaság kiépítése(megsúgom:Magyarországon nagyon kevesen jutnak el oda,ahova szeretnének,ha csak nem valakinek a valakije,úgy,hogy ha Te szereted a szakodat,építsd ott a szociális hálódat,mert ki tudja,hova kerülsz).

2018. febr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a szüleidnek, nem vagy egészséges pszichésen. Első az egészség, utána a suli. Tedd magad rendbe, aztán folytasd.
2018. febr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
65%
Van olyan egyáltalán, hogy tökéletes test? Minden korban mások voltak az elvárások, pl. Rubens kövér asszonyait ma senki se nevezné szépnek. Ma a csontkollekció, a műcicik és a kacsap* száj a divat! Tiszta prostik külsejűek, akik ezt átveszik, nem normális dolog. Vagy aminek Isten megteremtett, a többi ostoba dolog. Ilyen a munka- vagy tanulási mánia is, pedálozol, tönkreteszed magad, aztán ugyanolyan diplomát kapsz, mint az, aki végig UV-zte az egyetemet.
2018. febr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus/pszichiáter. Meg kell tanulnod kezelni a stresszt, az egyetem után jön a munka, család, ott is sokféle hatás fog érni.
2018. febr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért, de felnőtt ember vagy. Ha stresszes lesz a munkahelyed, akkor kivesznek onnan is és hazavisznek?
2018. febr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Előző igen, ez a tipuso szülő simán megcsinálja,helikopterszülő.. Csodálkozol h a kérdező full stresszes, önmarcangoló,testképzavaros..
2018. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!