Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Koszos lakás, gusztustalan,...

Koszos lakás, gusztustalan, igénytelen család? SOS!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elsosorban azok velemenye erdekel,akik jartak esetleg ugyan ebben a helyzetben vannak,mint en. Draga apam Angliaban el,en tanulom a nyelvet es gyujtom a penzt,hogy kimehessek. Igy anyammal es nevelo apammal elek,es annak az 5 gyerekevel (2 kozos). van egy 2 emeletes hazunk Pest megyeben,de olyan igenytelen allhatatlan allapot van itt,nem tudom mit tegyek. A barataimat nem merem athivni,mert olyan budos,dohos,alott,palott szag van. Neveloapam es a gyerekek nem furdenek 3 honapja. Soha. Senki nem mos kezet,nem furdenek,nem mosnak fogat,es velem veszekednek,hogy miert furdok naponta. Minden szabadidom azzal megy el,hogy takaritom az o retkuket,es velem veszekednek,hogy miert takaritok igy,ugy...2 hetig mikor kintvoltam apunal,a wc csurig ....-os,uloke levizelve,tomeny gusztustalan cigi szag az eloszobaban,ELVISELHETETLEN izzadtsag-savanyu sajtszag a lakasban... 2 centi por mindenen,mosatlanok a plafonig,mosatlan ruhak szinten a plafonig,4 lapat retket szedtem ossze a foldrol!! nem birom mar ezt a takaritast..a kadban a zsiros feketeseg,beleulni addig nem tudtam mig ki nem mostam domestossa. mindenki budos,zsiros haju,koszos kormu,lenott haju,budos sorszagu. Nekem apam mindent megvesz,most kaptam szuletesnapomra tole egy ps4et,4k tv, 2 zsak ruhat..most hoztuk ki tegnap elott az s8 at. es nem birom mar,hogy en vagyok a rossz,hogy a neveloapam gyerekei 5 eves ruhakban jarnak,es nincsen semmijuk. most velem van veszekedve,hogy nekem miert van minden,nekik miert nincs,holott ezt nekem apam vette.

Mit tudnek tenni? Takaritsak tovabbra is es maradjak csondben? elkoltozni nem tudok,mivel a tanulmanyaimat be kell fejezzem,es penzt gyujtenem...



2018. febr. 12. 12:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne takaríts, ezt a max egy évet bírd ki, aztán vissza se nézz!!
2018. febr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Kollégium.

Mellesleg egy fapados repülőjegy 8ezerFt körül van Angliába, bármikor elmehetsz.

2018. febr. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
92%
Azonnal gyermekkori szolgálatnak jelezném és a gyamugynek
2018. febr. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
89%

Ha három hónapja senki nem fürdik nem mos kezet, ruhát se, akkor mitöl àll a kàdban vastagon a zsíros feketeség? :D Kicsit túltoltad szerintem.

Ha gáz a helyzet próbàlj meg koleszba, vagy rokonkoz menni.

2018. febr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
88%

Minél előbb menj el, mielőtt ez a mostohaapa rád nem mászik, mert ugye náluk ez is "kultúra" része?! Még nem dobott ki az útszélre, prostinak? Nem írom le, miféle náció ez, de ha megúszod, örülhetsz.

Ne engedd, hogy lehúzzanak a saját kulturálatlan szintjükre! Szegény kisebbek, mi lesz velük, ilyen családban...

2018. febr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Mikor töltöd a 18at?
2018. febr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
91%

Ha apukádnak ennyi pénze van, akkor neked miért kell gyűjteni a pénzt, hogy kimehess? Sulit ott is be tudod fejezni, nyelvet is gyorsabban megtanulod. Ha apukád tudja, hogy milyen körülmények között élsz, akkor miért nem lép abba az irányba, hogy nála lehess azonnal?

Kicsit fura nekem ez az egész.

2018. febr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Azt én sem értem hogy apád miért hagyja ezt.
2018. febr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
8%
Ne offolj, 17-es, ugyanezeket már leírtam a 6.válaszomban, szinte ugyanezekkel a szavakkal!
2018. febr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát "gratulálok" édesanyádnak,hogy neki egy ilyen igénytelen,mocsok phasz kell neki,mint átvitten,mint szó szerint.Így ismeretlenül is.


Szólj a gyámosoknak,mert ennél sokkal rosszabb helyre már nem kerülhetnek a gyerekek,nevelő szülőket illetően.


Mert te neked csak 1 évet kell koliban kibírnod,utána senki nem vitet vissza téged,úgy,hogy szervezkedj apuddal,hogy a 18. szülinapod után a közelében lehess és ne legyen muszáj anyudék felé nézni.

Viszont a fél- és a mostohatesóid legalább egy részének még sok idő van a 18. év betöltésére,úgy,hogy legalább az ő érdekükben rájuk kéne úszítani a védőnőket meg a gyámosokat.


Többet ne is takaríts náluk,a koliból haza se menj,ha egy mód van rá.


Anyámmal biztos szóba nem állnék többet,ha egy ennyire "c típusúbbnál is c típusúbb" ember kéne neki és még szülne is neki.

2018. febr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!