Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha kiderülne,...

Mit tennétek, ha kiderülne, hogy tizenegyedikes lányotok ellógott egy egész iskolányi napot?

Figyelt kérdés
Otthon töltötte, rossz közérzetre hivatkozva.
2018. febr. 14. 21:07
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezném, tényleg beteg-e, vagy csak pihenni akart egy napot. Ha csak az utóbbiról van szó, vagy leigazolnám, vagy elküldeném az orvoshoz, ha tudom, hogy ezt az egy napot ő is leigazolná neki.

Szerintem semmi baj nincs azzal, ha néha lóg az iskolából valaki, amíg nem csinál belőle rendszert, tuti mindenkivel előfordul párszor egy évben, hogy szüksége van egy kis pihinapra.

2018. febr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
96%
Fú, hogy én hány napot lógtam el gimi vége fele :D És leérettségiztem, lediplomáztam és jó munkahelyem van. 25/N
2018. febr. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 Salx Narval ***** válasza:
100%
Megkérdezném, hogy mi a baja, tudok e segíteni valamiben és igazolnám a napját.
2018. febr. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
11%

Egy nap, az 7-8 óra. 10 óra után nem szimplán értesítés jön, hanem családsegítő, kötelező kapcsolattartás, egyéb ejnye-bejnye. Azt a +2 órát pedig akár egy elalvós késésből nem nehéz összehozni, sőt, van olyan suli, ahol 10 perces késés felett is jár az igazolatlan.

Mivel magam is családsegítő voltam, tökéletesen tudom, hogy milyen és mennyi nyűggel jár ez a fajta ellenőrizgetés, alapellátás, havi háromszori találkozás... Úgyhogy baromira elvárnám a gyerektől, hogy ő (is) menjen ezekre a kötelezőkre, magyarázza el a problémáját, lássa, mivel jár az ilyen hanyagság - nem fogom a lustasága miatt tartani a hátam.


Ha nem érzi jól magát, akkor ELŐRE szól, és meg lehet beszélni a leigazolást. Normális iskolában telefonálni kell a szülőnek, ha nem megy a gyerek, úgyhogy az utólagos vakarózás, hogy jófej vagyok, leigazolom a gyereknek, már eleve bukta.

Velem lehetne beszélni, én is emlékszem, mennyire rühelltem akkoriban suliba járni, mi másféle kiskapukat használtunk ki az igazolt lógásra, de a sunyiskodást nem szívlelem, pláne ilyen szituban, ahol van következménye.

2018. febr. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Semmit

Igazold le neki szülőivel és kész

2018. febr. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim válasza:
90%

Nekem anya nem nagyon szokott ebből ügyet csinálni, amíg a tanulmányi eredményem rendben van. Bár én előre gondoskodom az igazolásokról is, nem utólag nézek, hogy akkor ezt hogy is kéne megoldani.

Pl. ma sem mentem be a gimibe, de anya nem mondott rá semmit.

2018. febr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
86%

Én leigazolnám, de ha sűrűn előfordulna, aggódnék, hogy van valami problémája bent, amit nem mond el.

Akkor már biztosan kérdezősködnék nála, hogy van-e baj.

2018. febr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
20%

14-es, a nagy f4szt vagy te családsegítő :D 10 óra után kötelező kapcsolattartás? Te hol élsz?? Ha elkapsz egy hányás-hasmenéses vírust, kapásból hiányzol egy hetet, azaz minimum 30 órát...Nem tudom, más hogy van vele, de hozzánk még sose csengetett be senki, miután betegen otthon voltam egy hetet, hogy ki fognak emelni a családomböl, ha még egy napot hiányzok :D

Találj ki hihetőbb kamut

2018. febr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
16%

#18 Tetszik vagy sem, immár két éve így van. :)

10 óra után kimegy a családsegítő, ejnyebejnye, kapcsolattartás, ne hiányozzon újra. Mentalitástól és kapacitástól függ, hogy mennyire jár valaki a család nyakára.

Ha eléri a 30 órát, akkor minimum egy éven keresztül alapellátás, ami együtt jár a fent említett havi háromszori kötelező találkozással, cselekvési tervvel, havonta családlátogatással.

Ha eléri az 50 órát, akkor a családsegítő már nem ejnyebejnyézik, hanem a gyerek azonnali hatállyal kerül védelembe*, családi pótlékot megvonják.


*Védelembe vétel nyilván nem lesz egy 17 éves gyerek esetében, mert ő már nem tanköteles. Ennyiben valóban nem volt korrekt az előző válaszom, igazad van, mert egy 17 éves már jóformán saját magáért felelős, tehát ott "csak" az alap ba*ogatás történik meg, a további következmények alól mentesül, tanköteles nem lévén.


Mellesleg, ha elkapsz egy hányás-hasmenés vírust, akkor elmész dokihoz, és lesz igazolásod. A fent leírtak igazolatlan hiányzásra igazak, de ennek logikusnak kéne lennie, ha lógásról beszélgetünk. :) Ha már kioktatsz, legalább olvasd végig, miről van szó.

2018. febr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Leszidnám hogy nem tudja az orvosnak eljátszani a beteget igazolásért :D

Ez egyetlen nap, nem egy olyan napom volt suliban mikor nem vettünk lényegeset, hiányzott a tanár és nap végén konstaláltuk hogy ezért felesleges volt bejönni.

2018. febr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!