Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha kiderülne,...

Mit tennétek, ha kiderülne, hogy tizenegyedikes lányotok ellógott egy egész iskolányi napot?

Figyelt kérdés
Otthon töltötte, rossz közérzetre hivatkozva.
2018. febr. 14. 21:07
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
72%

#18, a #14 (#19) csak azt felejtette el kihangsúlyozni ugye, hogy IGAZOLATLAN mulasztásokról beszél, nem a mulasztásról általában.

#19, de mitől lenne igazolatlan, amikor a NORMÁLIS szülő nyilván megoldja az igazolást, ha nem hetenkénti rendszeres lógásról van szó.

Mert ugye a NORMÁLIS szülő a gyerekét védi a REND-del szemben, és nem a rohadt (mindenkori) REND-et a gyerekével szemben.

(mondjuk azt még most se tudom, mi az az "iskolányi nap" mert ugye a nap az egy időegység, a Nap meg egy égitest - egyik se lehet "iskolányi"... nyilván egy "tanítási napról" van szó - #1 voltam:))

2018. febr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
13%

Leírtam az első kommentemben hogy késésért (is) járt az IGAZOLATLAN. Emellett a fő kérdés is igazolatlan hiányzásról szól.

Szomorú, ha a mai kamaszok ennyire nem tudnak szöveget értelmezni, de hát ez van.

2018. febr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
77%
#22, sajnálom, ha valaki a kort mint hivatkozási alapot használja... a kérdésből meg egyáltalán nem derül ki, hogy a szülő az iskola felé igazolta-e a napot, vagy nem.
2018. febr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lóg minden héten, és azt mondta, hogy tényleg nem érezte jól magát, akkor leigazolnám neki. De ha még másnap sem lenne jól, akkor mondanám neki, hogy menjen el dokihoz és akkor orvosi igazolás lesz.
2018. febr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 Salx Narval ***** válasza:
100%
Minden esetre szép volna ha az igazán rászorulókkal és a csellengő gyerekekkel is annyit foglalkozna a családsegítő, mint az 1-2 napot ilyen-olyan okkal ellógó gyerekekkel és szüleivel. Nem ott kell segíteni ahol nincs probléma.
2018. febr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy jön 10 óra után. Illetve nem mindenhol.


Nekem is mikor 12.-es voltam év végére tizen-valahány igazolatlanom lett (29 lett volna, ha o.fő nem igazolja le őket, csak úgy magától... Azért vigyáztam a 30-ra. :P), illetve egy pár más osztálytársamnak jóval 10 felett volt, de családsegítőt soha senki nem látott.


Ha jött is volna, annyit mondtam volna, hogy teljesen felesleges ottmaradnom azokon az órákon, amikről eljöttem (én spec, csak az utolsó 1-2 órákat lógtam el, nem napokat..). Pl.: Angolon is, minek lettem volna már ott? Már rég volt nyelvvizsgám, a többiek meg órán 4 összefüggő mondatot sem tudtak összerakni. Értitek, számomra időhúzás. Vagy tesin...? Stb.

2018. febr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
92%

25, ebben nagyon egyetértünk. Sajnos a törvényeket olyanok írják, akik soha a büdös életben nem dolgoztak a szakmában szerintem.

Az első posztomból én egyértelműnek éreztem, hogy a szakmabeliek sem örülnek a dolognak jobban, mint az ilyen kamaszok szülei (maradjunk a picit lusta gyerek verziónál és nem folyamatos lógásnál), de amiket leírtam, kötelező elem. Sajnos sok a nevetséges és felesleges papírmunka, mióta összevonták a gyermekjólétit meg a családsegítőt két éve, azóta pláne.

De ezzel már nagyon eltérünk a témától. :)

2018. febr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
100%
Ha amúgy nem lógós és jó tanuló, leigazolnám , de azért megkérném, hogy máskor szóljon nekem előtte. Egyébként néha mindenkinek jár egy kis pihenőnap.
2018. febr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Nyilván valóan le kell igazolni valahogyan. Ha igazolatlan a hiányzás, akkor következményekkel járhat. Ha meg van még az a 3 nap amit a szülő igazolhat, akkor azzal élék. De ha nem szeretné leigazolni a szülő, akkor szépen el kell menni a háziorvoshoz, és kérni arra az egy napra igazolást, rosszullétre hivatkozva.
2018. febr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
#26 fú hogy utáltam, 9. Osztály 2. félévtől nyilvánvaló volt a tanárnak hogy semmi keresnivalóm ott, volt hogy tőlem kérdezett olyat amiben nem volt biztos, mikor megvolt a középfokú akkor is be kellett járnom de jófej volt az elejétől, azt mondta amíg megírom a dogákat nem kell mást csinálnom szóval hátul olvasgattam, mikor letettem az előrehozott érettségit utána sosem volt utolsó órám az angol hogy előbb leléphesek...
2018. febr. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!