Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondják, hogy felnőttkén...

Miért mondják, hogy felnőttként már tilos a szülőket okolni?

Figyelt kérdés

Elég durva bántalmazó környezetben nőttem fel, inkább lelki, mint testi terror, de kaptam azért párszor, aminek máig maradandó nyomai vannak sajnos.

5 éve nem élek otthon, de még mindig nem vagyok teljesen rendben sajnos.

Kb évente alakul ki valami egészségügyi gondom, ami a stresszre vezethető vissza, a migréntől a vesegörcsökig mindenre sajnos lelki okokat és traumát állapítottak meg okként.

Nem tudom elképzelni, hogy gyerekem legyen, pedig már nem vagyok olyan fiatal, eléggé benne abban a korban, amikor a nők az elsőt vállalják. Lehet, már sosem lesz, nem tudom. Az egészségem rosszabb, mint a 70 éves nagymamámnak, pedig nemrég lettem mindössze 24.

És a legszomorúbb, hogy már sosem tudom meg, milyen ember lettem volna, ha normális körülmények közt nőhetek fel.


(Nincsenek pozitív emlékeim, szóval valamikor babakoromban kezdődhetett még)


2018. febr. 18. 20:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
51%

Manapság valahogy divat lett a megmondóemberkedés és az ilyen csernusi stílusú keménykedőbeszólogatás. Ha valakinek valami nyűgje van, akkor egyből ő a hyülye, a sipákoló, az önsajnáló nyafogó stb stb. Persze ez roppant könnyű, de használható megoldást nem hoz.


Olvasd el Susan Forward: Mérgező szülők című könyvét. Az írónő pszichológus és valós eseteket ír le, max más nevekkel. Bizony bizony szülőnek lenni nem annyi, hogy 5 percig jól érezzük magunkat, aztán 9 hónap múlva szülünk. Hatalmas felelősség egy kialakulófélben lévő személyiséget gardírozni a fejlődésben, felkészíteni az életre.


Ahogy nálam okosabb emberek is mondották, hogy aki rendben van magával, az nem megy neki a másik embernek,mígy a szülőkre is vonatkozik, hogy nem a saját frusztrációikat kell a gyerekre vetíteni hatalmi drámák formájában. Helytelen, rossz koncepció.


A könyvben szerepel pl 70+os ember is, akinek többtíz éve halottak a szülei, de olyan negatív lenyomatot hagytak, hogy 70felett is komplexusai voltak. Pl ilyen, hogy hiába keresett jól, egy szutyokban lakott, mert úgy érezte, nem érdemli meg a komoly házat. Stb stb.

És akkor még nem beszéltünk abúzusról, szexuális visszaélésekről stb stb.

2018. febr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
71%

Mert miért, is mire mész vele, azzal, hogy kattogsz, meg rágódsz valamin (?) változnak a dolgok, jobb lesz valami ?!

Eszem lett volna már évekkel ezelőtt pakoltam volna én is, aztán vissza se néztem volna, életem legjobb döntése lett volna. Rágódni, bánkódni, ugyan már, lépni kell tovább és tovább.

2018. febr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
63%
Buta emberrel, emberekkel nem szabad foglalkozni, mert csak rámész, nem vetted észre magadon (?) dehogyisnem, élni kell és sz a rni, le sz r ni mindent és mindenkit aki a károdra van !
2018. febr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
19 évesen leléptem. Korábban nem ment, akkor érettségiztem.
2018. febr. 18. 20:46
 15/16 anonim ***** válasza:
81%
Rendkívül kíváncsi lennék arra az orvosra, aki egy valódi vesegörcsöt lelki okokra vezet vissza.:-) A pszichiáter pedig nemcsak pszichózisokat kezel, nagyon buta megjegyzés az, hogy "ott még nem tartok." Elhiszem, hogy rossz volt otthon, jól tetted, hogy leléptél, a következő állomás az, hogy kidolgozd magadból a gyerekkorod negatív hatásait. Teljesen értelmetlen és fölösleges kérdés a "mi lett volna, ha...", nem szabad ebbe beleragadni, ahogy abba se, hogy minden rossz dologba, ami veled történik, a szüleid viselkedését magyarázod bele.
2018. febr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nemcsak az a két véglet létezik, hogy mindig hátrafelé mutogatok a múltba, meg a másik oldalon a fszagyerek, aki elolvas 3 könyvet, és túllép minden sérelmen.

Nekem az segít, hogy beismerem magam felé, hogy igen, a kicsi kortól jelen levő terrornak, szeretet nélküli légkörnek, a brutalitásnak vannak rajtam olyan nyomai, amin már lényegesen nem biztos, hogy tudok változtatni. (Önbizalomhiány, szorongás, gátlások), de elfogadom őket, és megpróbálok velük együtt (azaz a negatív oldalammal együtt) békében élni magammal. Ez valamelyest tompít rajtuk, hidd el. Ezekkel együtt próbáld meg a legjobbat kihozni az életedből. Nekem pl. soha nem sikerült annyira közel engedni magamhoz valakit, hogy a társammá, párommá legyen. Próbáltam, de nem sikerült túllépnem az árnyékomon.

Ennek kompenzálására (bár ez nem tudatos) segítő foglalkozású vagyok, önbizalomhiányom ellenére naponta vezetek csoportfoglalkozásokat, és olyan jó hobbikat találtam, hogy alig várom esténként, hogy hazaérjek.

Amikor egyszer valakinek kiöntöttem a szívem, hogy olykor olyan erősen érzem a magányt, őszintén csodálkozva mondta, hogy ezt nem gondolta volna, olyan szép és teljesnek tűnő kívülről az életem.

De ehhez tényleg kell az önismeret és önelfogadás, és annak a tudata, hogy azoknak is vannak rossz napjaik, akiknek tök jó volt a gyerekkoruk.

Adj magadnak időt, mert idővel biztosan enyhülni fognak ezek a gondok, ha nem is múlnak el.

Ja, én is jártam pszichiáterhez, aki pszichoterapeuta is volt, több évtized gyakorlat állt mögötte, a kényszerbetegségemmel mégsem tudott mit kezdeni.-ezt azoknak, akik azt hiszik, hogy a pszichológusnak varázspálcája van, és elég, ha jársz hozzá, máris megoldódik minden gondod.

2018. febr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!