Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a szüleim miért...

Szerintetek a szüleim miért nem tudják elfogadni a döntésemet? 18L

Figyelt kérdés

Jelenleg végzős vagyok egy közepesen erős fővárosi gimnáziumban, mindig jó tanuló voltam, a mostani félévi átlagom 4,9. Sosem volt problémám a tanulással, de mindig is tudtam, hogy mivel szeretnék foglalkozni, csak is a cukrászat érdekel, így érettségi után az OKJ-s cukrász képzés lenne a következő lépés.

Régóta mondogatom már nekik, hogy ez az álmom, de mintha csak most tudatosult volna bennük,ez azt jelenti, hogy nekem nem lesz diplomám.

Vajon miért nem tudják elfogadni a döntésemet?


2018. febr. 19. 00:15
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
86%

Én csinálnék egy élelmiszermérnöki képzést, azon belül is vannak szakirányok, pl. az édesipari technológia felé. Azért jó, mert megtanulhatod a hátterét is a gyakorlati folyamatoknak, és plusz ismereteket is nyújt. Vagy néznék valami komolyabb külföldi képzést az OKJ helyett/után.

[link]

2018. febr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
89%
Ha az én lányom mondaná ezt, akkor megpróbálnám rábeszélni a vendéglátóipari felsőoktatásra (régen vendéglátóipari főiskola volt, ma már biztosan másképp hívják).
2018. febr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
63%

Cukrász OKJ-vel - ha el tudod ismertetni - külföldön igencsak szép dolgod lehet.


Nekem is az van, Svájcban élek és párom segítségével saját cukrászdát nyitottam, most már egyéni vállalkozónként megkeresek 5-6000 chf-t havonta, vállalok sütést rendezvényekre, esküvőkre, szülinapra, stb.

A magyarok pedig sokszor rendelik a "házias" tortákat, sütiket (Eszterházy, somlói, Dobos...)

2018. febr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Való igaz, otthon nem fogsz jól keresni, de cserélbe csomót kell dolgoznod - hacsak nem tudsz egyánileg vállalkozni.
2018. febr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
65%
Bárki bekerülhet, még érettségi sem kell. - OKJ-s képzés érettségi nélkül?! Olyan, ami hivatalos papírt ad? :D Hol élsz te?!
2018. febr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
90%
Azokhoz csatakozom, akik a cukrászság mellett javasolják egy kereskedelmi-vendéglátóipari főiskola vagy hasonló elvégzését is. Egy felsőfokú tanintézetben folytatott tanulmány nemcsak a szakmai ismereteket gazdagítja, hanem általános, szélesebb körű világlátást is eredményez és már csak ezért is érdemes elvégezni. Egy érdeklődő, sok mindenre nyitott ember ne zárja el maga elől a továbbjutási utakat, a pénz csak egy az élet fontos dolgai között és a boldogságot kifejezetten a nyitottság tudja megadni.
2018. febr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
25! Ja, bocsánat, annak hivatalosan nem okj a neve, hanem szakmunkás képző! :)
2018. febr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
63%
De egyébként úgy gondolod, ha kellene hozzá minden esetben érettségi az változtatna valamit? Annak nincs érettségije aki nem akar. Vicc az egész.
2018. febr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
75%
2018. febr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
61%
7 válaszolonak üzenem pont hogy tudom hogy nem mindenki jut be tavaly látam olvastam hogy hányan jelentkeztek cukrász képzésre ,és hányan nem jutotak be fiam akkor végezte a 8 . Osztályt.és suli honlapján ahová jelentkezett ki volt téve hogy kit hova vetek fel vagy nem cukrász szakmára sokan jelentkeztek de sokat el is utasitotak .
2018. febr. 20. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!