Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a szüleim miért...

Szerintetek a szüleim miért nem tudják elfogadni a döntésemet? 18L

Figyelt kérdés

Jelenleg végzős vagyok egy közepesen erős fővárosi gimnáziumban, mindig jó tanuló voltam, a mostani félévi átlagom 4,9. Sosem volt problémám a tanulással, de mindig is tudtam, hogy mivel szeretnék foglalkozni, csak is a cukrászat érdekel, így érettségi után az OKJ-s cukrász képzés lenne a következő lépés.

Régóta mondogatom már nekik, hogy ez az álmom, de mintha csak most tudatosult volna bennük,ez azt jelenti, hogy nekem nem lesz diplomám.

Vajon miért nem tudják elfogadni a döntésemet?


2018. febr. 19. 00:15
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
48%
Okj? Nekem 3 okj-s bizonyítványom van, mind3 szakmába vágó "ráépülő képesítés". A szakmunkás végzettséghez hasonlítva (ami 3éves volt) ezek mezei tanfolyamok voltak, a leghosszabb 3hónap, a legrövidebb (3nap!). Az okj nálam a NULLÁVAL egyenlő. Valami komolyabb iskolát javaslok az okj-s tanfolyamnál.
2018. febr. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
88%

3

Ha valaki diplomával takarít, az meg is érdemli.

2018. febr. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
68%

A cukrászat mit álom szép lehet, de nem biztos, hogy a valószágban is annyira fog tetszeni.


De ha ez a vágyad, akkor vágj bele, de NE OKJ-s képzésel, hanem rendesz szakképzéssel.


Ha idöközben rájössz, hogy mégsem az, aminek gondoltad, akkor még mindig ott lehet hagyni, és valamilyne más képzésre vagy esetleg egyetemre menni, azaz ez nem annyit jelent, hogy végleg ottragadsz, akár tetszik, akár sem.


A lányom volt ugyanígy (mi szülök mindketten mérnökök vagyunk), csak ö szakácsnak tanult, legalább is egy ideig. Aztán rájött, hogy egyáltalán nem az a szakma, amit gondolt, nem föz, csak ugráltatják, a szép oldalából neki nem jut semmi.

Ezért két év után otthagyta és mást kezdett tanulni, amiben idöközben igen jól végzett és sikeres a munkában.

De ugyanilyen esély volt arra is, hogy tényleg tetszeni fog neki a szakácsság.


És szerintem többet ér egy Jó szakács/cukrász (vagy egyéb), aki örömmel végzi a munkáját, mint egy ROSSZ diplomás, aki csak gyomorfekélyt kap a munka gondolatától is.

2018. febr. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
44%

Aki azt mondja, higy az OKJ semmi, az gondolkodjon.... ma pont hogy többet ér mint a legtöbb diploma....

Volt osztálytarsamnak okj-s hegesztő vizsgaka van, és előrébb tart az ŕletben, mint azok akik ilyen biszem ba szom egyetemen biszem ba szom diplomßval rendelkeznek....

2018. febr. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
87%

Itt egy cukrász.

18 évesen nekem is nagy ötletnek tűnt. 27vagyok, és rájöttem, hogy eltékozt idő (OSZKTV első helyezett voltam)

Az egész margarinkrémben, olcsó barackízben és fondantban úszó moslék.

Az átlagigényt kielégíti az ishler-linzer-kókuszgolyó trió.

Persze, ha szerencséd van, bejuthatsz úttörő helyekre, de ahhoz jó helyre kell születni.

Nyugat-magyarország nem az. :(

2018. febr. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
82%
"Az átlagigényt kielégíti az ishler-linzer-kókuszgolyó trió." Jól leírtad a többivel is és ez az átlag "igénytelenség" nemcsak ezen látszik meg itthon. Sajnálom amúgy.
2018. febr. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
89%

Ez a "többet ér, mint egy diploma" hagyjuk már- milyen diploma? Programozó/mérnök diplomáknál nem ér többet.

+a cukrászat korrekt szakma. De kb minden a kapcsolati tőkén múlik, hogy hova vesznek fel dolgozni, hagynak-e érvényesülni. Megbecsülnek-e. Mert nem leszel vezető cukrász egyből. Saját cukrászdára meg 10+évet várni kell. Ez is benne van a pakliban.

2018. febr. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
87%
2018. febr. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
78%
Nem éri meg a cukrász képzés! Hamar rájössz, hogy rosszúl döntöttél! Okos lány vagy, bármi lehetsz még...
2018. febr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
74%

Én a helyedben, ha igazán komolyan gondolnám a cukrászat szakmát, akkor fognám magam és elhúznék Franciaországba vagy Olaszországba kitanulni az egészet. Alapnak lehet jó egy itthoni szakmunkás bizonyítvány, de azzal igényes süteményt nem fogsz tudni készíteni, csak a minél olcsóbb, művajkrémes pacsmagokat.


Sőt én még egy vendéglátó diplomát is megszereznék, de ez én vagyok. Utána meg mindent megmozgatva próbálnék bekerülni egy minőségi cukrászdába, ahol gyakorlati tapasztalatot szerezhetsz. Később sajátot nyitnék.


Ha valamit csinálsz, azt csináld jól vagy inkább bele se kezdj, mert a középszerűség vár rád!

2018. febr. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!