Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen alapon szólnak bele a...

Milyen alapon szólnak bele a szüleim a párválasztásomba?

Figyelt kérdés

31 éves önálló, független férfi vagyok, a szüleimnek annyit köszönhetek, hogy finanszírozták a diplomám megszerzését, de azon felül a teljes egzisztenciámat magam erejéből építettem fel. Véleményem szerint már régen leváltam a szüleimről, 23 éves koromtól külön élek tőlük saját erőből, de nagyon jó kapcsolatban voltam velük mindig, egészen mostanáig.


Összejöttem egy lánnyal, akit 4 hónap együttjárás után bemutattam a szüleimnek. A találkozáskor szerencsére türtőztették magukat és nem csináltak cirkuszt, de láttam rajtuk, hogy valami nincs rendben. Másnap felhívtak, hogy beszélni akarnak velem.


Közölték, hogy elfogadhatatlank, hogy a páromnak csak szakmunkás végzettsége van, szerintük csak az anyagi előnyök miatt akaszkodott rám és ők nem fogják engedni, hogy kisemmizzen egy tanulatlan, buta nő. Közölték, hogy:

- Nagyon nagyot csalódtak bennem, mert nem azért taníttattak ki, hogy egy tanulatlan senkiházival összeálljak.

- Soha többet nem akarják látni ezt a nőt.


Valamint a legszigorúbban megtiltották, hogy bármilyen családi, rokoni eseményel megjelenjek vele, vagy bemutassam őt bármelyik rokonnak, mert azzal elmondhatatlan szégyent hoznék az ő fejükre. Hiába próbáltam megértetni velük, hogy nem kell emiatt szégyenkezniük, mert nem ők válaszották a páromat, hanem én választottam, ez az én felelősségem, én bátran kiállok vele bárki elé, ha valakinek ez szégyen lehetne az legfeljebb csak nekem, nem pedig nekik. Szerintük ez akkor is nekik szégyen és a nevelésük csődje vagyok, hogy ilyeneket merek mondani.


És ez még nem volt elég... A legjobb barátom a legelső randi óta tudott a páromról, neki már korábban be is mutattam és az elejétől fogva támogatott engem, szorított nekünk! Viszont amikor elmondtam neki a szüleim reakcióit, hirtelen kifordult magából. Azt mondta, hogy ebből a dologból ő jövőben ki szeretne maradni, mert nem fog segíteni nekem abban, hogy én összevesszek a szüleimmel egy nő miatt. Szerinte a szülőkkel való kapcsolat a legfontosabb az ember életében és inkább dobnom kellene a páromat, mert nagyon rossz irányba indulok el, ha a nőt választom a szüleimmel szemben.


Én most teljesen összeomlottam, fel se fogom mit történik, el se hiszem, hogy ilyen velem megtörténhet! :(

Milyen alapon akar bárki is beleszólni a párválasztásomba? Egy 31 éves, önálló, független férfinak tényleg a szülei jóváhagyásával kellene párt választania? Szerintetek most én vagyok az, aki renitens módon szembe megy a józan gondolkodással, vagy a körülöttem lévő világ őrült meg ennyire és várnak el tőlem nonszensz dolgokat?


Segítsetek, írjatok véleményeket, tanácsot, mert tényleg nem tudom most már mit gondoljak. :(



2018. febr. 19. 14:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%

Én nem vagyok diplomás, de anyum nagyon szerette volna, hogy az legyek. Végül pont ezzel érte el, hogy megutáljam az iskolát, tanulást, mert neki semmi más nem létezett.


Mikor megtudta, hogy párom, "csak egy szakmunkás" ő is húzta a száját. Sokszor mondta, hogy ezerszer jobbat találhatnék. Olyan is volt, hogy a munkatársa fiát ajánlgatta nekem, mert szerinte vele mennyivel jobban járnék. Hogy őszinte legyek, pont nem érdekelt, hogy tetszik e neki, vagy hogy bunkó voltam a munkatársa fiávak. Én azóta is párommal vagyok és érdekes, 3x annyit keres, mint anyum, "pedig még érettségije sincs". Mi boldogulunk ketten is, szeretjük egymást, ő meg morogjon otthon egyedül. Az esküvőnkre sem lesz meghívva, mert az eljegyzésre is úgy reagált, mintha nem lennénk normálisan, meg kiröhögte az egészet, szóval én nem szeretnék ilyen embert látni az esküvőnkön, aki ennyire ellenzi a kapcsolatot. Nem érzem magam hálátlannak emiatt, magának köszönheti.

2018. febr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, először is nyugodj le :-)

Mivel 31 éves vagy, nyilván nem ez az első kapcsolatod. Gondolkodj el azon, hogy az eddigi kapcsolataidat hogyan fogadták a szülők? Gondolkodj el azon, vajon a nő mivel válthatta ki ezt az ellenszenvet belőlük?

és elsősorban kérdezd meg a barátodat: neki miért lett ilyen a reakciója?

Többen azt tanécsolják itt Neked, hogy felnőtt ember vagy, azt csinálsz, amit akarsz, meg csapd a szüleidre az ajtót, stb. Nos, én erre azt mondom, hogy annak idején én is kiálltam a párom mellett a szüleim ellenében - aztán 2 év múlva mégis szétmentünk, mert sajnos igazuk volt. csak úgy van, ahogy 5-ös írja: amikor az ember szerelmes, akkor nem látja a fától az erdőt :-)


"Összejöttem egy lánnyal, akit 4 hónap együttjárás után bemutattam a szüleimnek."

Nos, ez a szóhasználat, hogy "összejöttem", ez nekem kicsit furcsa. Hol, hogyan "jöttél össze?"

Ha azt írtad volna: megismerkedtem, akkor az más. Még nem mondom el, miért kérdeztem erre rá?

Ezen kívül 4 hónap nem túl sok idő, főleg nem együtt járással.


És még egy észrevétel: bár nem ismerem a lányt, simán működhet is a kapcsolat, de leírom az én példámat: az én házasságomban, nő létemre nekem volt magsabb végzettségem, s bár anno szerelmes voltam a férjembe, de az idő múlásával bizony előjött, hogy nem tudtam vele szellemi életet élni. Elkezdett hiányozni, hogy értelmes dolgokról beszélgessek valakivel, elkezdtem a kollégáimmal eljárogatni és bár nem csaltam meg, mert tényleg csak jókat beszélgettünk, de ez már az eltávolodás kezdete volt. Később elváltunk.


Szóval én azt mondom, adj időt ennek a kapcsolatnak, a szüleiddel meg ne vessz össze, hanem gondolkodj el rajta, mit miért mondanak.

Nem állítom, hogy igazuk van - de akár az is lehet.

Végezetül bizony nem egy nő ismerősömet húzták pasik úgy csőbe, hogy csúnyán kihasználták - ez fordítva is előfordulhat.

2018. febr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
74%

Ha ennyire kiakadtak azért első körben azért gondolkozz el rajta, hogy tényleg ok nélkül mondták-e.


A végzettségtől teljesen függetlenül: párod okos, értelmes? Hozzá tudott szólni a témákhoz, nem viselkedett proli módra? Udvarias volt? Van elképzelése a jövőjéről, szereti azt amit csinál? Lehet vele beszélgetni értelmesen bármiről?


Ha mindenre igen a válasz, és a szüleidnek nem ezekkel, hanem tényleg a végzettségével volt a problémájuk, akkor viszont ne csak hajtogasd hogy önálló 30-as férfi vagy, hanem viselkedj is úgy, és megmondhatod te is, hogy a nő bizony marad, ha tetszik ha nem. Úgyis beadják a derekukat előbb-utóbb, hiszen te vagy a tét. 26/N

2018. febr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
42%

“Én most teljesen összeomlottam, fel se fogom mit történik, el se hiszem, hogy ilyen velem megtörténhet! :( ”


Kutya legyek, ha ezt egy férfi írta le. Ez egy tinilány. Valószínűleg unalmában találta ki. Kedvencem a kis szomorú arcocska. Csillagom, nem tudsz nőként férfigondolatokat leírni, ne erőltesd.

2018. febr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
47%

Már a kamusztorik se az "igaziak". Unalmas, gyenge, átlátszó.


Teljesen összetörtél? Vicc a köbön. 31 évesen most először történt meg veled, hogy nem egyezett a szüleid véleménye a tiéddel? Vicc. Ezért össze kell törni?

2018. febr. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
68%

Valamennyire megértem a szüleidet, mert aggódnak érted, de az nekem szemet szúrt, hogy számukra az esztétika fontosabb, mint a te boldogságod. Az ő értékrendjük alapján a tökéletes esztétika a szégyenmentesség. Számukra szégyen, hogy fiuknak nem értelmiségi a barátnője. Azaz jobban félnek a szégyentől, mint a gyermekük pofára esésétől. Na és ez nagyon önző részükről.

Amúgy nem ítélem el azt az embert, aki a gyermeke választottját nem fogadja el. De a te szüleid túlzásba viszik. Én se repdestem az örömtől, amikor a fiam egy buta fittnesz libát vett feleségül, de csalódottságomat sose mutattam ki, csupán azért, mert szeretem és tisztelem a gyerekem és senki se érheti el nálam, hogy fájdalmat okozzak neki.

2018. febr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egy 33 éves, független férfi vagyok. Világ életemben jó kapcsolatom volt az anyámmal, bármiben számíthattunk egymásra. Összejöttem a párommal, akit már a kapcsolatunk elejétől utált, fúrt és folyamatosan próbált ellene hangolni.

Próbáltam a jó édes anyámnak elmagyarázni szépen, hogy fejezze be. Nem tette. Próbáltam csúnyán, akkor sem tette. A végén úgy elfajultak a dolgok, hogy mérlegelnem kellett. Ha nem lépek valamit, akkor elveszítem a páromat akit imádok. Ez egy hosszadalmas folyamat volt, végig kitartott mellettem mindenben. Aztán elkezdtem tisztán látni végre, de akkor már egy hajszálon múlt a kapcsolatom. És elegem lett. Anyámmal 8 éve megszakítottam a kapcsolatot, azóta nyugtunk van. Az utolsó összeveszés után kimutatta a foga fehérjét, mondvacsinált indokokkal feljelentgetett minket stb. Jobban megutáltam anyámat, mint a párom. Nem bántam meg a döntésem, ma is így tennék, maximum annyit változtatnék, hogy sokkal előbb lépnék.


El kell döntened, hogy mennyire tervezel komolyan a pároddal, mennyire fontos neked és ez alapján kell döntened. Ne a szüleid válasszanak párt neked, nem az ő döntései szerint kell élned. Ha csak addig vagy a fuik, amíg úgy élsz ahogy ők azt elképzelik, akkor nincs rájuk szükséged.

2018. febr. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!