Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítség, anyámból kamasz...

Segítség, anyámból kamasz lett! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet, hogy anyám rákapott a netes ismerkedésre. Van amúgy pasija, szóval nem veszi komolyan, csak beszélget, de nem jár el randizni. Ezzel még nem is lenne gond. Meg azzal se, ha más pasit keresne, szóval ebbe nincs beleszólásom.

De itt jön a de...

Facén bejelölte valami kamu fiók, külföldi név. Mondtam neki, ne törődjön vele, vannak ilyenek, nem kell visszajelölni. De hát őt honnan ismeri, mert ok nélkül biztos nem jelöli be, és majd ő ír neki, hogy ki az és mit akar. A csávó válaszolt is (google fordítósan), hogy de szexi és bejön neki, írjon mailt.

A fiókot a face törölte (ugye törölt fióknál messengeren írja, hogy nem elérhető beszélgetés, de más a szöveg, ha maga függeszti fel az ember a fiókot, meg ha törlik, szóval ezt a face törölte, nyilván amiatt, hogy kamu sokadreg).

Na de, elkezdtek mailezni, aztán viberezni meg minden. Csomó jele van, hogy kamu az ember, anyám is elmondja ezeket, a kérdéseket kikerüli, nem válaszol, felhívni nem lehet, videózni nem lehet, vagy amíg előtte simán dumált google fordítóval, addig hirtelen nem érti a magyartot, ha kínos a kérdés... (ja igen, anyám nem tud angolul, a csávó nem tud magyarul).

Küldött képeket is, rágoogléztam, azonnal kidobta, hogy vmi tök más országbeli pasinak a képe, sőt, egy olyan honlapon szerepelt, hogy gyakran lopott képek kamufiókokhoz. Névvel, elérhetőséggel, mindennel, ami ugye nem ezé az állítólagos pasié.

Na szóval, ha ezekkel szembesítem anyámat, akkor oké, persze, ő is tudja, elhiszi, de utána ír megint a csávó, és mintha elfújták volna az egészet, ugrik. Hetek óta jóformán nem is lehet felhívni se, mert ugye ha telefonál, nem látja, hogy jött-e üzenet, szóval azonnal leráz.

Mostanra már én vagyok a vészmadár, mentegeti mindennel, hogy biztos okkal hazudik, sőt, amit én találtam, az a kamu, biztos szegénytől loptak... Meg amúgy is, tőle (anyámtól) mit lehetne ellopni, nincsenek olyan adatai meg semmi, szóval tuti nem kamu, nem érné meg...

Most állítólag magyarorszára jön a csávó, szóval anyám szabadságot vesz ki, elmegy a reptérre meg minden, hogy majd meglátom, hogy neki van igaza, mert itt lesz egy hétig vele majd.


Rengeteg a figyelmeztető jel, hogy kamu az ember, de nem érdekli a dolog. Vagyis ha szembesítve van (akár általam, akár, hogy eltűnik a pasi mert nem akar válaszolni), akkor elkeseredik, oké, jó, lezárta, aztán ha ír a pasi, akkor megint rajongva várja...

Nem olyan régi a történet egyébként, ilyen kb. 3 hetes a dolog.


Az az igazság, hogy féltem anyámat. Nem ostoba, de azért nem nőtt úgy bele az internet világába, mint én (fiatal anyám van egyébként, 48 éves), és féltem, hogy belemegy valami butaságba, kihasználják. És hiába mondom el, mutatom meg, hogy tudja leellenőrizni, hogy kamu a dolog - pl. a képek ugye -, egyszerűen figyelmen kívül hagyja.

Komolyan úgy érzem, mintha nem is anyám, hanem kamasz lányom lenne, mi csináltunk ilyen butaságokat 13-14 évesen, mikor rákaptunk a chatelésre...

Hogy értethetném meg vele, hogy nem jó, hogy ennyire mindent elhisz? Hogy ne élje bele magát, mert tutira átvágják? Vagy hogy tanulja meg kiszűrni a kamut?



2018. febr. 23. 10:26
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Ez a pasi is bedobta a házasság témát. Az egyik szembesítés után (nem tudott mit válaszolni) eltűnt napokra, akkor anyám belenyugodott, hogy ennyi volt. Utána újra megjelent, és ezzel kezdte, hogy majd jól elveszi feleségül. Azóta kattant meg teljesen anyám.

A pasija tud a dologról, de csak nagy vonalakban, hogy írogat neki valaki, és tuti csaló, anyám meg ki akarja deríteni, mégis mi a fenét akar, azért válaszol neki. Arról, hogy udvarol neki a pasi (meg ki tudja még miket írogat, én is csak azt tudom, amit elmond), ezekről nem.

De tuti nem a pasija tesztelgeti, az mégannyira sem ért a géphez, meg nincs is ennyi sütnivalója.


Ez az akárki nem arab egyébként, legalábbis amit előad, az alapján nem. Aztán persze, a valóságban ki tudja.


Én próbálok nem ellenséggé válni, bár ismeri a véleményem, elintézi annyival, hogy azért mondom ezt, mert fiatal vagyok és túl bizalmatlan. És majd az ő korábam megértem, hogy kockáztatni kell, ha nem akarok begubózni...

A YT tippet köszi, rákeresek majd ilyen videókra, hátha találok olyat, amit megéri megmutatni neki. :)


Ha viszont kérhetném, a lotyózást kerüljük el, az anyámról beszélünk. Magányos, unatkozik, igen. És naiv is. De ettől még nem lesz lotyó.

2018. febr. 23. 11:38
 12/26 anonim ***** válasza:
30%
Nyugi, vicceltem, bocsi. Nem lotyó, csak naiv.
2018. febr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Az anyósom is így járt.

Mesélte nekünk, hogy egy amerikai pasi írogat neki, meg hogy beleszeretett, találkozni akar vele meg minden....de kéne az anyakönyvi kivonata. Katonának adta ki magát, küldött is fotót. Facén volt ez is. Első hallásra tudtam, hogy kamu. Már meg volt beszélve, hogy találkoznak. Marha mák, hogy hamarabb lebukott a csávó. A most 45-65 éves nők a célpontok. Nagyon sok köztük a naív. Anyósomról már több ízben kiderült számomra, hogy sok mindenhez nagyon naív. Persze ez nem az ő hibája. Ez a mai világ át tudja verni őket mindennel. Például ott volt egy eset, mikor nyertek egy vacsorát és tombolán nyertek egy hiper-szuper német edénykészletet, aminek az állítólagos értéke több száz ezer forint volt....csodák csodájára vagy 5-en megnyerték ezt az edénykészletet, a tombola ára meg 100 forint volt, vagy hasonló összeg. Nekünk ajándékozták az edénykészletet...hát mit mondjak...ilyen sr edényben én még nem főztem...ment is ki a kukába. Én már amikor mondta, hogy nyerték az edényeket, akkor tudtam, hogy valami bóvlit sóztak rájuk, ő elhitte, hogy százezres edényeket ajándékoz nekem.

2018. febr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
38%

"És majd az ő korábam megértem, hogy kockáztatni kell, ha nem akarok begubózni... "

Hát azért kitűzhetnél egy normálisabb életutat magad elé.. mondjuk, hogy találsz egy olyan társat, akivel szeretitek egymást, a nehézségeket átvészelitek és a kapuzárást is - és együtt éltek hűségben mindhalálig.

És nem kell "gubózni" kockáztatni" és szórakozni más emberekkel (pl a anyukád "pasija") - ebből csak vesztesen lehet kikerülni, mindenkinek.

2018. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet azzal, hogy a középkorú nőket azzal "mentegetik", hogy "nem nőttek" bele az internetbe akkor, amikor olyanokat csinálnak, amikért egy 10 éves gyereket is felelőtlennek mondanál, és leszidnál! Mert aki tud normálisan viselkedni hagyományos ismerkedéskor, annak a józan eszének akkor is a helyén kellene lennie, amikor a gép elé ül. (És a morális kérdésektől sem lehet eltekinteni, mert akinek van egy akármilyen kapcsolata, az ne fusson más férfi után, pláne ne gerjedjen be a házasság gondolatától egy másik partnerrel - akit még nem is látott! Szóval ez nem naivság, hanem a józan ész teljes elvesztése!)


Anyád nem egyszerűen naiv, hanem unalmában elvesztette a lába alól a talajt. Ha nem akarsz konfliktust vele, akkor egyszerűen hagyod pofára esni (csak lehet, hogyha pl. kicsalják belőle az értékeit, akkor a te pénztárcád is bánja majd a dolgot, mégsem hagyhatod éhen halni vagy hasonló)

2018. febr. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyud boldog lenne a párjával, ez az egész nem is érdekelné.

Kár, hogy nem hisz a sok intő jelnek.

2018. febr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Nem mentegetem anyámat, egyszerűen csak tényleg nem tudom máshoz hasonlítani a dolgot, mint mikor mi kiskamaszként rákattantunk az online fórumokra, és senki nem magyarázta el nekünk, hogy idegenekkel nem állunk szóba...

Egyébként baromi sok mentséget találhatnék neki, ha akarnék, szóval nem az okát keresem, hogy miért csinálja. Tudom, hogy miért csinálja. Klimaxol, most kattant be neki, hogy egyedül van, és hogy másképp kellett volna élnie. Barátai se nagyon vannak, pár hónapja még az volt terítéken, hogy ő minden munkatársával talizni akar hétvégén, és rá miért nem kíváncsi senki.

Én nem élek otthon, a pasija nem költözik oda, se kutyája se macskája, nyilván egyedül van és unatkozik.

Nálam fiatalabb volt, mikor anno elvált, úgyhogy nagyon fiatalon maradt egyedül, és sosem volt olyan kapcsolata, ami holtodiglan lett volna.

Szóval nagyon jól tudom, hogy miért csinálja, de sem barátokat nem tudok neki varázsolni, sem normálisabb pasit, sem pedig nem tudom odaköltöztetni magunkhoz, hogy ne unatkozzon. Így is majdnem minden hétvégét nála töltök egyébként.


A kérdés inkább arra irányult, hogy miképpen lehetne megértetni vele, hogy veszélyes, amit csinál, és mennyire kihasználható egy ilyen helyzet.

Köszönöm az ennek kapcsán leírt tapasztalatokat!

2018. febr. 23. 12:42
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ezt a "mentegetést" nem miattad írtam, hanem az érkezett válaszokra reflektálva.
2018. febr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:

ha már megemlítette a házasság témát és komolyan udvarol, akkor nyomatékosan hívd fel anyukád figyelmét, hogy tele van a net olyanokkal, akik ugyanezt csináljág, ígérgetnek, majd amikor utazásra kerülne a sor, valahogy mindig pénzt kérnek...

Számos hasonló sztorit olvastam már...

2018. febr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanez a sztori történt barátnőmmel.Ő is elhitt mindent, házasságot ígért a pasi, és jönni akart Magyarországra.Kb 2-3 nappal a tervezett érkezése előtt valami “gond” lett, sajnos már nem emlékszem, hogy mi volt az (évekkel ezelőtt történt), de a lényege az volt, h küldje el neki a barátnőm a bankkártyájának a számát....Ő elküldte.....aztán küldjön pénzt, mert “ez meg az”, majd visszaadja, ha jön.Na itt szállt fel barátnőmnél a rózsaszín köd, és letiltatta a bankkártyáját és a pasit is. Szóval figyelj anyukádra, nehogy sokba legyen ez a kis játék.
2018. febr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!