Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítség, anyámból kamasz...

Segítség, anyámból kamasz lett! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet, hogy anyám rákapott a netes ismerkedésre. Van amúgy pasija, szóval nem veszi komolyan, csak beszélget, de nem jár el randizni. Ezzel még nem is lenne gond. Meg azzal se, ha más pasit keresne, szóval ebbe nincs beleszólásom.

De itt jön a de...

Facén bejelölte valami kamu fiók, külföldi név. Mondtam neki, ne törődjön vele, vannak ilyenek, nem kell visszajelölni. De hát őt honnan ismeri, mert ok nélkül biztos nem jelöli be, és majd ő ír neki, hogy ki az és mit akar. A csávó válaszolt is (google fordítósan), hogy de szexi és bejön neki, írjon mailt.

A fiókot a face törölte (ugye törölt fióknál messengeren írja, hogy nem elérhető beszélgetés, de más a szöveg, ha maga függeszti fel az ember a fiókot, meg ha törlik, szóval ezt a face törölte, nyilván amiatt, hogy kamu sokadreg).

Na de, elkezdtek mailezni, aztán viberezni meg minden. Csomó jele van, hogy kamu az ember, anyám is elmondja ezeket, a kérdéseket kikerüli, nem válaszol, felhívni nem lehet, videózni nem lehet, vagy amíg előtte simán dumált google fordítóval, addig hirtelen nem érti a magyartot, ha kínos a kérdés... (ja igen, anyám nem tud angolul, a csávó nem tud magyarul).

Küldött képeket is, rágoogléztam, azonnal kidobta, hogy vmi tök más országbeli pasinak a képe, sőt, egy olyan honlapon szerepelt, hogy gyakran lopott képek kamufiókokhoz. Névvel, elérhetőséggel, mindennel, ami ugye nem ezé az állítólagos pasié.

Na szóval, ha ezekkel szembesítem anyámat, akkor oké, persze, ő is tudja, elhiszi, de utána ír megint a csávó, és mintha elfújták volna az egészet, ugrik. Hetek óta jóformán nem is lehet felhívni se, mert ugye ha telefonál, nem látja, hogy jött-e üzenet, szóval azonnal leráz.

Mostanra már én vagyok a vészmadár, mentegeti mindennel, hogy biztos okkal hazudik, sőt, amit én találtam, az a kamu, biztos szegénytől loptak... Meg amúgy is, tőle (anyámtól) mit lehetne ellopni, nincsenek olyan adatai meg semmi, szóval tuti nem kamu, nem érné meg...

Most állítólag magyarorszára jön a csávó, szóval anyám szabadságot vesz ki, elmegy a reptérre meg minden, hogy majd meglátom, hogy neki van igaza, mert itt lesz egy hétig vele majd.


Rengeteg a figyelmeztető jel, hogy kamu az ember, de nem érdekli a dolog. Vagyis ha szembesítve van (akár általam, akár, hogy eltűnik a pasi mert nem akar válaszolni), akkor elkeseredik, oké, jó, lezárta, aztán ha ír a pasi, akkor megint rajongva várja...

Nem olyan régi a történet egyébként, ilyen kb. 3 hetes a dolog.


Az az igazság, hogy féltem anyámat. Nem ostoba, de azért nem nőtt úgy bele az internet világába, mint én (fiatal anyám van egyébként, 48 éves), és féltem, hogy belemegy valami butaságba, kihasználják. És hiába mondom el, mutatom meg, hogy tudja leellenőrizni, hogy kamu a dolog - pl. a képek ugye -, egyszerűen figyelmen kívül hagyja.

Komolyan úgy érzem, mintha nem is anyám, hanem kamasz lányom lenne, mi csináltunk ilyen butaságokat 13-14 évesen, mikor rákaptunk a chatelésre...

Hogy értethetném meg vele, hogy nem jó, hogy ennyire mindent elhisz? Hogy ne élje bele magát, mert tutira átvágják? Vagy hogy tanulja meg kiszűrni a kamut?



2018. febr. 23. 10:26
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azzal sokan nincsenek tisztában, hogy milyen veszélyes megadni a bankkártyád adatait. Lehet, hogy a te anyukád sincs tisztában ezzel, hogy neten tudnak vásárolni a pénzén. Szerintem világosítsd fel, hogy ne adjon egy forintot sem. Ha ennek ellenére megteszi, akkor egy a sok balek közül.
2018. febr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
12%
A legfontosabb az lenne, hogy tanuljon meg anyukád angolul. Ha erre is képes a pasas kedvéért, akkor még akármi lehet ebből, talán nem is kamu az az ember.
2018. febr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a szerelmes nők nagyon hiszékenyek tudnak lenni. Vagyis nekünk pasiknak nem annyira sajnos, hiszen rengetegen vannak, akik szemérmetlenül ki is használják a nők eme gyengeségét. Még azt sem állíthatom, hogy én sohasem voltam ilyen sz*rházi.

Anyukád abban a korban van, amikor egy új szerelem reménye nagyon meg tudja dobogtatni a szívet. Olyan ez is, mint a tinik távkapcsolata. Elképzelik, lefestik maguknak a másikat, felruházzák a remélt tulajdonsággal, és végül ebbe az idealizált képbe szeretnek bele.

2018. febr. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Találta meg azóta hasonló őt. Azzal csak beszélget, de akiről a kérdésem szól, teljesen elvarázsolta, mivel ugye folyton ígérgeti, hogy jön ide, szóval nem hazudhat, hiszen lebukna...

Kerestem neki cikkeket, ahogy ajánlotta itt valaki. Ijesztően sokat találtam, nem csak angolul, magyarul is. Durva, hogy ennyire széles körű ez a csalási forma, még én sem gondoltam volna.

Nem mondom, hogy rögtön le fog kattanni erről a pasiról, de szerencsém volt. A másik, aki folyton írogat neki, tökéletes példája a csalásnak, minden egyezik a cikkek leggyakoribb példáival... azt azonnal letiltotta mindenhonnan.

Innentől rajta múlik, elég óvatos lesz-e, ha tényleg megjelenik a kérdésemben szereplő itt valamikor, de talán picit jobban vigyáz magára. :)


Köszönöm annak, aki tanácsot adott!

2018. febr. 28. 21:47
 25/26 anonim ***** válasza:
Hogy alakult a tortenet?
2020. jan. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Sok a "romance scam" sajnos. Jó, hogy belátta és óvatosabb lesz.
2020. jan. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!