Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák! Hogy értessem meg...

Anyukák! Hogy értessem meg vele, hogy nem vele van a baj?!

Figyelt kérdés

Van egy 17 éves nagylányom,a napokban voltam vele szemésznél,aki lecseszte , hogy miért nem hordja a szemüvegét.Sőt csináltathatunk neki emiatt 30ezerért nagyobb dioptriásat.De engem most a lányom lelke jobban érdekel,mint a dolog anyagi vonzata..Nekem azt mondta(féléve a lányom)hogy azért mert mióta hordta,csak rosszabbul látott szemüveg nélkül,én ezt elhittem neki és engedtem,hogy csak tanuláshoz hordja.. Tegnap megkérdeztem tőle az igazságot, elmondta, hogy évek óta csúnya, pattanásos arcbőre van és hogy szemüveggel meg pláne nincs semmi esélye a pasiknál..Mondtam neki,hogy nekem akkor is ő a leggyönyörűbb és hogy milyen okos, dekoratív lány (tényleg az, vékony,de van cicije, feneke).De elsírta magát,hogy a gimiben csak a bénáknak nincs senkijük,meg majdnem az összes barátnőének is van barátja..Neki még csak általános iskolai gyerekkori szerelme volt ...

Annyira sajnálom szegénykémet :(

Mit tehetnék?

43/N



2018. febr. 8. 23:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%
Használjon kontaktlencsét. Szerintem kényelmesebb mint a szemüveg, és egyáltalán nem látszik.
2018. febr. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%

Pattanásaira van segítség. Kozmetikus, meg pár pattanás elleni krémek. Megfelelő étkezés is segíthet. Sok étel is okozhat pattanásokat.

Szemüveg ma már nem ciki, főleg, hogy nagyon szép, divatos vagy akár sportos szemüvegeket is lehet kapni. De ahogy előttem írták ott van a kontaktlencse.

Csak megjegyzem: Egy csúnya lányból is lehet szépet varázsolni ha akarja.

2018. febr. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

A pattanásokkal már nem nagyon tudunk mit kezdeni..Havonta jár kozmetikushoz,krémet, tonikot ,mindent használ rá.. Csak a suli miatt sokat stresszel a drágám,és ugye, mint tudjuk a homlokon a stressz, oldalt meg a hormonok jönnek ki... :/

A kontaktlencse nem túl macerás?

Egyébként olyan jól áll neki a szemüveg,meg az egyik fiú barátja is mondta neki,de nem hiszi el senkinek..

2018. febr. 9. 00:10
 4/27 anonim ***** válasza:
24%
24 vagyok nulla nőm volt lúzer? vagyok nem hinném..
2018. febr. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából annyira macerás mint a fogmosás, reggel be kell rakni, meg este ki kell venni. Ezen kívül szerintem kényelmesebb, nem párásodik, nem koszolódik, 100%-os látóteret ad. Azt valószínű nem is fogja elfogadni, hogy jól áll neki a szemüveg, amikor én lettem szemüveges nekem is mondták páran, de azóta is jobban érzem magam kontaktlencsében.
2018. febr. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%

Ne döntsd el helyette, hogy neki jobban all a szemüveg ;) Ha ennyire rosszul érzi magát inkább segíts neki beszerezni és megszokni a kontaktlencsét.


Nagyon csúnya pattanásos arcbőrre létezik gyógyszeres kezelés (nem fogamzásgátló, Roacuttan azt hiszem a neve), vidd el bőrgyógyászhoz!

2018. febr. 9. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
74%
2018. febr. 9. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
97%

Hasonló, bár nem teljesen ugyanilyen problémáim voltak nekem is.


#pattanások: Ne használjatok tonikot, bolti "pattanás elleni" krémet, attól csak rosszabb lesz. Helyi kezelésre kamilla, körömvirág, méz, amúgy a kajára, sportra figyeljetek. (No tej, no finomított cukor, no műkaja.) Mindenkinek más a megváltás, nekem ez jött be, pedig iszonyat, hogy néztem ki régen.


#fiúk: Bekerültem egyetemre, és rögtön akadt, aki ismerkedni akart, pedig nem vagyok egy matyóhímzés. Türelem.


#szemüveg: Nekem *javult* tőle a látásom. Nem vicc. Igaz, olyan migrénes rohamokat okozott, hogy kénytelen voltam letenni, de pár évig úgy tűnt, nincs is rá szükségem. (Egyéves koromtól hordanom kellett, csak hogy lásd, miről beszélek.) Pár év szemüveg nélkül, és romlik a látásom. Ne tegye le a lányod, a végén rosszabb lesz.

2018. febr. 9. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én azt rá bíznám, hogy szemüveg vagy lencse, viszont a bőrét kezeltetni kellene. Ha nem segít a kozmetikus, akkor bőrgyógyászhoz kell menni, ha az sem, akkor másikat kell keresni, ezt biztosan nem hagynám annyiban. A fiúk dolga biztosan megoldódik rövidesen, nem maradt le még semmiről. Az én lányom is pont ebben a korban van és ő is panaszkodott, hogy ő nem kell senkinek, meg összes barátnőjének van fiúja, ezzel a korral ez együtt jár. Azok a lányok akik szerényebbek, nehezebben oldódnak elbizonytalanítják az amúgy is bizonytalanabb fiúkat, mi férfiak is gyávácskák, bambák vagyunk ebben a korban.
2018. febr. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Szegényke :( Egyébként erről csak annyit, hogy nekem annak idején, amikor gimiben szemüveget kaptam, azt mondta a szemész, hogy ne hordjam állandóan, csak az órán, a tábla nézéséhez vegyem fel, meg tv-zéshez, mert hozzászokik a szemem és tovább romlik. NA, én megfogadtam. Jól elromlott így is a szemem, és még én voltam lecseszve, hogy miért nem hordtam. Utána évente mentem vizsgálatra, és mindig csak erősebb kellett, mert sasszem élességre állítottak be, és mindig emiatt emeltek legalább egy fél dioptriát...Apám tanácsát követve nem ellenőriztetem, azt mondta, hogy ő is egy idő után megunta, hogy mindig csak emelték neki, és utánaolvasott, nem emeltette, és azóta megállt neki azóta nem is romlott tovább, viszont állandó jelleggel hordok kontaktlencsét. Lehet, hogy a legeslegutolsó sort nem tudom elolvasni a hangyabetűkkel, de a többit látom, és nem is romlik tovább az állandó emeléstől. Kicsit macerásabb, jobban oda kell figyelni a szemhigiéniára, meg persze pénzbe kerül, szemüveget meg este használok, meg napközben, ha itthon vagyok,a s számítógép előtt, de emberek közé lencsében megyek. Én így találtam meg az arany középutat, megműttetni meg azért nem merem, mert már nem tudok bízni a szemészekben, így meg most, ebben az állapotomban vagy 7 éve békésen elvagyok.

A szerelem meg...közhely, de nem a szemüvegtől függ, és úgyse hiszi el, de azért elmondhatod neki, hogy mihelyt kilép a makroközösségből, amiben él, szó szerint ki fog nyílni a világ előtte, és az égvilágon semmivel sincs lemaradva!

2018. febr. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!