Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy apa elhagyja a gyermeké...

Ha egy apa elhagyja a gyermekét, mondván, hogy nem akarja (ra), mit érez? Nem mardossa a lelkiismerete egy életen át? Hogy lehet így élni, hogy van egy gyereked és nem vagy kíváncsi rá.

Figyelt kérdés
2018. febr. 23. 19:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
56%
Nézd, nem mindenki akar gyereket és rengeteg nő van, aki átvertek a férfit.
2018. febr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
52%
Nem,az ilyennek nincs lelkiismerete.
2018. febr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
58%

Én biztos kíváncsi lennék rá. Szegény gyerek nem tehet arról, hogy a szülők nem tudtak normálisan védekezni, de azért őszintén remélem, hogy velem nem fog ez megtörténni.

26/F

2018. febr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
44%

Egyeske, aki nem akar gyereket az HUZZON GUMIT! Ennyi, NEM CSAK a nö dolga a védekezés :)

Ha meg derogál neki a koton, akkor vegye figyelembe, hogy gyereket csinálhat ;)

2018. febr. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
29%
Négyeske, tudod van olyan, hogy tartós kapcsolatban élnek, ahol a nő tablettával védekezik, majd a drága hölgy kitalalja, hogy ő gyereket akar és hopp, elfelejt róla szólni a férfinek. Bár szerinted nyilván egy tartós kapcsolatban is gumit kellene húzzon és ne bízzon a nőben, aki azt mondja, szedi a gyógyszert. Agyatlanka
2018. febr. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
49%

Ötös, látom, nem fogtad fel, amit az előtted lévő írt: én ha nem akarok teherbe ejteni egy nőt, akkor védekezek.


Tartós kapcsolat ide vagy oda, mert utólag nincs jogom problémázni, hogy őhölgyeménye babát vár, mikor én semmit nem tettem azellen, hogy ne legyen így.


34ffi

2018. febr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
33%

Bizony tatós kapcsolatban is gumi vagy gyógyszer-megszakítás, és nem azért, mert nem bízok a barátnőmben, de elég az, ha elfelejti a gyógyszert, esetleg valami mást is szednie kell, ami kiüti a fogamzásgátlót.


15 éve élek nemi életet, volt 4-5 kapcsolatom, és még egy "véletlen" gyerekem sem lett, csak a feleségemmel közösen vállalt kislányom. :)


34ffi

2018. febr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
56%

Nézd Kérdező, a nő ugye mehet abortuszra is, ha nem kívánja a terhességét (meg utólag is lemondhat róla), a férfinak meg összesen ez a lehetősége van a nem kívánt terhesség lereagálására.

Szóval szerintem pont úgy van vele, mint a nők az abortusszal, van, aki bánja, van, akinek bántja a lelkiismeretét, és van aki utólag is úgy gondolja, hogy az adott helyzetben a leghelyesebb döntést hozta meg, és egyáltalán nem bánja meg. Úgy lehet így élni, ahogy lehet abortusz után, lehet örökbe adás után... ki megbánja, ki egyáltalán nem.

2018. febr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
24%

Azok a gyerekek, akiknek apa nélkül kell fölnőniük, elég sok kihívással kel szembenézniük. Minél idősebbek, egyre tisztábban látnak bizonyos dolgokat. Nem csak az a baj, hogy szerencsétlenek rádöbbennek, hogy az életük sokkal könnyebb lenne, ha az apjuk is mellettük lenne, hanem nem biztos, hogy lesz-e egyáltalán férfi példaképük. Ez sajnos nagyon nagy probléma.

Nos, az az ember, - nem számít, hogy ő a gyerek anyja vagy apja - aki nem kíván részt venni gyermeke életében, az bizonyára nem egy egészséges vagy érett lelkű ember. Nagyon nagy baj, hogy az ilyenenek nem fut át az agyukon, hogy a felelőtlen cselekedetükkel, hogyan sebzik meg a gyereket és azzal sincsenek tisztában, hogy mekkora értéket dobnak el maguktól. Tökmindegy, hogy a férfi akarta a gyereket vagy sem, a gyerek már megszületett és neki is vállalnia kell a legalább a rászabott felelősséget. Svédországban a férfinak nem kell gyerektartást fizetnie, ha a gyerek akarata ellenére született meg. Szerintem ez gáz. Igen, a svédek gazdagok, az ottani fizetésnek köszönhetően egy egyedülálló anyuka gyerektartás nélkül simán biztosítja a gyerekének a megfelelő életszínvonalat, de ez akkor is etikátlan. Sokan reménykednek abban, hogy itt Magyarországon is bevezetik ezt a rendeletet. Én ellene vagyok. Ha az apa nem akar részt venni a gyerek életében, akkor ne tegye, viszont annyival tartozik neki, hogy legalább anyagilag megkönnyebbíti a helyzetét, ha már érzelmileg képtelen támogatni.

2018. febr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
53%
#9, miért is fontosabb szerinted a gyerek élete, mint a férfié? Miért is legyen kevesebb joga egy férfinek a saját önreprodukciójával kapcsolatban, mint egy nőnek?
2018. febr. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!