Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy apa elhagyja a gyermeké...

Ha egy apa elhagyja a gyermekét, mondván, hogy nem akarja (ra), mit érez? Nem mardossa a lelkiismerete egy életen át? Hogy lehet így élni, hogy van egy gyereked és nem vagy kíváncsi rá.

Figyelt kérdés
2018. febr. 23. 19:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
12%

"Tudod, attól még, mert egy spermadonor pumpolása ez esetben jogszerű, egyáltalán nem etikus, lévén a jogoknak és a kötelességknek együtt kell járniuk. "


Valóban. A tévedésed ott van, hogy az abortusz nem egy védekezési forma a nemkívánt terhesség ellen.:-) Ha te nem védekezel, holott ez jogodban áll, akkor elfogadtad azt, hogy az esetleg megfoganó gyermekért kötelezettséget vállalsz, függetlenül attól, hogy megszületik-e vagy sem. A fogantatásához ugyanis kell a te spermád is, amit önként és dalolva odaadtál, ergo felelősséget vállaltál a következményekért. Spermabankban, valódi spermadonorok számára hivatalosan, deklaráltan nincs ilyen felelősségvállalás, javaslom ezt az utat választani, még pénzt is kaphatsz érte - már persze akkor, ha átmész a teszteken, beleértve a mentális egészségedet is.:D

2018. febr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
76%
"Ha te nem védekezel, holott ez jogodban áll, akkor elfogadtad azt, hogy az esetleg megfoganó gyermekért kötelezettséget vállalsz, függetlenül attól, hogy megszületik-e vagy sem" - ez is egy vélemény - én mondjuk egyáltalán nem osztom, nem igy gondolom, nem így cselekszem.... n.b. semmi közöm ehhez az értékrendhez...:)
2018. febr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
12%

" én mondjuk egyáltalán nem osztom, nem igy gondolom, nem így cselekszem.... n.b. semmi közöm ehhez az értékrendhez...:)"


Nem lep meg, eddig is kiderült, hogy a felelősségvállalás számodra értelmezhetetlen fogalom. Kb. mint a bölcsődés korú gyerekeknek.:-)

2018. febr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
76%
#23, én felelősséget vállalok a SAJÁT DÖNTÉSEIMért. A más döntéseiért eszem ágában sincs, azért vállaljon felelősséget az, aki azt a döntést meghozta. Ennyi.
2018. febr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%
A saját döntésed az, hogy nem védekezel, ergo elfogadod, ha gyermeket nemzel. Mint írtam, az abortusz NEM védekezés a nem kívánt terhesség ellen. Ennyi.
2018. febr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

#25, mint mondtam, engem meg nem érdekel ez a fajta értékrend, köszönettel megvan a sajátom. (Amiben pl az abortusz kifejezetten arra való, ha valamely szokvány védekezés mellett bekövetkezik egy nem kívánt terhesség.)

Ha valaki AB-ellenes, az meg a MAGÁNügye, saját döntése, saját felelőssége.

2018. febr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!