Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire nehéz két fiú mostoha...

Mennyire nehéz két fiú mostoha anyukájának lenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Úgy néz ki újra össze találkoztam 15 év után az első nagy szerelmemmel.Csak már nekem is van 2 éves kislányom.Ferjemmel külön élünk már.A régi szerelmemnek van 2 fia,5 és 10 évesek.Az anyukájuk depressziós volt 2 éve megölte magát.Szerintetek el bírnak fogadni?Tudom,nem pótolni akarom,de legalább baráti kapcsolatot velük.Nem tudom tudnánk e boldog család lenni.Kinek mi a véleménye?
2018. febr. 23. 23:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Nekem kifejezetten anyahiányom volt anyukám halála után.

Mindenkiben az anyát kerestem.

Sok szeretettel biztos sikered lesz, csak ne nevezd magad egy percig sem mostohának a gyerekek előtt, mert annak rossz hangzása van. Te a nevelő anyjuk leszel és igen, boldog család lesztek!

Ha egyáltalán lesznek is kezdeti nehézségek, ne add fel!

2018. febr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
88%

Paromnak van egy 7 eves fia. 3 eves volt a gyerek mikor szetmentek az anyjaval. Nagyon ritkan talalkoznak/tak az apjaval (egyeb okok miatt), de nyaron nalunk nyaralt 1 hetet. Nagyon nagyon megszerettuk egymast. Semmi gond nem volt. Anyukanak is evek ota van mas es a gyerek elfogadott engem is es az anyja elettarsat is.

Bar nalunk nem tortent tragedia. Remelem sikerul kijonni veluk. Majd ird meg. Sok szerencset!!

2018. febr. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Majd le írom a fejleményeket.Köszönöm a válaszokat aranyosak vagytok,megnyugodtam kicsit.:) Aki azt írta milyen anya annak üzenem,az anyuka beteg volt,amikre kapott szteroidot,antidepresszánsokat.És teljesen kifordult magából,nem volt önmaga a gyógyszerektől.És ezért tette sajnos.
2018. febr. 24. 04:23
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Mintha az egyik rokonom történetét olvasnám.

Nagyon hasonló.


Igaz nem mai.A szülők már majdnem 60 évesek.

A gyerekek pedig 30-asok a történetben.


Az egyik nagynéném feleségül ment egy férfihez,akinek 2 fia volt.Kb hasonló korban voltak ekkor.Csak ők korban közelebb álltak egymáshoz.Az anyjuk igaz akkor még élt,de állandóan szanatóriumban volt,depresszió,stb.Meg is halt később.

Aztán még született egy közös gyerek nekik,egy lány 3.nak.


A nagynéném sajnos elég szarul bánt a két fiúval.Ráadásul kitartott háztartásbeli lett belőle,mert az apa külföldre ment dolgozni,megtehették.


Az összes gyereken,akik ma már 30-as felnőttek látszik,hogy totál sérültek.Az egyik feleségül vett egy tőle 20 évvel idősebb nőt,totál anyakomplexus.

A másik két gyereknek egy normális kapcsolata nem volt.


Légy nagyon türelmes a gyerekekkel,ha őket választod,mert nagyon nehéz nekik!

2018. febr. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Aki üziben küldött linket légyszi küldje el megint véletlen töröltem.Es nagyon köszönöm.:)
2018. febr. 24. 08:38
 6/18 anonim ***** válasza:
32%
Ne akarj az anyjuk helyébe lépni, és ne is viselkedj úgy, mintha az lennél! Legyél kicsit távolságtartó és el fognak fogadni
2018. febr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
12%
10es gondolom már nem sok minden lehetett köztük hogy ha ilyen állapotba volt a nő, ez évekig elhúzódhat szerintem a férj már inkább gyám szerepet játszott mint férj szerepet.
2018. febr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
Eleinte biztosan sokat dolgozol és a 5,10 éves gyerekek önkéntelenül is a szülőanyjukhoz fognak hasonlítani,mivel korábban ez volt a leggyakoribb az életükben. A legfontosabb légy önmagad! A 10 éves lassan kamaszodik és nem lehet tudni előre milyen irányban mozdul el a személyisége. A volt szerelmed mennyire enged téged dönteni a gyerekei neveltetésében,illetve mennyire áll ki melletted? A gyerekeknek is össze kell szokniuk:korkülönbség,más játék,más neműség,eltérő kultúra lehet,és a családi összetétel/nagyszülők,unokatestvérek stb/ Kívánok neked végtelen türelmet,állandó felújúlást,hogy igazi anya tudj lenni a nevelt gyerekek szemében is!
2018. febr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
18%

Valahogy bántja a csőrömet a feltett kérdés.

Mostohának lenni nem nehéz, hiszen csak útálni kell a 'jött' gyerekeket, semmit meg nem engedni nekik.

Te bizonyára nem is erre gondolsz.

.

Ne mostohájuk légy, hanem szerető nevelő-anyjuk.

Ne akarjad elvenni tőlük anyjuk emlékét, mindegy, mit gondolsz magadban, ne beszélj rosszat anyjukról.

Ha érzik és igaznak érzik ragaszkodásod, meglátod, elfogadnak 'olyan, mintha az anyánk lenne'-nek!

2018. febr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Itt most minden olyan választ törölnek , ahol a pasi személye iránt minimális kétség felmerül , mert drukkol mindenki h a gyerekek anyukához jussanak.

Mindent lepontoznak mintha tudnák h miröl van szó .

Erröl ennyit

2018. febr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!