Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok ilyen helyzetben...

Mit tudok ilyen helyzetben csinálni? Tanácsok?

Figyelt kérdés
21 évesen, nappali tagozatos főiskolás vagyok. Gimnazista koromban is már rossz volt a kapcsolatom anyámékkal, pánikbetegségem alakult ki miattuk, stb. Nagyon rossz időszak volt. Ennek most vége, mivel eljöttem egyetemre a fővárosba. DE! Lehetetlennek hangzik, de minden egyes héten van valami, amin vitázunk. Nem tudok tőlük elszakadnu, mert állandóan idegesítenek minden hülyeséggel. Vizsgákra tanulok, elküldenek egy hosszú szöveget- tesómmal, aki alapiskolás(kiskedvenc), hogy fordítsam le angolról magyarra. Az nem számít, hogy tanulok .. Dehooogy. És még én vagyok leordítva. Aztán nem engedik, hogy arra költsem a munkával megkeresett pénzem (amiért tényleg megszenvedtem a nyáron) amire akarom. Mindenbe beleszólnak, ellenőriznek. Elmentem év közben is dolgozni, hogy legyen egy kis megtakarításom, nekik nem mondtam el, mert úgyse engedték volna- hetente 2x jártam. Szóval a tanulásra ígyis tudtam koncentrálni. Aztán amikor megtudták, jött a szöveg, hazug vagyok, meg bennem nem lehet bízni, meg hogy ilyen selejt gyerekük is csak nekik sikerülhetett be... Szóval totál tönkretesznek idegileg. Elköltözni meg nem hagynak... Mivel hát anyagi hátterem nincs. A hárpia húgom az a szent, én meg egyetemista létemre egy senki vagyok otthon. Újonnan is van egy cirkusz- ezért írom ki ezt a kérdést már , mert senkivel nem tudom megbeszélni nyíltan... Ez az oka annak, hogy kiírtam a kérdést, mert már idegileg tönkremegyek... Szóval a barátommal 3 és fél éve vagyunk együtt.. és meghallottam, hogy a nyáron meg akarja kérni a kezem. Örültem, el se tudjátok képzelni. Én h*lye, mentem örömmel elujságolni anyámnak, hogy képzeld...blablabla.. én annyira boldog voltam- ez történt szombaton, most kedd van. Anyámon se látszott, hogy zavarná a dolog. Aztán vasárnap csak visszajöttem a fővárosba (elvárják hogy minden egyes héten hazamenjek aztán vissza... elég messze van..) szóval feljöttem és ma kapom az üzenetet, hogy nem örülnek ennek, majd ha hazamegyek jó fejmosást fogok kapni. Megjegyzem, lagzi még nem lenne, csak min 3 év után.. pénz miatt, meg befejezem a sulit stb... de egy eljegyzés se fér bele? Mit gondoltok? Csak normális válaszokat kérek, köszönöm :)
2018. febr. 27. 18:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

De minek kellett beszámolnod olyasmiről, ami még meg sem történt?

Felnőtt vagy, döntsd el a pároddal, hogy mi az ami nektek belefér és mi az ami nem.

Ha azon kattogsz, hogy Anyuciék mit fognak szólni, akkor még nagyon éretlen vagy egy ilyen lépéshez. Ne avasd be őket mindenbe, ha tudod, hogy milyenek.

2018. febr. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
69%
Korcs szülő melett profi hazudozová kell válni,én folyton hazudtam mikor dolgoztam már 16 évesen diákmunkán,h legyen pénzem megpattani és ne lopják el piára..
2018. febr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egyszerű, nem mész haza minden héten csak mondjuk havonta egyszer...

"ma kapom az üzenetet, hogy nem örülnek ennek, majd ha hazamegyek jó fejmosást fogok kapni" - aztán mégis milyen alapon, és mi a bánat közük van hozzá? Kifogásuk van ellene? Nem kötelező elmenni majd az esküvőtökre... és pont.

A saját keresményed elköltésébe meg már 14 éves korodtól nem szólhatnak bele. Pont.

2018. febr. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%
Ha úgy viselkedsz, mint egy kisgyerek, akkor annak is fognak kezelni, ezen ne csodálkozz. Talán tanulsz az esetből és legközelebb nem rohansz egyből anyucihoz elújságolni minden eseményt, pláne valamit, ami még csak meg sem történt. Egyébként akkor meg mi van, ha beszólnak érte, igazán ideje lenne megszabadulnod ettől a megfelelési kéynszertől és függetlenedned érzelmileg a véleményüktől. Ha elkezdik a fejmosást, szépen kisétálsz az ajtón és majd keressenek, ha tudnak normálisan viselkedni. Nem kell minden szart eltűrnöd, csak mert a rokonaid.
2018. febr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
46%
Miért is lettem nullás,adtam volna oda piára amiért én dolgoztam meg,hát nem,eldugtam de kikutták,össsze vissza ütöttekk napi szinten a mocskos iszákosok,utána már odaadtam osztálytárs Anyukájának megörzésre, és kevessebbet vallotam be,és gyüjtöttem,igy is folyton megloptak.. De itt ugy tünik az alkoholizmus szent az oldalon..
2018. febr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igazatok van, le kell róluk szakadnom, de nem merek. Muszáj hazamennem minden héten, mert csak egy hétre adnak pénzt.. Tudnátok valamit javasolni, hogy hogy ne féljek tőlük? Mit csináljak?
2018. febr. 27. 18:45
 7/23 anonim ***** válasza:
62%
Mi az h egy hétre adnak.. Menj el dolgozni v leaddod nekik a teljes fizudat és zseppénzt adnak vagy mi ? Menj többet dolgozni ennyi,és nem kötelező hazajárni oda ahol utálsz lenni..
2018. febr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Hát, azt hiszem, jobb lesz minél előbb önállósodnod valahogyan. Már a kereset dolgot sem értem. Le kell adnod otthon, vagy hogy van ez?
2018. febr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Illetve értem már. A heti két nap munka nyilván nem "hoz annyit", hogy a segítségük nelkül "meglegyél". Hát, így viszont nincs túl nagy "mozgástered", hacsak nem tudsz az egyetem mellett több munkát bevállalni, hogy ne szorulj rá a támogatásukra.
2018. febr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Persze h nem engednek dolgozni mert akkor letudnál válni..
2018. febr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!