Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok ilyen helyzetben...

Mit tudok ilyen helyzetben csinálni? Tanácsok?

Figyelt kérdés
21 évesen, nappali tagozatos főiskolás vagyok. Gimnazista koromban is már rossz volt a kapcsolatom anyámékkal, pánikbetegségem alakult ki miattuk, stb. Nagyon rossz időszak volt. Ennek most vége, mivel eljöttem egyetemre a fővárosba. DE! Lehetetlennek hangzik, de minden egyes héten van valami, amin vitázunk. Nem tudok tőlük elszakadnu, mert állandóan idegesítenek minden hülyeséggel. Vizsgákra tanulok, elküldenek egy hosszú szöveget- tesómmal, aki alapiskolás(kiskedvenc), hogy fordítsam le angolról magyarra. Az nem számít, hogy tanulok .. Dehooogy. És még én vagyok leordítva. Aztán nem engedik, hogy arra költsem a munkával megkeresett pénzem (amiért tényleg megszenvedtem a nyáron) amire akarom. Mindenbe beleszólnak, ellenőriznek. Elmentem év közben is dolgozni, hogy legyen egy kis megtakarításom, nekik nem mondtam el, mert úgyse engedték volna- hetente 2x jártam. Szóval a tanulásra ígyis tudtam koncentrálni. Aztán amikor megtudták, jött a szöveg, hazug vagyok, meg bennem nem lehet bízni, meg hogy ilyen selejt gyerekük is csak nekik sikerülhetett be... Szóval totál tönkretesznek idegileg. Elköltözni meg nem hagynak... Mivel hát anyagi hátterem nincs. A hárpia húgom az a szent, én meg egyetemista létemre egy senki vagyok otthon. Újonnan is van egy cirkusz- ezért írom ki ezt a kérdést már , mert senkivel nem tudom megbeszélni nyíltan... Ez az oka annak, hogy kiírtam a kérdést, mert már idegileg tönkremegyek... Szóval a barátommal 3 és fél éve vagyunk együtt.. és meghallottam, hogy a nyáron meg akarja kérni a kezem. Örültem, el se tudjátok képzelni. Én h*lye, mentem örömmel elujságolni anyámnak, hogy képzeld...blablabla.. én annyira boldog voltam- ez történt szombaton, most kedd van. Anyámon se látszott, hogy zavarná a dolog. Aztán vasárnap csak visszajöttem a fővárosba (elvárják hogy minden egyes héten hazamenjek aztán vissza... elég messze van..) szóval feljöttem és ma kapom az üzenetet, hogy nem örülnek ennek, majd ha hazamegyek jó fejmosást fogok kapni. Megjegyzem, lagzi még nem lenne, csak min 3 év után.. pénz miatt, meg befejezem a sulit stb... de egy eljegyzés se fér bele? Mit gondoltok? Csak normális válaszokat kérek, köszönöm :)
2018. febr. 27. 18:16
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nem kell leadnom, de ellenőrzik a számlám. És nem engedik, hogy abból fizessem az iskolát, fizetik ők minden szó nélkül, illetve ez így nem igaz mert minden haszontalannak elhordanak, hogy rengeteg pénzbe kerülök nekik... Aztán ugye ellenőrzik a számlám... de ők adnak kajára pénzt.
2018. febr. 27. 20:06
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, hogy abban az országban, ahol te élsz, mennyire lehet megélni, de hasznos lenne, ha annyit dolgoznál, amiből megélsz. Ez mondjuk, nem könnyű. Ha ez lehetetlen, akkor valahogy viseld el azt a maradék 3 évet, míg munkába állsz, de akkor úgy, hogy leperegnek rólad a rosszindulatú, sőt gonosz megjegyzéseik, ez róluk szól, nem rólad, az ő boldogtalanságukból fakad. Te hazamész a heti pénzért, mert másképp nem tudsz megélni, de szeretetet, bensőségességet nem kell nekik adnod, hiszen te se kapsz, pedig egy családtagnak az jár. Légy fagyos, közönyös, semleges, nem fog nekik jól esni, és elkezdenek majd rajta gondolkozni. Hadd mondják, amit mondanak, te meg alakítsd ki a saját véleményedet és vitára se méltasd őket. Dolgozz, amennyit tudsz, természetesen az ő tudtuk nélkül. Először is magad hidd el, hogy felnőttél.
2018. febr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
A számlás részt most láttam: hát ennél aztán nincs egyszerűbb: nyitsz egy másik számlát, és arra megy a kereseted. Ez magadtól is eszedbe juthatott volna.
2018. febr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Már nyitottam számlát a másik banknál, de rájöttek... ugyhogy meg kellett szüntetnem, vinnem kellett róla papírt. ezért hordanak el minden hazugnak állandóan (bárki előtt)
2018. febr. 27. 20:19
 15/23 anonim ***** válasza:
78%

Hogy jöttek rá? A te dolgod, hogy vigyázz a titkaidra! (Egyébként én a helyedben abban a pillanatban, hogy függetlenedhetek tőlük, örökre hátat fordítanék nekik szó nélkül. Ugyanis téged nem szeretnek.)

Melyik ország?

2018. febr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
75%
Komoly gondok vannak nálatok. Csinálj uj számlat,komolyn megvernek ha saját döntést is hozol felnőttként? Járj többet dolgozni,uj számla,hazidj szépen,megéri, és kezdj leválni mert 31 évesen is ellenőrzik a számladat és a bugyidat is..
2018. febr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Az anonimitás érdekében nem szeretném nyilvánosságra hozni az országot. Tény, hogy elég furán viselkednek velem.
2018. febr. 27. 22:09
 18/23 anonim ***** válasza:
Én nem mennék haza.. A pénzel zsarolnak..
2018. febr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
51%
Aztán kit féltesz, hogy nem írod meg, hogy Szlovákia?
2018. febr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
alap járaton nem jöhettek volna rá, hogy van még egy számlád.. illetve kérhetted volna kézbe is a pénzt. Aztán nem vagy köteles rájuk támaszkodni, ezek után kezdj el dolgozni és szépen leválni róluk. ne mondj el nekik soha semmit és tojd le mit szólnak. Sajnos felnőtté kell válnod és leszakadni róluk.
2018. febr. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!