Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem engedi hogy a barátnő...

Apám nem engedi hogy a barátnőmmel lakjunk közösen az ő lakásába, ha én vissza költözök kitolok a barátnőmmel. Szerintetek mi lenne a helyes megoldás? Kifejtes lent.

Figyelt kérdés

Amíg nem dolgoztam apukám lakásába éltem vele és az ő barátnőével a nő utalt engem a puszta létezésem miatt így ahogy leérettségiztem elkeztem dolgozni.

A legjobb barátnőm kollégista volt de szeretett volna a városba maradni így az tűnt a legésszerűbnek hogy a nyáron gyűjtünk majd albérletbe költözünk amit meg is tettünk ennek már 1,5 éve.

Most apa párja vett egy lakást és oda költöztek apa mondta hogy költözzek vissza mert így nem kellene albérletet fizetnem.

Én úgy gondoltam hogy a barátnőmmel oda költözünk a közös költséget ő állná a rezsi meg a kaja felesbe ahogy eddig is.

Ezt meg is beszéltük majd mondtam apának aki tiltakozik hogy nem jöhet.

A lakás 3 szobás apáék volt szobája teljesen üres a nappali bútora is hiányos.

Kérdeztem apát hogy miért de nem add konkrétumot nem akar vissza költözni nem szeretne szét menni a párjával így nem értem.

Szeretnék gyűjteni főiskolára menni de amíg fizetem az albérletet ebből a fizetésből nagyon nehezen menne.

A barátnőmnek fix munkája van.

De ha otthagyom nem tud megélni rendesen.

Mi lenne a jó megoldás?


2018. márc. 2. 09:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem próbálj meg apukáddal még egyszer beszélni erről. Miért nem szereti barátnődet?
2018. márc. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
67%
Ne költözz vissza.
2018. márc. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
73%

Ha jól értettem, akkor az apja nem ott él, egy üres lakásban lakna egyedül. Normális családokban nem azért segítik a gyereket, hogy utána beleszóljanak a gyerek életébe, manipulálják és irányítsák...szomorú, hogy sokakban ez már fel sem merül...


A helyedben én beszélnék vele még egyszer és addig nem hagynám békén, amíg konkrétan el nem mondja, hogy mi a baja, miért nem engedi. Az ő dolga, ő dönti el, hogy ki költözhet be stb., de én igenis várnék tőle indoklást, érveket, anélkül nem venném komolyan és nem érdekelne, hogy mit mond. Utána megpróbálnék vele kompromisszumra jutni (pl. fizessen lakbért), hátha találunk egy közös megoldást. Ha pedig megindokolja, hogy ezért és ezért nem szeretné és nemet mond, akkor én beköltöznék oda egyedül (csak akkor, ha tudod, hogy normális és nem azért ajánlotta fel, hogy hatalmaskodjon feletted és beleszóljon mindenbe), a lánynak, pedig előre szólnék, hogy legyen ideje új lakótársat találni magának.

2018. márc. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!