Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy az abortusz...

Mit tehetnék, hogy az abortusz után ne utáljon meg az anyám? Ne mondjam el inkább?

Figyelt kérdés

Mondhatni én vagyok a "tökéletes gyerek" számára.

Mindig is jól tanultam, versenyeket nyertem, jól teljesítettem. Sosem volt rám panasz, igyekeztem minden helyzetben a legjobb oldalamat mutatni. Legyen szó akár sportról, iskolai dologról, nyelvvizsgáról, vagy csak egy családi összejövetelről.


Azonban terhes lettem... Elég bonyolult a helyzet, de nem vállalom ezt a terhességet. Fiatal vagyok még, rengeteg a megvalósítandó célom is és nem szeretnék anya lenni jelenleg.

Úgy gondoltam, hogy ezt egy szülő simán megérti és nem lesz probléma. De itt az oldalon olvasgattam most délelőtt kicsit és sok szülő írta azt, hogyha a lánya így döntene, akkor soha többet nem állna vele szóba, mehetne, ahová akar és én tekintené többet a gyerekének... Nagyon félek, hogy elveszítem emiatt az anyámat én is.


19 éves vagyok, szóval tudnia nem feltétlen kellene erről. De mindent megbeszélek vele, mindenről tud velem kapcsolatban.


2018. márc. 6. 12:55
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
63%
Részben azt akartam írni mint előző. Marad nyoma, mondd el. Utána lehangolt leszel, vérzel stb. Ha az én lányom lennél, mindent segítenék, veled sírnék.
2018. márc. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
92%

Sosem értettem, hogy miért kell még bántani, szidni vagy beszólogatni annak, akinek már elve van problémája...Semmit nem írt a kérdező, hogy kitől esett teherbe, együtt vannak-e vagy csak egyszeri alkalom volt, védekeztek-e stb., mert a kialakult helyzetben az a lényeg, hogy ő terhes és el szeretné vetetni. Ennyi. Persze, itt mindenki annak örül, ha lehet bunkóskodni, csámcsogni a történteken, drámázni és azon ügyeskedni, hogy "hú, most majd jól beszólok neki" stb....Undorító.


Kérdező, te ismered az anyukádat, te tudod, hogy milyen a hozzáállása az ilyesmihez, hogyan fog reagálni. Egyáltalán nem biztos, hogy ő is így reagálna, mint itt a gyakorin, egyrészt mert mindenki más, máshogyan gondolkodik a dolgokról, másrészt pedig az is egy fontos tényező, hogy a lánya vagy és úgy már más szemmel tekint a történtekre. Ha jó a kapcsolatotok, akkor szerintem mondd el neki, mert neked is sokkal könnyebb lesz, ha beszélhetsz róla, nem kell titkolózni, nem kell aggódni, hogy mi van, ha véletlenül kiderül és tud neked segíteni. Én ezt látom a legegyszerűbb és legjobb megoldásnak.


Egyébként pedig nyilván a jövőben erre jobban oda kell figyelni, hogy lehetőleg többet ne forduljon elő ilyen, de most már mindegy, mert megtörtént és ezen már teljesen felesleges utólag rágódni. A legjobbat kell kihozni a helyzetből, azt pedig neked kell tudnod. Én úgy gondolom, hogy helyesen döntöttél. Fiatal vagy, 19 éves és ennyi idősen teljesen természetes módon a jövőd foglalkoztat, tanulsz, képzed magad, vannak terveid és ez egy nagyon jó dolog. Ennyi idősen szerintem még nagyon messze van az ember attól, hogy gyereket vállaljon, anya legyen (én huszonévesen sem tudnám elképzelni). Egyrészt jelenleg teljesen másról szól az életed, amit szeretsz és ezt fel kellene adnod, másrészt pedig 19 évesen még nem vagy érett a gyerekvállalásra, nincsen megfelelő érzelmi, anyagi, családi háttered. Gyereket pedig csak akkor szabad vállalni, ha minden adott hozzá, szeretik őt, várják őt és tiszteségesen fel is tudják nevelni.

2018. márc. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
96%
Nem kivánt gyerek jobban ját ha elvetetik mondom ezt három gyerekes anyaként. 19 évesen meg ne szard el a életed, jövödet. A gyerek nem életcél, csak manapság ezt nyomják az emberekbe h csak a gyerek lehet az életünk célja,pedig van sok más cél is melette v helyette.. Ne mond el,van amihez a volt családunknak, szülöknek semmi köze már,csak problémát szülne. Ha emiatt úgy érzed kitagad maradj csöndben, de az ilyen felszines szülő gyerek kapcsolat ahol az egyik fél retteg h elvesziti a másikat egy saját egyéni döntés miatt,az előbb utóbb ugyis kukába megy.
2018. márc. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
87%
Manapság nem a gyerek miatt szexelünk, ha nem mert jo együtt lenni. Spirál,hüvelygyürű,ovszer.
2018. márc. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Igazából eddig teljesen biztos voltam abban, hogy elmondom. Mert eddig mindent megbeszéltünk, sosem voltak nagy vitáink. Csak aztán olvasgattam itt az oldalon és teljesen elbizonytalanodtam...
2018. márc. 6. 15:19
 16/32 anonim ***** válasza:
37%
Nezd! Az egyszer biztos, hogy nem fog örülni... de hogy eltitkolj egy ilyen kaliberű dolgot (és ha szoros a kapcsolat mint sejtem) ezt nehezebben bocsátaná meg, ha kiderülne. Legyél vele őszinte, mesélj neki a dologról, hibáztál, naés! BÁRKIVEL ismétlem bàrkivel előfordulhat ez fiatalon, hogy kissé felelőtlen vagy reméli nem történik meg a baj.
2018. márc. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
85%

Akkor mondd el neki, ha ismered a körülbelüli reakcióját.


Azt tudom, hogy anya-apa mellettem álltak volna - max. megdorgálnak.

De mostohaanyám pl. abban a pillanatban kidobta volna a lányát, ha az közli, hogy terhes és abortáltatni szeretné.


Nem mindenki elfogadó, aki szerint az ab. gyilkosság, az megkövez ezért a döntésedért, legyen az a szülőd, vagy random ismeretlen.

2018. márc. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
63%
Te ismered anyukádat. Ne abból ítéld meg, amit a GYIK-en olvasol, itt csak a dráma megy (mondjuk jó páran azért járnak ide, mert szórakoztató, de ha a saját családom olyan lenne, mint amit itt olvasok, én már Új-Zélandon élnék.)
2018. márc. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
75%
Csak egy kezdeti vmi, miért kéne azt élőlénynek tekinteni.. Az jobb ha megszüli és kidobja ,lepasszolja vagy úgy neveli h nem szereti csak felveszi érte a csokot stb. Akkor talán legyen ingyen a védekezés,és lehessen kérni elköttettést, vagy akár 16 felett spirált hüvely gyürűt. Megnézném amugy 2018 ban ki az aki csak a szaporodásért szexel..
2018. márc. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
85%
Nem vagyok ab-parti de jelen esetben mint anya biztosan tamogatnam a lanyomat, es egyetertenek a dontesevel! 15 a lanyom most es mar tervezem elmondani hogy soha ne feljen elmondani ha akar terhes lesz, megoldjuk, ne szegyellje, csak kerjen segitseget.
2018. márc. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!