Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan jelentene fel ezert?

Jogosan jelentene fel ezert?

Figyelt kérdés

Apum es anyum 3 eves korom ota nem elnek egyutt. Apu kb. 10 evig nem fizetett gyerektartast, utana kozvetlenul nekem utalt par evig havonta vagy kethavonta. December ota ez is megszunt, mert o ugy gondolja, hogy nem jarok iskolaba. Pedig jarok, de en mar nem akarok harcolni, lassan ott tartok, hogy elgyaszolom oket es apai agrol az egesz csaladot. Ha felbukkantak, mindig csak valami rossz tortent.


Most viszont a helyzet a kovetkezo...

Anno mivel apu nem fizetett, anyu intezkedett, igy raterheltek a penzt a hazukra. Ez elmeletileg 80ezer forint, de lehet, hogy azota mar tobb.

Ezt a hazat apu csaladja el akarja adni, es most anyut zaklatjak ezzel, hogy nyilatkozzon, hogy apu azt az adossagot mar visszafizette. Anyu nem akar nyilatkozni, egyreszt mert nem rendezte ezt a tartozast, masreszt meg elmeletileg ez az en oroksegem (?).

Ehhez kapcsolodoan, nem olyan reg az allam kuldott felszolitast apunak, hogy a 10 evre osszegyult tobb szazezres tartozasat fizesse vissza. Mivel az allamtol kaptuk a gyerektartast helyette. Nos, ismerosokkel elintezte, hogy legyen egy olyan papirja, amiben az van irva, hogy havonta 50ezret keres kozmunkaval, igy meltanyossagi alapon elengedtek a tartozast.

Hozzateszem Ausztriaban dolgozik evek ota. Nem kis penzt keres.


Mivel anyu nem igazan hajlando intezkedni, azt mondta neki, hogy ugyvedhez fordul,fel fogja jelenteni. En aggodok es baromira idegesit, hogy nem tud a seggen megulni. Mindig kell a balhe... anyu erre annyit mondott, hogy inkabb azzal foglalkozna, hogy fizessen nekem, de hat apu meg van rola gyozodve, hogy en nem jarok iskolaba. Attol tartok, hogy szinten vannak ezugyben is olyan papirjai, amik nem fedik a valosagot.


Illetve o igenyelt utanam osztrak csaladi potlekot. En nem irtam ala semmit, nem tudom, o helyettem ezt mgcsinalta e. Ezt jogtalanul vette fel utanam? Apu az orszag masik vegen lakik.


De elsosorban a feljelentos ugy erdekel.. tudna valaki segiteni ez ugyben? :(

Nem vagyok tisztaban a jogszabalyokkal vagy hogy ilyen helyzetben mi varhato.

20/L



2018. márc. 8. 15:24
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Hozzateszem, a csaladit 4 evre visszamenoleg igenyelte ha igenyelte, konkretan nem mondta meg soha. Csak hirtelen nem zargatott tovabb azzal, hogy ezt meg azt intezzem papirugyileg.

Aztan hirtelen lett egy eskuvo is. En nem lattam tobbet utana se, mint elotte.

2018. márc. 8. 15:54
 12/30 anonim ***** válasza:
59%
A gyt addig jár amig a gyerek nappalin tanul,ha 24 éves korig akkor addig. De inkább eltartom egyedül,erőn felül, mint olyan apától elfogadjak bármit, aki csak megcsinálni tudta..
2018. márc. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Fosulira jarok 2 eve.

A gyerektartast nem anyu kapta soha, nekem utalja vagy utalta kozvetlenul.

2018. márc. 8. 15:55
 14/30 A kérdező kommentje:

Utolso, mar en is igy vagyok vele.

Tartsa meg a mocskos penzet, aztan hagyjon nyugodtan. Engem is es anyamat is, mert o nem tette soha apai kotelessegeit, o askalodott es jatszadozott illegalis dolgokkal a hatam mogott, es o van felhaborodva. En nem akarok harcolni, nem akarok tole semmit, ne ertsetek felre a kerdesemet. Arra vagyok kivancsi, hogy mi lehet ennek a vegkimenetele.

2018. márc. 8. 15:58
 15/30 anonim ***** válasza:
51%

Én őszintén nem hinném, hogy téged bármiért is tudnának perelni. Te csak a gyerek vagy. Apád egy iagzi sz*ralak, egy nagy nulla. Én nem foglalkoznék vele ezentúl. Költse a pénzét gyógyszerre!

Anyukád igényelt gyerektartást, ha jár, ráterhelik apádra, ha nem jár, akkor nem jár, de anyukád sem perelhető ezért. Ha pedig apád jogtalanul valóban igényelt támogatást külföldön és ez kiderül, abból is csak neki lesz problémája, te ezen ne aggódj!


Az én apám ugyanez egyébként. Ő is minden kiskaput megkeresett, nehogy egy fillért is kelljen fizetni a saját gyerekének. Mármint nekem, mert a másik nőjétől való gyereknek mindent megvett, talpig márkás cuccok, aranylánc az ovis gyereknek, én meg nem mentem osztálykirándulásra, mert anyám alig jött ki a gyári fizujából. Most már 25 éves vagyok, jó munkám van, jól élek, jobban mint apám. Nem is törődök vele. Anyámat segítem, ahogy tudom.

2018. márc. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
56%
Apád egy emberi hulladáék,aki a gyerekét használta fel pénzszerzészhez.. Levenném a nevét is..
2018. márc. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
51%
"A gyt addig jár amig a gyerek nappalin tanul,ha 24 éves korig akkor addig." - egy frászt, tömören. A köznapian tartásdíjnak nevezett kiskorú gyermek tartása az 18 éves korig, vagy a középiskola végéig jár. Utána a "nagykorú gyermek tartása" játszik, ami már feltételekhez kötött.
2018. márc. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Havonta kb egyszer beszeltunk telefonon, az elso kerdese mindig az volt, hogy en most jarok iskolaba?!

De nem tudom ez miert volt neki fontos.

2018. márc. 8. 16:05
 19/30 anonim ***** válasza:
45%
Lehet h kapott utánad vmit? V épp azért nem akarta h tovább tanulj.. Aki meg nem támogatja a gyerekét kiskorában csak muszáj pénzzel és az se érdekli h mit eszik a gyereke és később a tanulmányait,jövőjét se támogatja csak kényszeritve v ugyse,annak nincsenek később se jogai a gyereke bevételén élősködni,szülő tartást kérni.
2018. márc. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
40%
küldj apucinak egy papírt arról, hogy igenis tanult és mivel erről van bizonyítékod így járt:P
2018. márc. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!