Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan jelentene fel ezert?

Jogosan jelentene fel ezert?

Figyelt kérdés

Apum es anyum 3 eves korom ota nem elnek egyutt. Apu kb. 10 evig nem fizetett gyerektartast, utana kozvetlenul nekem utalt par evig havonta vagy kethavonta. December ota ez is megszunt, mert o ugy gondolja, hogy nem jarok iskolaba. Pedig jarok, de en mar nem akarok harcolni, lassan ott tartok, hogy elgyaszolom oket es apai agrol az egesz csaladot. Ha felbukkantak, mindig csak valami rossz tortent.


Most viszont a helyzet a kovetkezo...

Anno mivel apu nem fizetett, anyu intezkedett, igy raterheltek a penzt a hazukra. Ez elmeletileg 80ezer forint, de lehet, hogy azota mar tobb.

Ezt a hazat apu csaladja el akarja adni, es most anyut zaklatjak ezzel, hogy nyilatkozzon, hogy apu azt az adossagot mar visszafizette. Anyu nem akar nyilatkozni, egyreszt mert nem rendezte ezt a tartozast, masreszt meg elmeletileg ez az en oroksegem (?).

Ehhez kapcsolodoan, nem olyan reg az allam kuldott felszolitast apunak, hogy a 10 evre osszegyult tobb szazezres tartozasat fizesse vissza. Mivel az allamtol kaptuk a gyerektartast helyette. Nos, ismerosokkel elintezte, hogy legyen egy olyan papirja, amiben az van irva, hogy havonta 50ezret keres kozmunkaval, igy meltanyossagi alapon elengedtek a tartozast.

Hozzateszem Ausztriaban dolgozik evek ota. Nem kis penzt keres.


Mivel anyu nem igazan hajlando intezkedni, azt mondta neki, hogy ugyvedhez fordul,fel fogja jelenteni. En aggodok es baromira idegesit, hogy nem tud a seggen megulni. Mindig kell a balhe... anyu erre annyit mondott, hogy inkabb azzal foglalkozna, hogy fizessen nekem, de hat apu meg van rola gyozodve, hogy en nem jarok iskolaba. Attol tartok, hogy szinten vannak ezugyben is olyan papirjai, amik nem fedik a valosagot.


Illetve o igenyelt utanam osztrak csaladi potlekot. En nem irtam ala semmit, nem tudom, o helyettem ezt mgcsinalta e. Ezt jogtalanul vette fel utanam? Apu az orszag masik vegen lakik.


De elsosorban a feljelentos ugy erdekel.. tudna valaki segiteni ez ugyben? :(

Nem vagyok tisztaban a jogszabalyokkal vagy hogy ilyen helyzetben mi varhato.

20/L



2018. márc. 8. 15:24
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
20%
Bizonyisd az iskolába járást papirokkal, index stb. Onnantól nincs dolgodd több. De én nem kérnék tőle egy forintot se inkább dolgoznék fősuli mellett helyedben. És soha többet látni se ohajtanám, öreg korára se, oldaja meg a nyomorát majd.
2018. márc. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
40%
Csak ijesztegetni akar. Tudtok elég dolgot róla amivel nagyon megütheti a bokáját nem hiszem hogy meg akarná kockáztatni.
2018. márc. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
89%
Csak halkan jegyzem meg, az állam nem fizet 10 évig tartásdíjat. 2×3 év a maximum.
2018. márc. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyit fizetett az allam, de apu 10 evig nem fizetett, az tuti.
2018. márc. 8. 18:27
 25/30 anonim ***** válasza:
24%
Elég kacifántos a történet és azok akik azt írták csak közép iskoláig illetve 20 éves koráig jár ők keverik a családival ... Gyerektartást addig kell fizetnie az adott szülőnek amig a gyermeke nappali tagozaton tanul . Ez mehet bíróság elé.. ott úgy is előszednek minden dolgot ami ehhez kell .. mondjuk felettébb érdekes ,hogy az osztrák családit hogyan sikerült megkapnia ... ugyanis hiába vagy a nevén attól függetlenül bizonyitania kell egy két dolgot ami nem hiszem ,hogy anyukád vagy nélküled ment volna .. vigye csak perre .. aztán majd leshet mikor közlik vele a dolgokat ..
2018. márc. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
64%

"csak közép iskoláig illetve 20 éves koráig jár ők keverik a családival ..." nem keverjük semmivel.

A Ptk következő 2 fejezete:

XXI. Fejezet

A kiskorú gyermek tartása

(4:214. § [A rászorultság vélelme]

A kiskorú gyermek tartásra való rászorultságát vélelmezni kell. Ez a vélelem a gyermek nagykorúságának betöltése után is - legfeljebb a huszadik életévének betöltéséig - érvényesül, ha a gyermek középfokú iskolai tanulmányokat folytat.)


XXII. Fejezet

A továbbtanuló nagykorú gyermek tartása

NEM UGYANAZ.

2018. márc. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
55%

Az apárol maximum fél évre visszanenöleg igényelhetö a gyerektartás. Te 20 vagy, neked már NEM jár.

Más ellátás igen, de ugy tünik, ennek is luxus utánanézni.

2018. márc. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Igen, luxus, igazad van.

Csak nem erre iranyult a kerdesem, hogy gyerektartas. Lesz*rom a gyerektartast.

Az erdekelt, hogy ha o birosagra viszi az ugyet, mire szamithatok. De azert koszonom a valaszt!

2018. márc. 9. 08:20
 29/30 anonim ***** válasza:
37%
Remélem nincs olyan agyatlan, ezt végigcsinálja, mert lehet börtönben fogja végezni.
2018. márc. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Kerestek mar anno adocsalasert is,azt nem tudom hogy uszta meg.
2018. márc. 9. 10:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!