Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti megengednétek...

Szülők! Ti megengednétek ezeket a dolgokat a lányotoknak?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta szeretnék septum piercinget és raszta hajat, viszont 15 éves leszek csak. Arra gondoltam, hogy a saját pénzemből vennék magamnak kamu piercinget, mert kiszúratni egyelőre nem szeretném, és ezt hordanám iskolán kívül, valamint szintén a saját pénzemből megcsináltatnám a hajam. 2 éve gyűjtök ezekre a dolgokra, és tényleg nagyon szeretném mindkettőt. Ennyit megengednétek a gyereketeknek, vagy nem tetszene az ötlet, és tiltanátok még egy ideig?
2018. márc. 13. 18:56
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
36%
Zhavia egyik rajongója vagy? :D
2018. márc. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
87%
Az iskola megengedi a raszta hajat? Amúgy nagyon nem örülnék neki, mert igénytelen hatást kelt, de megengedném, mert a saját kárán tanul, és ő fog legalább egy évig nagyon rövid hajjal járkálni ha megunja a rasztát és le kell borotválni a fejét.
2018. márc. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem igen. Bár a raszta hajat gondold meg, nem tudom, milyen lehet, amikor végül megunod... teljesen le kell vajon vágni, vagy ki lehet bontani? Passz, de amit akarsz, az nem durva alapból... Szóval igen, engedném a lányomnak.
2018. márc. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Metionin ***** válasza:
77%
Én a hajat és a kamu piercinget igen, igazi piercinget 18-tól.
2018. márc. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
95%

Nekem volt mindkettő, ma már egyik sincs. Amúgy egyiket sem engedte meg anyukám, csak annyit mondott, hogy nem, és nem tárgyalunk erről. Persze akkor már csakazértis kellett, mert egy tinédzser így működik.

Utólag már bánom, hogy nem magyarázta el, miért is nem szeretné a rasztát, csak később beszéltük meg, mikor a hajamat próbáltuk menteni. A septumot nem bántam meg, még az igazit sem, nem is nagyon lehet megbánni, hiszen heg nem marad, ha olyan helyre mentem, akkor meg kivettem, később visszatettem, nem volt vele semmi komolyabb baj. Azt tudd, hogy az embereknek a tehenek orrában lévő karika jut róla eszébe, és ennek hangot is fognak adni, ha csináltatsz, meg kell tanulnod elengedni a beszólásokat.

A raszta viszont... fenékig érő hullámos hajam volt, gyönyörű, egészséges hajkorona. Ez lett viszonylag vékony tincsekbe megcsinálva, nem nézett ki rosszul, de iszonyat kényelmetlen volt és közhiedelemmel ellentétben nem egy igénytelen hajstílus, borzasztó sokat kell vele törődni, napi 1 órát minimum horgoltam, hogy normálisan álljon. Természetesen nem bírtam sokáig, hamarosan kiszedettem, és búcsút mondtam vele a fél hajamnak, mind hosszában, mind volumenében... évek munkája van azóta benne, hogy megint többé-kevésbé egészséges, és nagyon sok pénz is, mert speciális ápolást igényel a hajam. És még most sem mondanám, hogy olyan szép, mint a procedúra előtt volt.

Talán ha anyu elmagyarázza, hogy ez történhet, nem kezdek bele. Nem akarlak lebeszélni róla, ha szeretnéd, csináld, neked lehet nem lesz ilyen szörnyű utána az állapot, csak én ezek után tuti, hogy nem engedném a lányomnak, és szépen illusztrálnám is neki, hogy miért...

2018. márc. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
22%
A hajat engedném. A hat éves fiamnak is engedtem
2018. márc. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
64%

Igen, megengedném, ha....


- előtte alaposan átbeszélnénk a pro-és kontra érveket, a kamu piercinggel kapcsolatban nyilván semmi ilyesmiről nincs szó, de a raszta hajat nem lehet csak úgy visszacsinálni, ha mégsem tetszik, vagy vissza akarna nőiesedni a lányom, és a tüsire nyírás, mint megoldás is elég meredek azért (nekem meredekebb, mint a raszta, ez egyéni ízlés kérdése).

- ha biztos lennék abban, hogy az iskolában nem kerülne hátrányos helyzetbe a lányom emiatt (megint csak a rasztáról beszélek, mert azt írta a kérdező, hogy a kamu piercinget is csak iskolán kívül viselné)

- szeretném tudni, hogy milyen érzéseket, világnézetet, stb. akar kifejezni ezekkel a külsőségekkel a lányom. Van-e esetleg más, kevésbé drasztikus módja ezek kifejezésének.


Viszont ha alaposan átgondolta, az iskolában toleránsak a külsőségekkel kapcsolatban, és nem érzelmi problémák tünete lenne ez a kívánság, amit inkább orvosolni kéne, akkor minden további nélkül megengedném.

2018. márc. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
55%
A raszta hajat nem engedném .. leültetném és elmesélnék neki egy pár szép történetet raszta hajú ismerősökröl... inkább színes haja legyen mint raszta .. nálam is ez volt ... a piercing ... nekem anno anyukám azt mondta csak az orromba ne mert kiis szedi ha meglátja .. helyette lett egy köldök piercingem + tetoválások .. most igy vissza gondolva értem miért is nem akarta ,hogy az orromba legyen .
2018. márc. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
60%
Paromnak 10 eve raszta haja van. 14 evesen csinaltatta. En is kb 10 eve afrora fonott hajjal elek. Ugyhogy megengednem. Mi baj lehet ha nem tetszik levagod a haj visszano ;) Or pircinget is. Szinten mi baj lehet kiveszi ha nem tetszik
2018. márc. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
89%
Uhh 15 éves. Nagyon fiatal. Én engedném attól függetlenül hogy nekem egyik sem tetszik. Konszolidált megjelenésű család vagyunk, de én sokféle embert tolerálok. Ugyan ápolatlan hatású a raszta, de én még egyetlen ápolatlan rasztást sem láttam.
2018. márc. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!