Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők véleménye érdekel...

Szülők véleménye érdekel miért kell ezt csinálni a gyerekkel?

Figyelt kérdés

12L vagyok

Anya azt mondta hogy ha mindig őszintén szólok mindenről és beszélek vele akkor el fog engedni

Anyának tegnap szóltam hogy vasárnap elmennék moziba ami 14-15.50 tart

És megtiltotta hogy elmenjek pedig minden szorakozási lehetőséget magamnak fizetek


Szülők miért mondjátok azt hogy ha szólsz a szülőnek hogy el szeretnél menni akkor elenged, közbe meg mégse?

Most akkor hazudjak?



2018. márc. 16. 05:53
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
92%
A leírtak alapján, nincs ésszerű magyarázat. 2 órás program, hárman mennétek(egy nagykorúval), ismeri, sőt kedveli azokat akikkel mennél, a mozi sincs messze, a filmmel sem lenne probléma, meg pénzt sem kellene adni rájuk, táadásul ők ezt az időt, alvással töltik. Anyádnak rossz napja van. Próbáld meg holnap, hátha "jobb lábbal kel fel".
2018. márc. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
75%
Én elengednélek ha megbízható vagy, ha idöben jössz haza, ha nem hazudtál hol voltál anno.. más lehet itt amièrt nem enged el. Beszéld meg vele.
2018. márc. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos a kérdésből is látszik, amit már sokszor megállapítottam. A szülők jelentős része nem alkalmas szülőnek.


Pont ezzel a viselkedéssel távolítják el maguktól a saját gyereküket. Pont a szülőnek kellene a legjobban megtartani a szavukat és tiszta, érthető "szabályokat" felállítani.


Ha már a saját szabályrendszerét nem képes egy szülő megindokolni, csak azzal hogy "mert azt mondom" akkor alapból azt éri el, hogy a saját gyereke sem fog bízni benne és ott fog hazudni ahol tud, felnőtt korában meg lelép és vissza se néz. Tök érthetően.

2018. márc. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 A kérdező kommentje:

Igazatok van mindenben amit írtatok


Ma újra beszéltem anyával és kiderült hogy anya ahol lakott a faluba a szomszéd néni akire pót anyaként tekintett meghalt a napokban és anyát lelkileg megviselte

Így már értem miért nem szeretné hogy menjek

Ezzel az bocsánat a csunya kifejezésért "indokkal"már értem miért nem akarta

Nem védeni akarom de egy halálesett más

Nem tudom miért nem tudta azt mondtani hogy kislanyom anya nincs jól most meghalt a neni akit nagyon szeretett kisgyerekként megértettem volna


De az esetek 95% ban tényleg csak kiabál és csak azt tudja mondani hogy mert az anyad vagyok és azt mondtam....

2018. márc. 16. 21:21
 65/65 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, ezt ne olvasd:


Nálunk is kötelezően együtt kellett ülnie a családnak. Egész héten mászkálhattam a haverokkal, persze, mikor mindenkinek edzése volt délután, meg iskolai szakkör, meg másnap dolgozat - mire ráértünk volna, már haza kellett menni. A szombat elment azzal, hogy kötelező jelleggel házimunkára tanítottak, mert lány vagyok, vasárnap meg együtt kell lenni, mert szép nagy boldog család vagyunk. Közben meg ment az érzelmi zsarolás, lelki terror ezerrel, amit nem ismertek be a mai napig, szerintem tényleg nem értik, mit csináltak rosszul, pedig értelmesen elmagyaráztam, miért is nem tudhatják még a lakcímem se, holott "csak" 70 km-re lakok. A folyamatos meghunyászkodástól már kisgyerekként is felfordult a gyomrom, nem voltam képes elfogadni az "azért mert azt mondtam"-ot se az óvónénitől, se a tanártól, se anyámtól, a főnökömtől se vagyok hajlandó indoklás nélküli szívatást elviselni, de ő az első olyan ember az életemben, akinek hatalma van felettem és nem kezel úgy mint egy darab szart. Meghunyászkodás alatt azt értem, hogy nekem nem volt elég annyit mondanom, hogy "Elmehetek fagyizni Zsófival?", hanem kvázi pitiznem kellett, "légyszilégyszi engedj el", de ha én láttam hogy anyám megy valahová, és tényleg őszinte kíváncsiságból megkérdeztem, hogy hova megy, akkor azt kaptam, hogy "semmi közöd hozzá". Mindig azt éreztették velem, hogy senki vagyok, nincs szavam, kis mócsing vagyok, kuss a nevem, nekem meg ezt az önérzetem nem tűrte, és ilyen apróságokon csúszott el a kapcsolatunk. Talán ha nem úgy nevelnek, mint egy kutyát, hogy ők a falkavezérek, én meg kussoljak, csodáljam őket és ne kérdőjelezzek meg senkit, akkor most nem lennének totál egyedül.

ON

2018. márc. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!