Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim azt mondják nekem,...

A szüleim azt mondják nekem, hogy milyen jó munkahely a Spar meg hogy milyen jól fizet, nem akarták hogy tovább tanuljak, el kellett mennem dolgozni. Milyen szülő az ilyen?

Figyelt kérdés

2018. márc. 18. 21:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Proli,tipikus magyar. Szabadulj onnan,esti suli,vissza se nézz a lehuzokhoz.
2018. márc. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Olyan aki minél hamarabb ki akarja költöztetni a gyerekét vagy pénzt akar vagy nem tudná állni a tovább taníttatását.
2018. márc. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Olyan szülő, aki nem akarja, vagy nem tudja tovább támogatni a gyerekét.

Ha az utóbbi, akkor egyszerűen szégyellik beismerni, hogy nem tudnak támogatni anyagilag.Ha megvan minden feltétel, és kitartó vagy akkor munka mellett van lehetőséged diplomát szerezni. Ha viszont az előbbi, azaz nem akarnak tovább támogatni, akkor viszont tényleg bajban vagy. Ugyanis vagy azt akarják, hogy minél előbb légy önálló, és költözz el, vagy csak pénz kell nekik.

2018. márc. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Ha szükség van a pénzedre, mert nehezen éltek, akkor semmi baj nincs belük. A továbbtanulás sokba kerül. Sok szülő ezt nem tudja megtenni.
2018. márc. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 mantis religiosa ***** válasza:
34%
Tanultál volna jobban, lenne helyed támogatott képzésben, vagy lehettél volna ösztöndíjas. Akinek igényei vannak, legyen hozzá pénze is!
2018. márc. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a körülményektől függ.
2018. márc. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Ezért lehet, hogy most kiátkoztok, de már a sokadik válaszoló mondja, hogy "mert a szülő nem tudja támogatni". Ez nem lehet valós indok, legalábbis nem normális szülőnél.


Az enyémek sem tudtak finanszírozni egy egyetemet, mégis bíztattak hogy vágjak bele, erejükön felül megtették, amit lehet, hogy támogassanak az első években. Igaz, dolgoznom kellett mellette, diákhitelt felvenni, ösztöndíjért hajtani, hogy megélhessek, mert ők a kollégiumot tudták csak állni, de az akkori anyagi helyzetemben ez is nagy segítség volt.


Most, évekkel később, hiába keresek jól, ragaszkodnak hozzá, hogy a felvett diákhitelnek legalább egy részét fizessék, mert úgy gondolják, hogy azt nekik kellett volna biztosítani akkor. Hangsúlyoznám: nem én kértem, nem várom és soha nem is vártam el tőlük, mert mindig mindenért megdolgoztam és amióta tudok miből, inkább nekik próbálok adni.


Szerintem az a normális, ha a szülő ezt akarja: hogy a gyereknek jobb lehetőségei, jobb élete legyen, mint nekik, és ennek elérésében ha kell, erején felül segíti a gyereket.


Ugyanakkor ebben a helyzetben felmerül a kérdés: milyen gyerek az, aki papíron felnőtt emberként képtelen a saját életéről dönteni és kiállni magáért (nyilván nem úgy, hogy máredig a szülők fizessék az egyetemet, hanem úgy, hogy márpedig én megyek egyetemre akkor is, ha dolgoznom kell mellette)?


Mondták már valaha, hogy a "tanulás" illetve "munka" szavak közti kapcsolat lehet "és" is, nem csak "vagy"?

2018. márc. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Milyen érdekes, hogy a tegnapi kismillió válaszos többedik diplomás tesója is a spárban dolgozik, ahol őt tartják többre a tesónál...
2018. márc. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
#7 nézd alapvetően igazad van, de hanpl kajára se nagyon telik, akkor nincs miből
2018. márc. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

Ha kajára sem nagyon telik,akkor nem kellett volna egyáltalán gyereket vállalni.


Gondolom a szülők is így választották saját életpályamodellt,hogy "milyen jó munkahely az a minimálbéres".

2018. márc. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!